Open Procurement Albania

Rikonstruksion i Ures sė Leklit.

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i Ures sė Leklit.
Nr. Reference REF-40604-10-23-2019
Vlera / Fondi Limit 11 463 427,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 24-10-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 25-11-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 25-11-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 12
Operatorė Konkurues 2T SHPK
SIRETA 2F SHPK & EURO-ALB SHPK
ERAL CONSTRUCTION COMPANY SHPK & STERKAJ SHPK
LEON KONSTRUKSION SHPK
FLED SHPK
GRANIT KONSTRUKSION M SHPK
VELLEZRIT HYSA SHPK
INERTI SHPK
NIKA SHPK & RIVIERA SHPK
BESA3-2006 SHPK & Ndregjoni SHPK
B-93 SHPK
BLERIMI SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ERAL CONSTRUCTION COMPANY SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 7 372 740,00
  Data e shpalljes sė fituesit 11-02-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Kane marre pergjigje me date 27.12.2019.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:

  1 . Bashkimi i Operatoreve ekonomik " BESA3-2006 & Ndregjoni” nuk kualifikohet pasi nuk ploteson kriteret e kerkuar ne DST. Nuk kane paraqitur dokumentacionin si me poshte:
  Anetari i BOE "Ndregjoni " sh.p.k me vertetimin e debise me nr.8408, date 02.10.2019 te leshuar OSHEE , Drejtoria Rajonale Tirane nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim , lidhur me shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike, mbėshtetur nė kėrkesat e Nenit.74/3, tė VKM-sė, Nr.914, date 29.12.2014 , Anetari i BOE "Ndregjoni " sh.p.k , me vertetimin e debise me nr.8408, date 02.10.2019 te leshuar OSHEE , Drejtoria Rajonale Tirane, nuk konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė, nuk eshte shlyer fatura e muajit Shtator 2019. Procedura e prokurimit ėshtė zhvilluar mė datė 25.11.2019. Mbeshtetur nė nenin 9 (“Pagesa dhe afati pėr kryerjen e saj”), paragrafi 9.1, tė kontratės sė miratuar me Vendimin e ERE nr.109, datė 21.10.2011 “Pėr miratimin e kontratės sė furnizimit me energji elektrike tė klientėve jo-familjarė”, pėrcaktohet shprehimisht qė: “Klienti do tė paguajė detyrimin e pėrcaktuar nė faturėn mujore tė konsumit tė energjisė elektrike (titull ekzekutiv), si dhe kur ėshtė rasti, kamatėvonesat pėrkatėse dhe pagesėn e rilidhjes sė energjisė, jo mė vonė se ditėn e fundit kalendarike tė muajit pasardhės tė atij tė faturua”., pra nuk pėrmbush pikėn 1/gj, kriteret e vecanta te kualifikimit , shtojca 12 . Anetari i BOE " Besa 3-2006 " sh.p.k nuk ka paraqitur dokument provues nė sistemin e prokurimit publik per te provuar se permbush kriterin per pune te ngjashme , nė raport me pėrqindjen e pjesėmarrjes sė tij nė bashkim, pra nuk pėrmbush pikėn 2.3.1/a , 2.3.1/b ,kriteret e vecanta te kualifikimit , kapaciteti teknik , shtojca 12.

  2. Bashkimi i Operatoreve ekonomik " BLERIMI." Nuk kualifikohet pasi nuk ka paraqitur dokumentacionin ne perputhje me kriteret e dhena ne dokumnetet e tenderit, si,
  "Blerimi " sh.p.k nuk ka paraqitur dokument provues nė sistemin e prokurimit publik, vertetim te leshuar nga cdo njesi vendore per te deshmuar se ka paguar te gjitha detyrimet e taksave dhe tarifave vendore , ne vendet ku operatori ka ushtruar apo ushtron aktivitet per vitet 2017-2018 , pra nuk pėrmbush pikėn 2.2.3 , tė kapacitetit ekonomik dhe financiar , kriteret e vecanta te kualifikimit , shtojca 12 .

  3.Operatori ekonomik "GRANIT KONSTRUKSION M." nuk kualifikohet pasi nuk ka paraqitur oferte ekonomike.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.43 - Dt.28-10-2019
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit
  Sqarime per DST.

  Grafiku i punes .
  Projekti

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data