Open Procurement Albania

Supervizion Punimesh Ndertim rruga Porto Romano Durres, Loti 3,

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Supervizion Punimesh Ndertim rruga Porto Romano Durres, Loti 3,
Nr. Reference REF-75549-10-14-2020
Vlera / Fondi Limit 5 846 667,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Shërbim konsulence
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 15-10-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 26-10-2020
Data e mbajtjes se tenderit 26-10-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 8
Operatore Konkurues Lista e operatorëve ekonomikë të kualifikuar në përfundim të fazës së parë:
1. GJEOKONSULT &CO”
2. A & E ENGINEERING
3. IMES –D
4. CIVIL CONS
5. C.E.C Group
6. “AVE”
7. ARENA MK
8. MCE”& “THC”& “INDAY-18”

Pjesmarres ne fazen e dyte:
1.“CIVIL CONS ” & “ENGINEERING CONSULTING GROUP”
2. “IMES –D”
3. “MCE”& “THC”& “INDAY-18”
4. “AVE CONSULTING”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • CIVIL CONS - Engineering Counsulting Group
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 5 671 267.46
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 6805520.95
  Data e lidhjes se kontrates 31-12-2020
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomikë të mëposhtëm:

  1. IMES –D, :
  oferta ekonomike me vlere 3.508.000 leke, e paraqitur nga ky operator eshte poshte vleres minimale te lejuar 5.123.619,07 leke.

  2. “MCE”& “T HC”& “INDAY-18”
  oferta ekonomike me vlere 3.344.604 leke, e paraqitur nga ky operator eshte poshte vleres minimale te lejuar 5.123.619,07 leke Kjo ne kundershtim me vendimin Nr 354 , datë 11.05.2016 “Për miratimit e manualit të tarifave për shërbime në planifikim territori , projektim, mbikqyrje dhe kolaudim” dhe rekomandimin nr.5585 , date 25.07.2017 te Agjencise se Prokurimit Publik.

  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit Buletini Nr. 131 datë 31 Dhjetor 2020
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 8 datë 18 Janar 2021
  Anulimi i Tenderit
  Termat e References

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data