Open Procurement Albania

Ndėrtimi i shėtitores sė Himarės.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Vlorė
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Ndėrtimi i shėtitores sė Himarės.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 217,996,613
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 18-09-2015
Sektori Infrastrukturė Urbane
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues "Elkri & Co SHPK" & Tea SHPK & A.E.K SHPK
Gjikuria SHPK & Arti SHPK & R&T SHPK & Kaleshi SHPK
Fusha SHPK
Ēaushi/M SHPK
Elira SHPK
Kajmaku SHPK
Rosi SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FUSHA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 194,068,814
  Data e shpalljes sė fituesit 12-10-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 29-10-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 232,882,577
  Kohėzgjatja e Kontratės 9 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Nė datėn 28 Shtator 2015 paraqiti ankesė shoqėria Elkri SHPK. Ankimit iu dha pėrgjigje nė datėn 30.09.2015 duke e refuzuar atė.
  Nuk ka pasur ankim nė KPP.

  Janė skualifikuar operatorėt e mėposhtėm ekonomike me arsyet pėrkatėse:

  1. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive Elkri SHPK. (49%), Tea SHPK. (41%) dhe A.E.K & Co SHPK. (10%) pėr arsye se:

  a. Shoqėria Elkri SHPK. nuk plotėson kėrkesėn pėr xhiron mesatare tė realizuar nė tre vitet e fundit
  b. Shoqėria Elkri SHPK. nuk ka paraqitur kopje tė bilanceve tė tre viteve tė fundit, tė paraqitur pranė autoritetit pėrkatėse, tė konfirmuara me shkresė tė veēantė nga ky autoritet si dhe tė shoqėruara nga akt ekspertiza e kryer nga Eksperti kontabėl i autorizuar.
  c. Shoqėria Elkri SHPK. nuk plotėson kėrkesėn pėr disponimin e stafit pasi nuk ka paraqitur diplomėn pėr arkitektin, nuk ka paraqitur certifikatėn nga Ministria e Mjedisit pėr inxhinierin e mjedisit si dhe nuk ka paraqitur certifikatėn nga Ministria e Mjedisit pėr agronomin.
  d. Shoqėria Elkri SHPK. nuk plotėson kėrkesėn pėr disponimin e pikės sė liēencės N.P – 8. Ndėrtime detare dhe punime thellimi nė ujė , ndėrkohė qė ka marrė pėrsipėr tė kryejė punime tė tilla.
  e. Shoqėria A.E.K & Co SHPK. nuk plotėson kėrkesėn pėr realizimin e punėve tė ngjashme, pasi nuk ka paraqitur faturat tatimore pėr objektet e deklaruar.
  f. Shoqėria A.E.K & Co SHPK. nuk plotėson kėrkesėn pėr disponimin e stafit pasi nuk ka paraqitur diplomat dhe librezat e punės pėr stafin e deklaruar.
  g. Shoqėria A.E.K & Co SHPK. nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion se ka nė stafin e tij, tė siguruar sipas legjislacionit nė fuqi, mjekun e shoqėrisė tė pajisur me liēencė tė vlefshme dhe me kontratė pune tė vlefshme. Kjo shoqėri ka mė shumė se 15 punonjės dhe nė pėrputhje me kėrkesėn, duhet ta kishte paraqitur kėtė dokumentacion.
  h. Shoqėria Tea - D SHPK. nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion se ka nė stafin e tij, tė siguruar sipas legjislacionit nė fuqi, mjekun e shoqėrisė tė pajisur me liēencė tė vlefshme dhe me kontratė punė tė vlefshme. Kjo shoqėri ka mė shumė se 15 punonjės dhe nė pėrputhje me kėrkesėn, duhet ta kishte paraqitur kėtė dokumentacion.

  2. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive Gjikuria SHPK, (85%), Arti SHPK, (6%), R&T SHPK, (5%) dhe Kaleshi SHPK, (4%) pėr arsye se:

  a. Shoqėria Gjikuria SHPK. nuk plotėson kėrkesėn pėr disponimin e stafit pasi nuk ka inxhinier mjedisi, profili trajtim ujėrash nė stafin e vet.
  b. Shoqėria Gjikuria SHPK. nuk plotėson kėrkesėn pėr disponimin e stafit pasi nuk ka inxhinier agronom nė stafin e vet.
  c. Shoqėria Arti SHPK. nuk plotėson kushtin pėr disponimin e stafit, pasi nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion pėr stafin e kėrkuar.
  d. Shoqėria Arti SHPK nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion se ka nė stafin e tij, tė siguruar sipas legjislacionit nė fuqi, mjekun e shoqėrisė tė pajisur me liēencė tė vlefshme dhe me kontrate pune tė vlefshme. Kjo shoqėri ka mė shumė se 15 punonjės dhe nė pėrputhje me kėrkesėn, duhet ta kishte paraqitur kėtė dokumentacion.
  e. Shoqėria R&T SHPK. nuk plotėson kushtin pėr disponimin e stafit, pasi me pėrjashtim tė dokumentacionit tė paraqitur pėr njė arkitekt, nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion tjetėr pėr stafin e kėrkuar.
  f. Shoqėria R&T SHPK. nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion se ka nė stafin e tij, tė siguruar sipas legjislacionit nė fuqi, mjekun e shoqėrisė tė pajisur me liēencė tė vlefshme dhe me kontratė pune tė vlefshme. Kjo shoqėri ka mė shumė se 15 punonjės dhe nė pėrputhje me kėrkesėn, duhet ta kishte paraqitur kėtė dokumentacion.
  g. Shoqėria Kaleshi SHPK nuk plotėson kushtin pėr realizimin e punėve tė ngjashme, pasi nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion pėr tė vėrtetuar plotėsimin e kėtij kushti.
  h. Shoqėria Kaleshi SHPK nuk plotėson kushtin pėr disponimin e stafit, pasi nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion pėr stafin e kėrkuar.
  i. Shoqėria Gjikuria SHPK ka marrė pėrsipėr tė kryeje punime gjelbėrimi nė masėn 18.718.071 Lekė (pa TVSH), ndėrkohė qė nuk ka nė stafin e vet njė agronom, si dhe nuk disponon liēencė pėr Shėrbim ekspertize dhe/ose profesionale lidhur me pyjet dhe /ose kullotat tė lėshuar nga QKL, liēencė lidhur me ndikimin nė mjedis tė lėshuar nga QKL, liēencė pėr Prodhimin dhe/ose tregtimin e farnave dhe/ose fidanėve lėshuar nga QKL ose njė kontrate me njė subjekt tė licencuar pėr furnizimin e fidanėve si dhe nuk disponon certifikatė ISO 9001:2008 pėr prodhim drurė dekorative.
  j. Shoqėria Kaleshi SHPK. ka marrė pėrsipėr tė kryejė punime gjelbėrimi nė masėn 6.859.929 Lekė (pa TVSH), ndėrkohė qė nuk disponon liēencė N.P – 12 Punime tė inxhinierisė sė mjedisit .

  3. Shoqėria Ēaushi/M SHPK. pėr arsye se nuk ka paraqitur ofertė.
  4. Shoqėria Elira SHPK pėr arsye se nuk ka paraqitur ofertė. Shoqėria Kajmaku SHPK pėr arsye se nuk ka paraqitur ofertė.
  5. Shoqėria Rosi SHPK pėr arsye se nuk ka paraqitur ofertė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr FUSHA SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.34 - Dt.31-08-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.41 - Dt.20-10-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.44 - Dt.09-11-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data