Open Procurement Albania

Mbrojtje detare e projektit tė mbushjes me rėrė e plazhit tė Vlorės.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Vlorė
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Granti i Delegacionit tė BE-sė (IPA 2013)/ Qeveria Shqiptare IPA 2013 WESTERN BALKANS/ Albanian Government
Vlera e Kredisė sipas Monedhės  15 milionė Euro
Titulli i Projektit Vija bregdetare e qytetit tė Vlorės – Lungomare (2015-2017)
Pėrshkrim i Projektit Buxheti: 15 milionė Euro
Kohėzgjatja: Punimet kanė filluar nė Qershor 2015 dhe pėrfunduan nė Qershor 2017.
Financues: Projekti me vlerė rreth 15 milionė Euro ėshtė bashkėfinancuar nga IPA 2013, nė vlerėn 12 milionė Euro dhe nga Qeveria Shqiptare nė vlerėn rreth 5.2 milionė Euro.
Pėrfitues: Bashkia Vlorė
Objektivi: Projekti konsistoi nė rehabilitimin dhe rivitalizimin e hapėsirės urbane brenda Vijės Bregdetare tė qytetit tė Vlorės.
Objekti i Tenderit Mbrojtje detare e projektit tė mbushjes me rėrė e plazhit tė Vlorės.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 29,550,381
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 27-08-2015
Sektori Turizėm
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Labi & Blumar Skelė & Ndėrtuesi SHPK
Kostruttiva S.C.P.A
Ēaushi/M
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KOSTRUTTIVA S.C.P.A.
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 29,435,994
  Data e shpalljes sė fituesit 15-10-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 13-11-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 35,323,193
  Kohėzgjatja e Kontratės 3 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm me arsyet pėrkatėse:

  1. Bashkimi i operatorėve Ndėrtuesi SHPK & Blumar Skelė SHPK & Labi SHPK
  a. Shoqėria Ndėrtuesi SHPK, Nuk ka dorėzuar vėrtetimin pėr shlyerjen e detyrimeve ndaj OSHEE pėr muajin Korrik 2015 (detyrim ky i maturuar ditėn e tenderit).
  b. Shoqėria Blumar Skelė SHPK, Nuk ka dorėzuar vėrtetimin pėr shlyerjen e detyrimeve ndaj OSHEE pėr muajin Korrik 2015 (detyrim ky i maturuar ditėn e tenderit).
  c. Shoqėria Blumar Skelė SHPK, nuk ka paguar detyrimet pėr taksat vendore nė Komunėn Markat ku ushtron aktivitet sipas ekstraktit tė QKR.
  d. Shoqėria Blumar Skelė SHPK, nuk ka paraqitur dokumentacion pėr disponimin e stafit.
  e. Shoqėria Blumar Skelė SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.4.5 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me licencat, pasi ka marrė pėrsipėr punimet e zėrit 4 (vendosjen e gjeokontenierėve) dhe nuk ka pikėn e liēencės N.S. 18.
  f. Shoqėria Labi SHPK

  2. Ēaushi/M SHPK pėr arsye se nuk ka paraqitur ofertė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.31 - Dt.10-08-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.41 - Dt.20-10-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.46 - Dt.23-11-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data