Open Procurement Albania

Rehabilitim i segmentit rrugor ‘Mbikalimi pallati me shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja’, loti 1

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

 • Anullimi i Tenderit dy ose mė shumė herė
 • Anullimi i Tenderit dy ose mė shumė herė

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Rehabilitim i segmentit rrugor ‘Mbikalimi pallati me shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja’, loti 1
Nr. Reference REF-26436-06-13-2019
Vlera / Fondi Limit 2 250 950 653,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 14-06-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 22-07-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 22-07-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues 2 T SHPK & G.P.G COMPANY SHPK
ALB-BUILDING SHPK & EUROTEOREMA SHPK & LIQENI VII SHA & COMMUNICATION PROGRES SHPK
CURRI SHPK & ALBA KONSTRUKSION SHPK
GENER 2
GJOKA KONSTRUKSION sha SHANSI INVEST SHPK
SALILLARI SHPK & BAJRAMI N. SHPK
VEGA SHPK & ALKO IMPEX GENERAL CONSTRUCTION SHPK
VELLEZERIT HYSA SHPK & BE-IS SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SALILLARI SHPK - BAJRAMI N. SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 776 111 282,00
  Data e shpalljes sė fituesit 21-10-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2129438058.33
  Data e lidhjes sė kontratės 22-10-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 24 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka patur ankesa dhe operatoreve ekonomike u eshte kthyer pergjigje me date 16.08.2019. dhe me vendim te K.P.P. 621/2019 date 24.09.2019.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:

  1. ALB-BUILDING shpk & Euroteorema Peqin shpk & Liqeni VII sha & Communication Progres shpk, • Nuk ka arritur te paraqese dokumentacion te plote dhe te sakte per te deshmuar plotesimin e te gjithe kritereve te kerkuara ne DT dhe bazes ligjore ne fuqi te aplikueshme sipas rregullave te prokurimit dhe LPP.

  • Nje nga pjesetaret e ketij BO, me informacionin qe disponohet zyrtarisht ne ARRSH, ne momentin e hapjes se ofertave si dhe ne daten e vleresimit te tyre, rezulton se, operatori Euroteorema Peqin shpk ka aktualisht me ARRSH-ne te paperfunduar ne 70 % te volumit te punimeve te parashikuara ne kontraten me objekt: “Perfundimi i punimeve te mbetura dhe plotesimi me rruge dytesore Nyja e Milotit”.
  ARRSH eshte e detyruar qe te zbatoje percaktimet ligjore ne fuqi te parashikuara ne VKM nr 42, date 16.01.2008, Kreu III, pika 1, paragrafi II b. i ndryshuar, ku ne menyre eksplicite perjashtimisht nga ēdo AK, por vetem per ARRSH-ne eshte percaktuar detyrimi qe i ndalohet te kualifikoje e shpalle fitues operatore, te cilet kane ne proces me ARRSH duke zbatuar kontrate dhe nuk i kane perfunduar punimet ne 70 % te vleres se kontrates .
  • Tre prej pjesetareve te ketij BO nuk ka arritur te paraqese dokumentacion te plote dhe te sakte per te deshmuar plotesimin e pikes 2.2/3 te kritereve te veēanta per kualifikim (per pagesen e taksat vendore per ēdo vend zhvillimi aktiviteti).
  2. GENER 2 shpk, :
  Ne momentin e hapjes se ofertave si dhe ne daten e vleresimit, rezulton se operatori Gener 2 shpk ka aktualisht me ARRSH-ne te paperfunduar ne 70 % te volumit te punimeve te parashikuara ne kontraten me objekt: “Ndertim By Pass Vlore”.
  ARRSH eshte e detyruar qe te zbatoje percaktimet ligjore ne fuqi te parashikuara ne VKM nr 42, date 16.01.2008, Kreu III, pika 1, paragrafi II b. i ndryshuar, ku ne menyre eksplicite perjashtimisht nga ēdo AK, por vetem per ARRSH-ne eshte percaktuar detyrimi qe i ndalohet te kualifikoje e shpalle fitues operatore, te cilet kane ne proces me ARRSH duke zbatuar kontrate dhe nuk i kane perfunduar punimet ne 70 % te vleres se kontrates .

