Open Procurement Albania

Pėrfundimi i punimeve tė mbetura dhe plotėsimi me rrugė dytėsore Nyja Milot.

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Pėrfundimi i punimeve tė mbetura dhe plotėsimi me rrugė dytėsore Nyja Milot.

Fondi i akorduar pėr vitin 2018 ėshtė 316.000.000 lekė. Pjesa e mbetur ėshtė parashikuar pėr vitin 2019, 2020.
Nr. Reference REF-69729-05-18-2018
Vlera / Fondi Limit 1 314 486 342,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 21-06-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 21-06-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues ANK SHPK
Albavia SHPK
Euroteorema Peqin SHPK
Varaku E SHPK
Vellezrit Hysa SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROTEOREMA PEQIN
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 290 516 400,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1548619680
  Data e lidhjes sė kontratės 09-07-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 15 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1.Albavia shpk :
  Nuk ploteson kriteret e veēanta te kualifikimit / kapaciteti teknik pika 2.3.1 “pune te ngjashme” pasi kontrata me objket “Rikonstruksion i rruges Ura vajgurore – Pashalli Bistrovic” dhe eshte perfunduar ne 2014, si pasoje ploteson kusht in te realizuar me sukses gjate “tri viteve te fundit”.
  Per pune te ngjashme “Rikonstruksion i segmenteve blloku 11,2 ha-0.276 km; rruga pas stadiumit 0.265 km; Qarku Lezhe” me vlere 280 538 092 leke, operatori ekonomik Albavia shpk, ka marre persiper te kryeje 60 % te vleres se kontrtaes dhe Gjikuria 40%. Kjo perqindje e realizuar eshte ne vleren 168 322 855.2 leke < 50% te fondit limit. Ne DST kerkohet qe operatori ekonomik duhet te kete realizuar pune te ngjashme per nje objekt te vetem ne nje vlere jo me pak se 50 % e fondit limit qe eshte realizuar me sukses gjate tre viteve te fundit.
  Nuk ploteson kriteret e veēanta te kualifikimit/ kapaciteti teknik pika 2.3.2 pasi numri mesatar i punonjesve per perudhen (prill 2015 – mars 2018) eshte kerkuar jo me pak se 150 punonjes. Vertetimi per numrin e punonjesve dhe listpagesat te paraqitura nga operatori ekonomik eshte me i vogel se 150 (ka nje numer mesatar te punesimit me 108 punonjes per periudhen e kerkuar).
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.21 - Dt.28-05-2018
  Shpallja e Fituesit Nr.27 - Dt.09-07-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.28 - Dt.16-07-2018
  Anulimi i Tenderit

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data