Open Procurement Albania

Mirembajtje rutinė dhe dimėrore me performancė rruga "Kukės-U.Zapotit, Kukės-Bushtricė (Vasie), K/Rruge Domaj-Draj/Rec (Kufi me Peshkopinė) 71.64 km

Autoritet Prokurues Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder
Institucioni Prokurues Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder
Objekti i Tenderit Mirembajtje rutinė dhe dimėrore me performancė rruga "Kukės-U.Zapotit, Kukės-Bushtricė (Vasie), K/Rruge Domaj-Draj/Rec (Kufi me Peshkopinė) 71.64 km
Nr. Reference REF-73204-06-04-2018
Vlera / Fondi Limit 130 853 729,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-06-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 28-06-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues Alb Shpresa SHPK & “Curri SHPK
Florida SHPK
Jubica SHPK
Marsi SHPK & Armemil SHPK & Arbotec SHPK
Rruge Sinjalistike Mirembajtje & Hidro Company SHPK & Oruēi SHPK
Adem Pojani SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • JUBICA. SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 113 700 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 26-07-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 136440000
  Data e lidhjes sė kontratės 30-07-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 24 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Adem Pojani :
  Nuk plotėson asnjė nga kriteret e kualifikimit, pasi nuk ėshtė ngarkuar asnjė dokument nė sistem.

  2. “Bashkimi i operatoreve ekonomik“Marsi” Shpk &”Armemil” Shpk &”Arbotec” Shpk :
  - Preventivi i dorėzuar ne formularin e ofertes ėshtė plotėsuar gabim.Pas korigjimit te ofertes vlera rezulton nga 122,915,830 lekė e paraqitur dhe e dorezuar nga ju si oferte, behet 127,428,649 lekė ose ndyshimi eshte 3,67 %. Per kete arsye oferta eshte e pa vlefshme.

  3. “Bashkimi i operatoreve ekonomik “Rruge Sinjalistike Mirembajt je & Hidro Company” shpk & “Oruēi” shpk :
  - Nuk plotesoni kushtet per kualifikim pasi Licenses nr NZ 3124/6 , date 21.09.2009 i shoqerise "ORUCI’' sh.p.k, drejtuesit teknik Agim Elezi, Artan Sinaj dhe Vladimir Spahiu nuk janė tė siguruar ne listėpagesat e paraqitura;
  - Nė kontraten nr.3255 , date 02.07.2018 per furnizimin me asfaltobeton me shoqerine "VEGA"sh.p.k nuk ėshtė specifikuar objekti i prokurimit, nuk ka QKL , as dokumenta pronesie, dhe as leje mjedisore ne kundershtim me kriteret per kualifikim.
  - Ne kontraten e qerase nr.3254, date 02.07.2018 per Autobetonieren me targe AA385 MX, nuk ka te specifikuar objektin e prokurimit.
  - Bilancet kontabel te viteve 2016, 2017 te shoqerise "ORUCI" nuk jane te audituara nga ekspertet kontabel.
  - Akt marrveshja nr.1464 REP, Nr.947/1 Kol, date 02.07.2018 ku shenohet ndarja: “RSM COMPANY” me 80% dhe “ORUCI” me 20% , ndarja e makinerive nuk eshte bere sipas perqindjes se kontrates se bashkpunimit apo akt marrveshjes,konkretisht borepastrueset jane te gjitha te shoqerise "ORUCI" e cila ka marre per siper vetem 20% te punimeve dhe sherbimeve te preventivit .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.23 - Dt.11-06-2018
  Shpallja e Fituesit Nr.30 - Dt.30-07-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.32 - Dt.13-08-2018
  Anulimi i Tenderit

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data