  2. 2T shpk & GPG shpk :
  Operatori Gener 2 shpk ka aktualisht me ARRSHne te paperfunduar ne 70 % te volumit te punimeve te parashikuara ne kontraten me objekt ; “ Ndertim By PassTepelene loti 1 “
  ARRSH eshte e detyruar qe te zbatoje percaktimet ligjore ne fuqi te parashikuara ne VKM nr 42, date 16.01.2008, Kreu III, pika 1, paragrafi II b. i ndryshuar, ku ne menyre eksplicite perjashtimisht nga ēdo AK, por vetem per ARRSH-ne eshte percaktuar detyrimi qe i ndalohet te kualifikoje e shpalle fitues operatore, te cilet kane ne proces me ARRSH duke zbatuar kontrate dhe nuk i kane perfunduar punimet ne 70 % te vleres se kontrates .

  4. Skualifikim te BO Gjoka sha & Shansi Invest shpk,
  Nuk ka arritur te paraqese dokumentacion te plote dhe te sakte per te deshmuar plotesimin e te gjithe kritereve te kerkuara ne DT dhe bazes ligjore ne fuqi te aplikueshme sipas rregullave te prokurimit dhe LPP.

  Nje nga pjesetaret e ketij BO, me informacionin qe disponohet zyrtarisht ne ARRSH, ne momentin e hapjes se ofertave si dhe ne daten e vleresimit rezulton se operatori Gjoka sha ka aktualisht me ARRSH-ne te paperfunduar ne 70 % te volumit te punimeve te parashikuara ne kontraten me objekt : “Ndertim Rruga Kardhiq - Delvine Loti 4.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor-
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.24 - Dt.17-06-2019
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit Nr.43 - Dt.28-10-2019
  Lidhja e Kontratės Nr.43 - Dt.28-10-2019
  Anulimi i Tenderit
  Apelime dhe Vendime tė KPP
  Termat e Referencės
  Projekti

  Rehabilitimi i segmentit rrugor mbikalimi pallati me shigjeta rrethrrotullimi Shqiponja, Loti 1 .

  Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
  Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
  Objekti i Tenderit Rehabilitimi i segmentit rrugor mbikalimi pallati me shigjeta rrethrrotullimi Shqiponja, Loti 1 .
  Nr. Reference REF-98248-12-13-2018
  Vlera / Fondi Limit 2 246 450 297,00
  Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Rishpallje e Anuluar
  Data e Njoftimit tė Tenderit 14-12-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 14-01-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 14-01-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 24 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentat e tenderit.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.09 Dt.04-03-2019
  Termat e Referencės
  Projektimi Gjeometrik

  Deklaratė pėr rishpalljen e garėn pėr Lot 1 tė Unazės sė Madhe
  Projekti

  Rehabilitimi i segment it rrugor mbikalimi pallat i me shigjeta rrethrrotullimi Shqiponja, Loti 1.

  Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
  Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
  Objekti i Tenderit Rehabilitimi i segment it rrugor mbikalimi pallat i me shigjeta rrethrrotullimi Shqiponja, Loti 1.
  Nr. Reference REF-84999-09-08-2018
  Vlera / Fondi Limit 2 246 450 297,00
  Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-10-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 12-10-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 2
  Operatorė Konkurues Biba X & DH Albania
  Vellezrit Hysa
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • BIBA-X - DH Albania
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 246 450 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2695740000.11
  Data e lidhjes sė kontratės 02-11-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 24 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Operatori ekonomik “Vellezrit Hysa”:
  Nuk ka paraqitur dokumentacionin e kerkuar ne dokumentet e tenderit, nuk ka paraqitur Oferte Ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.37 - Dt.17-09-2018
  Shpallja e Fituesit Nr.44 - Dt.05-11-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.45 - Dt.12-11-2018
  Anulimi i Tenderit
  Deklaratė pėr garėn e zhvilluar pėr njėrin prej 3 loteve tė projektit tė Unazės sė Madhe tė Tiranės segmenti Pallati me Shigjeta-Sheshi Shqiponja

  Deklaratė pėr rishpalljen e garėn pėr Lot 1 tė Unazės sė Madhe

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data