Open Procurement Albania

Shtesė kati nė objektin zyra tė Drejtorisė sė Rajonit Jugor Gjirokastėr.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Shtesė kati nė objektin zyra tė Drejtorisė sė Rajonit Jugor Gjirokastėr.
Nr. Reference REF-33664-08-16-2019
Vlera / Fondi Limit 6 246 506,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 19-08-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-08-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 30-08-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues AVDULI
Elda-VL
INERTI
JODY-KOMPANY SHPK & SHENDELLI
MANE/S SHPK & BE – IS
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Inerti SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6 225 516,00
  Data e shpalljes sė fituesit 18-11-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 7470619
  Data e lidhjes sė kontratės 21-11-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Mė datė 09.09.2019 ėshtė paraqitur ankesė pranė Autoritetit Kontraktor nga BOE “MANE-S” SHPK dhe “BE – IS” SHPK. Mė datė 13.09.2019 Autoriteti Kontraktor ka vendosur rrezimin e ankeses se paraqitur nga ky BOE dhe mė datė 19.09.2019 BOE “MANE-S” SHPK dhe “BE – IS” SHPK i eshte drejtuar Komisionit tė Prokurimit Publik.
  Komisioni i Prokurimit Publik me Vendimin 706/2019 vendosi te refuzoje ankesėn e sipercituar.

  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:

  1. “AVDULI” sh.p.k. :
  • Nuk ka plotesuar Kriteret e Pergjithshme te Kualifikimit sipas Shtojces 11.
  • Operatori ekonomik “AVDULI” shpk ka deklaruar Drejtues Teknik te punimeve Ing. T. L, i cili do jete i pranishem gjate gjithe kohes qe do te kryhen punimet ne objekt, por te deklarata nuk eshte percaktuar eksperienca e punes jo me pak se 5 vjet dhe nga dokumentacioni i paraqitur per Drejtuesin Teknik rezulton se Drejtuesit Teknik i mungon eksperienca 5 vjecare.
  Kjo gje bie ndesh me Kriteret e Veēanta te Kualifikimit, pika 2.3.3 ...
  • Operatori ekonomik nuk ka deklaruar si kontrata te lidhura dhe/ose ne proces kontraten e lidhur me AK Drejtoria e Ujitjes dhe Kullimit Fier me objekt: “Sherbime per hidrovore dhe Hidroizolime”, ne vleren 1 853 274 (me TVSH).
  • Operatori ekonomik “AVDULI” Shpk nuk ka arritur te paraqese dokumentacion te plote dhe te sakte per te deshmuar plotesimin e pikes 2.3.3 te kritereve te veēanta per kualifikim lidhur me disponimin e punonjesve te kualifikuar si teknik ndertimi, elektricist, mekanik, pllakashtrues, hidroizolues, e karpentier, bojaxhi, muratore/suvatues, hidraulike, bojaxhi. Dokumenti qe duhet paraqitur per te deshmuar kualifikimin profesional jane: Ēertifikatat/dėshmitė/diplomat” te cilat janė dokumente zyrtare tė llojeve tė ndryshme, tė lėshuara nga njė organ certifikues, tė cilat regjistrojnė arritjet e njė individi pas vlerėsimit, sipas njė procedure e standardi tė paracaktuar.

  2. “JODY KOMPANY” SHPK & “SHENDELLI” SH.P.K :
  Nga ana e Komisionit te Vleresimit te Ofertave konstatohet se ky OE nuk ka dorezuar dokumentacioni te sakte lidhur me kualifikimin tekniko-ligjor te kerkuar ne Kriteret e Pergjithshme dhe te Vecanta te Kualifikimit te pershkruara ne DST.
  Operatori ekonomik “SHENDELLI” SHPK skualifikohet, sepse nuk ka plotesuar ne rregull shtojcen 4 "Deklaratė mbi pėrmbushjen e kritereve te pėrgjithshme”, pasi nuk ka deklaruar emrin e administratorit S. Ē.
  Formati standard i shtojcės 4 "Deklaratė mbi pėrmbushjen e kritereve tė pėrgjithshme" ėshtė i tillė qė kėrkon domosdoshmėrisht citimin nė mėnyrė nominale tė emrit tė cilido anėtari tė organit administrativ, drejtuesit ose mbikėqyrėsit, aksionerit ose ortakut, tė operatorit ekonomik tė cilėt nuk duhet tė jenė ose tė kenė qėnė tė dėnuar me vendim gjyqėsor tė formės sė prerė pėr asnjė nga veprat penale, tė pėrcaktuara nė nenin 45/1 tė LPP.
  BOE “SHENDELLI” SHPK & “JODY-KOMPANY” SHPK skualifikohet, sepse nuk kane paraqitur dokumentacionin si (dėshmi kualifikimi profesional/ēertifikatė/diplomė) tė lėshuara nga qendra e formimit profesional, shkolla profesionale tė njohura, apo tė akredituara nga shteti, etj qė tė vėrtetojė kualifikimin profesional tė mėsipėrm konsiderohet mosplotesim i pikes 2.3.3 te kritereve te veēanta per kualifikim.
  Operatori “JODY-KOMPANY” shpk nuk ka arritur te paraqese dokumentacion te plote per te deshmuar plotesimin e pikes 2.3.5 te kritereve te veēanta per kualifikim (nuk ka arritur te paraqese Licencė QKL III.2.B)
  3. Operatori ekonomik “ELDA-VL” shpk:
  Nuk ka paraqitur dokumentacionin e kerkuar ne DST sipas Kritereve te Pergjithshme dhe te Vecanta te Kualifikimit.

  4. BOE “MANE-S” SHPK dhe “BE – IS” SHPK:
  Nuk ka dorezuar dokumentacion te sakte lidhur me kualifikimin tekniko-ligjor te kerkuar ne Kriteret e Pergjithshme dhe te Vecanta te Kualifikimit te pershkruara ne DST.
  Operatori MANE/S shpk nuk ka arritur te paraqese dokumentacion te plote per te deshmuar plotesimin e pikes 2.3.5 te kritereve te veēanta per kualifikim (nuk ka arritur te paraqese Licencė QKL III.2.B) .
  Operatori MANE/S shpk nuk ka arritur te paraqese dokumentacion te plote dhe te sakte per te deshmuar plotesimin e pikes 2.3.3 te kritereve te veēanta per kualifikim lidhur me disponimin e punonjesve te kualifikuar si teknik ndertimi, elektricist, mekanik, pllakashtrues, hidroizolues, e karpentier, bojaxhi, muratore/suvatues, hidraulike, bojaxhi, ne proporcion me nr qe i duhet te kishte sipas % te marre persiper ne akt marreveshjen e bashkepunimit 93.43 %.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.34 - Dt.26-08-2019
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.47 - Dt.25-11-2019
  Anulimi i Tenderit
  Apelime dhe Vendime tė KPP
  Termat e Referencės
  Projekti

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data