Open Procurement Albania

Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė fizike me roje private, te Drejtorisė sė Rajonit Qendror Tirane .

Autoritet Prokurues Drejtoria e Rajonit Qendror Tirane
Institucioni Prokurues Drejtoria e Rajonit Qendror Tirane
Objekti i Tenderit Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė fizike me roje private, te Drejtorisė sė Rajonit Qendror Tirane .
Nr. Reference REF-07521-02-12-2019
Vlera / Fondi Limit 3 379 608,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 25-02-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 25-02-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 30
Operatorė Konkurues DAJTI SHPK
KURTI SECURITY SHPK
SAFE SHPK
A 2000 SHPK
ANAKONDA SECURITY SHPK
ARBANA SHPK
AULONA –POL-1 SHPK
BALLAZHI SHPK
Conspiration –Metropol SHPK
ĒULLHAJ SHPK
DEA SECURITY SHPK
EUROGJICI- SECURITY SHPK
FIRDEUS SECURITY SHPK
FIRDEUS SECURITY GROUP SHPK
FLENA RB SHPK
KEVENJO SHPK
LEKSI SECURITY SHPK
MANDI -2K SHPK
MYRTO –SECURITY SHPK
NAZERI 2000 SHPK
OCTAPUS SHPK
OCTAPUS 1 SECURITY SHPK
RES -03 SHPK
SIGURIA SHPK
S.A.S ( Special Albania Security ) SHPK
S.S.X SHPK
SH.P.S.F “ SNAJPER SECURITY SHPK
TONI –SECURITY SHPK
TREZHNJEVA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FIRDEUS SECURITY
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3160218.16
  Data e shpalljes sė fituesit 24-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  U paraqiten nga Ballazhi shpk , Nazeri 2000 shpk dhe Firdeus Security shpk .
  Kane marrė pėrgjigje nė datė : Komisioni i Prokurimit Publik me vendim , me numer 244/3/2019 , date 10.05.2019 , ka vendosur : “ Te heqe pezullimin pėr procedurėn e prokurimit “Kėrkesė pėr Propozime”, me nr. REF-07521-02-12-2019, me objekt “Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė fizike me roje private, te Drejtorisė sė Rajonit Qendror Tirane”, me fond limit/Vlera e pritshme e kontratės (pėr 12 muaj) 3.379.608 lekė pa tvsh zhvilluar nė datėn 25.02.2019, nga autoriteti kontraktor, Drejtoria e Rajonit Qendror Tiranė “.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Operatori : KURTI SECURITY SHPSF:
  Rezulton se nuk ploteson kriteret e vendosura sipas dst .
  Nė lidhje me ofertėn e operatorit ekonomik ” Kurti Security” sh.p.k., Komisioni i Vleresimi te Ofertave konstaton se nė dokumentat e procedurės sė prokurimit autoriteti kontraktor ka kėrkuar nga ana e operatorėve ekonomikė pjesmarrės tė plotėsojnė analizėn e kostos mujore tė kryerjes sė shėrbimit per nje roje dhe 1 vend-roje me 3 turne (4.98 roje) nė muaj, si dhe preventivin nė pėrputhje me ate te kerkuar ne dokumentat e tenderit , ku vėrehet se ėshtė parashikuar tė pėrllogaritet shpenzimet pėr pagė bazė, shtesat mbi pagė dhe shpenzimet pėr sigurimet shoqėrore dhe shėndetėsore, pėr njė roje nė muaj dhe pėr njė vendroje nė muaj.
  Nga shqyrtimi i analizės sė kostos dhe preventivit tė dorėzuar nga operatori ekonomik “Kurti Security” sh.p.k., Komisioni i i Vleresimit te Ofertave , konstaton se, ky i fundit ka paraqitur analizėn e kostos pėr njė roje nė dite dhe nje vend roje ne dite. Nė kėtė kuptim Komisioni i Vleresimi te Ofertave , gjykon se, operatori ekonomik “Kurti Securit y” sh.p.k. nuk ka paraqitur tė plotėsuar analizėn e kostos sipas pėrcaktimeve nė dokumentat e procedurės sė prokurimit. Nė rastin nė fjalė, nga oferta e paraqitur nga operatori ekonomik nuk shqyrtohet plotėsimi i elementėve bazė tė ofertės sipas zėrave tė kėrkuar nga autoriteti kontraktor nė dokumentat e tenderit, pėr njė vendroje nė muaj. Komisioni gjykon se njė ofertė vlerėsohet e vlefshme, vetėm nė rastin ku ajo ėshtė nė pėrputhje me tė gjitha kėrkesat dhe specifikimet e pėrcaktuara nga autoriteti kontraktor nė njoftimin e kontratės dhe nė dokumentat e tenderit.
  Nuk ploteson kerkesen ne dokumentat e tenderit , shtojca 7 ,Kriteret e Veēanta te kualifikimit , kapaciteti teknik , pika 2.3/1 “Dėshmi pėr shėrbime tė mėparshme tė ngjashme nė njė vlerė sa 40 % vlerės se fondit i Marrveshjes Kuader, tė kryera gjatė tre viteve tė fundit.

  2. Operatori ARBANA SH.A. :
  Rezulton se nuk ploteson kriteret e vendosura sipas dst .
  Nuk ploteson kerkesen ne dokumentat e tenderit , shtojca 7 , Kriteret e Pergjithshme te Kualifikimit te kualifikimit , sipas shtojces 4 . Me vendim nr. 01,date 01.02.2019 , te Agjencise se Prokurimit Publik , i cili ka hyre ne fuqi 04.02.2019 , eshte miratuar, shtojca “ Deklarate mbi permbushjen e Kritereve te Pergjit hshme “ ne setet e dokumentave te tenderit e cila eshte riformuluar sipas formatit bashkelidhur ketij vendimi .
  Kjo shtojce ka qene pjese e dokumentave te tenderit per proceduren ne fjale .
  Ky operator ka paraqitur “ Deklarate mbi permbushjen e Kritereve te Pergjit hshme “ e cila nuk eshte ne permbajt je sipas riformulimit te bere , me vendim nr. 01,date 01.02.2019 , te Agjencise se Prokurimit Publik , i cili ka hyre ne fuqi 04.02.2019.

  3.Operatori AULONA –POL -1
  Oferta e paraqitur, rezulton tė jetė nėn minimumin e lejuar ligjor, sipas konstatimeve tė Vendimit tė Komisionit tė Prokurimit Publik me me numer 244/2019 , date 25.04.2019. Komisioni i Shqyrtimit te Ofertave , zbatoi vendimin e dhėnė te Komisionit tė Prokurimit Publik.

  4.Operatori Conspiration –Metropol :
  Oferta e paraqitur, rezulton tė jetė nėn minimumin e lejuar ligjor, sipas konstatimeve tė Vendimit tė Komisionit tė Prokurimit Publik me me numer 244/2019 , date 25.04.2019. Komisioni i Shqyrtimit te Ofertave , zbatoi vendimin e dhėnė te Komisionit tė Prokurimit Publik.

  5.Operatori SH.P.S.F “ SNAJPER SECURITY “ shpk :
  Oferta e paraqitur, rezulton tė jetė nėn minimumin e lejuar ligjor, sipas konstatimeve tė Vendimit tė Komisionit tė Prokurimit Publik me me numer 244/2019 , date 25.04.2019. Komisioni i Shqyrtimit te Ofertave , zbatoi vendimin e dhėnė te Komisionit tė Prokurimit Publik.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.07 - Dt.18-02-2019
  Shpallja e Fituesit Nr.22 - Dt.03-06-2019
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data