Open Procurement Albania

Rikonstruksion i rrugės Librazhd – Orenjė, Lot 1.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Elbasan
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i rrugės Librazhd – Orenjė, Lot 1.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 25,087,646
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 03-08-2015
Sektori Infrastrukturė Rrugė Rurale
Nr. i Operatorėve Konkurues 9
Operatorė Konkurues Be Is & B 93 SHPK
Bajrami N SHPK
Denis – 05 SHPK
Leon Kontruksion SHPK
Kupa SHPK
Sireta 2F & Beladi SHPK
Salillari SHPK
Vėllezėrit Hysa & Ergi SHPK
Flded SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SALILLARI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 22,739,500
  Data e shpalljes sė fituesit 21-09-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 10-10-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 27,287,400
  Kohėzgjatja e Kontratės 3 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ankesė nga ana e operatorit ekonomik Leon Konstruksion SHPK, me datė 08.09.2015 dhe ka marrė pėrgjigje nga Autoriteti Kontraktor me datė 09.09.2015.
  Nuk ka pasur ankim nė KPP.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive Be Is SHPK dhe B 93 SHPK pėr arsye se:
  a. Shoqėria Be Is SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.4.3 pėr kualifikim lidhur me stafin drejtues.
  b. Shoqėria Be Is SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.4.6 pėr kualifikim lidhur me disponimin e makinerive. Kjo shoqėri ka paraqitur njė deklaratė me shkrim ku deklarohet se mjetet e deklaruar nė kėtė procedurė nuk janė tė angazhuar nė asnjė objekt tjetėr. Kjo deklaratė rezulton e pavėrtetė, pasi njė pjesė e mjeteve tė deklaruara janė deklaruar edhe nė kontratėn me objekt: “ Rikonstruksion i rrugės kthesa e Bishanit – Boēovė – varrezat e fshatit Bashkim”, Komuna Levan.
  c. Shoqėria Be Is SHPK nuk plotėson pikėn 2.1 e tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim pasi mungon vėrtetimi pėr shlyerjen e detyrimeve ndaj OSHEE pėr muajin Qershor 2015 (detyrim ky i maturuar ditėn e tenderit).
  d. Shoqėria B 93 SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.4.3 pėr kualifikim lidhur me stafin drejtues. Kjo shoqėri ka paraqitur njė deklaratė me shkrim ku deklarohet se inxhinierėt e shoqėrisė do tė jenė tė angazhuar me kohė tė plotė, gjatė tė gjithė periudhės sė zbatimit tė objektit Rikonstruksion i rrugės Librazhd Orenjė, Loti 1 . Kjo deklaratė rezulton e pamundur pėr tu plotėsuar, pasi i gjithė stafi i kėsaj kompanie ėshtė deklaruar dhe ėshtė angazhuar nė kontratėn me objekt Rikonstruksion i rrugės kthesa e Bishanit – Boēovė – varrezat e fshatit Bashkim, Komuna Levan ,
  e. Shoqėria B 93 SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.4.6 pėr kualifikim lidhur me disponimin e makinerive.

  2. Bajrami N SHPK pėr arsye se:
  a. Shoqėria Bajrami N SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.4.3 pėr kualifikim lidhur me stafin drejtues.
  b. Shoqėria Bajrami N SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.4.6 pėr kualifikim lidhur me disponimin e makinerive.

  3. Bashkimi i pėrkohshėm tė shoqėrive Denisi 05 SHPK dhe Xhast SHPK pėr arsye se:
  a. Shoqėria Denisi 05 SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.4.3 pėr kualifikim lidhur me stafin drejtues.
  b. Shoqėria Xhast SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.4.3 pėr kualifikim lidhur me stafin drejtues.
  c. Shoqėria Denisi 05 SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.4.6 pėr kualifikim lidhur me disponimin e makinerive.

  4. Leon Konstruksion SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson pikėn 2.1 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim pasi mungon vėrtetimi pėr shlyerjen e detyrimeve ndaj OSHEE pėr muajin Qershor 2015 (detyrim ky i maturuar ditėn e tenderit).

  5. Kupa SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson kėrkesėn pėr numrin mesatar prej minimalisht 80 persona pėr periudhėn Dhjetor 2014 – Maj 2015. Nga dokumentacioni i paraqitur rezulton se numri mesatar i punonjėsve pėr kėtė periudhė ėshtė 40 punonjės, duke mos e plotėsuar kėtė kusht.
  6. Bashkimin e pėrkohshėm tė shoqėrive Sireta 2F SHPK dhe Beladi SHPK pėr arsye se:
  a. Shoqėria Beladi SHPK nuk plotėson piken 2.1 e tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim pasi mungon vėrtetimi pėr shlyerjen e detyrimeve ndaj OSHEE pėr muajin Qershor 2015 (detyrim ky i maturuar ditėn e tenderit).
  7. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive Vėllezėrit Hysa SHPK dhe Ergi SHPK pėr arsye se:
  a. Shoqėria Vėllezėrit Hysa SHPK nuk plotėson kėrkesėn pėr pagimin e taksave vendore, pasi nuk kanė paraqitur vėrtetim pėr pagimin e taksave vendore nė Komunėn Shushicė.

  8. Shoqėrinė Fled SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk ka paraqitur ofertė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr SALILLARI SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.27 - Dt.13-07-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.38 - Dt.28-09-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.42 - Dt.26-10-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data