Open Procurement Albania

Permiresimi rifreskimi sinjalistikes Vertikale/Horizontale ne akset Kombetare dhe permiresim te sigurise rrugore ne akset e rajonit verior, loti 1, vazhdimi .

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Permiresimi rifreskimi sinjalistikes Vertikale/Horizontale ne akset Kombetare dhe permiresim te sigurise rrugore ne akset e rajonit verior, loti 1, vazhdimi .
Nr. Reference REF-33824-08-19-2019
Vlera / Fondi Limit 166 261 225,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 20-08-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 25-09-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 25-09-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues JUBICA & INFRAKONSULT
SMO VATAKSI
ALMO KONSTRUKSION
METEO
R.S.M & INERTI” & AVE CONSULTING & TAULANT
Operator Ekonomik Kontraktues
 • JUBICA - INFRAKONSULT
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 140 000 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 168000000
  Data e lidhjes sė kontratės 14-10-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 8 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka ankesa.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:

  1. Operatori ekonomik "METEO" SHPK :
  • Nuk ploteson piken 2.3.1 te Kritereve te Vecanta te vendosura ne DST, pasi nuk ka arritur te deshmoje realizimin e puneve te ngjashme.
  • Nuk ploteson piken 2.3.10 te Kritereve te Veēanta te Kualifikimit te vendosura ne DST, pasi nuk karritur te deshmoje se disponon mjetet dhe pajisjet e nevojshme teknike per realizimin e kontrates.
  • Nuk ploteson piken 2.3.2 te Kritereve te Veēanta te Kualifikimit te vendosura ne DST, pasi nuk karritur te deshmoje se disponon nje punesim mesatar, me jo mė pak se 70 punonjes, pėr periudhėn (Janar 2018 – Qershor 2019), e vėrtetuar kjo me: Vėrtetim tė lėshuar nga Administrata Tatimore pėr periudhėn e kerkuar, shoqeruar me formularėt E-SIG te konfirmuara nga organet perkatese (me nenshkrim elektronik ose ne hard copy).

  2. Operatori ekonomik "SMO VATAKSI" SHPK :
  • Nuk ploteson piken 2.3.1 te Kritereve te Vecanta te vendosura ne DST, pasi nuk ka arritur te deshmoje realizimin e puneve te ngjashme.
  • Nuk ploteson piken 2.3.10 te Kritereve te Veēanta te Kualifikimit te vendosura ne DST, pasi nuk karritur te deshmoje se disponon mjetet dhe pajisjet e nevojshme teknike per realizimin e kontrates.
  • Nuk ploteson piken 2.3.2 te Kritereve te Veēanta te Kualifikimit te vendosura ne DST, pasi nuk karritur te deshmoje se disponon nje punesim mesatar, me jo mė pak se 70 punonjes, pėr periudhėn (Janar 2018 – Qershor 2019), e vėrtetuar kjo me: Vėrtetim tė lėshuar nga Administrata Tatimore pėr periudhėn e kerkuar, shoqeruar me formularėt E-SIG te konfirmuara nga organet perkatese (me nenshkrim elektronik ose ne hard copy).

  3. Operatori ekonomik "ALMO KONSTRUKSION" SHPK :
  • Nuk ploteson piken 2.3.1 te Kritereve te Vecanta te vendosura ne DST, pasi nuk ka arritur te deshmoje realizimin e puneve te ngjashme.
  • Nuk ploteson piken 2.3.10 te Kritereve te Veēanta te Kualifikimit te vendosura ne DST, pasi nuk karritur te deshmoje se disponon mjetet dhe pajisjet e nevojshme teknike per realizimin e kontrates.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.34 - Dt.26-08-2019
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit
  Termat e Referencės
  Ndryshime dhe Sqarime per DST.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data