Open Procurement Albania

Supervizion punimesh, Ndertim rruga mbikalimi Teg dhe rruget lidhese te tij”

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Supervizion punimesh, Ndertim rruga mbikalimi Teg dhe rruget lidhese te tij”
Nr. Reference REF-75550-10-14-2020
Vlera / Fondi Limit 11 694 025,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Shërbim konsulence
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 15-10-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 26-10-2020
Data e mbajtjes se tenderit 26-10-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 9
Operatore Konkurues Lista e operatorëve ekonomikë të kualifikuar në përfundim të fazës së parë:
1. “47Ek79&ILIRIADA P.K.S” & “ITM” & “STUDIO REBUS”
2. AVE CONSULTING” & “LAND &CO”
3. “ARENA MK” & “XH&MILER” & “NATASHA MYRTAJ”
4. “GJEOKONSULT&CO”
5. “IMES – D”
6. Instituti i Konsulences ne Ndertim
7. “MCE” & “TRANSPORT HIGHWAY CONSULTING” & “INDAY”
8. “P.C.S COMPANY” & “Engineering Consulting Group” & “ERALD –G”, & “INVICTUS”
9. “S.D.C” & “HUK PROJEKT”&”INFRA PLAN”

Pjesmarres ne fazen e dyte:
1. “47Ek79&ILIRIADA P.K.S” & “ITM” & “STUDIO REBUS”
2. “P.C.S COMPANY” & “Engineering Consulting Group” & “ERALD –G”, & “INVICTUS”
3. “GJEOKONSULT&CO”
4. “MCE” & “TRANSPORT HIGHWAY CONSULTING” & “INDAY”
5. “IMES – D”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • P.C.S.COMPANY - Engineering Counsulting Group - ERALD-G - INVICTUS
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 10 502 546
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 12,603,055
  Data e lidhjes se kontrates 09-02-2021
  Kohezgjatja e kontrates 15 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomikë të mëposhtëm:

  1. “Instituti i Konsulences ne Ndertim”,
  • oferta ekonomike me vlere 10.398.800 leke, e paraqitur nga ky operator eshte poshte vleres minimale te lejuar 10.502.545,47 leke .

  2. “IMES –D”,
  • oferta ekonomike me vlere 9.355.220 leke, e paraqitur nga ky operator eshte poshte vleres minimale te lejuar 10.502.545,47 leke

  3. “MCE” & “TRANSPORT HIGHWAY CONSULTING” & “INDAY” ,
  • oferta ekonomike me vlere 6.459.960 leke, e paraqitur nga ky operator eshte poshte vleres minimale te lejuar 10.502.545,47 leke.

  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ERALD-G viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ERALD-G viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ERALD-G viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ERALD-G viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INVICTUS viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INVICTUS viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INVICTUS viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INVICTUS viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit Buletini Nr. 8 datë 18 Janar 2021
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 26 datë 22 Shkurt 2021
  Anulimi i Tenderit
  Termat e References
  Ndryshime për DST

  Ftese per propozim

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data