Open Procurement Albania

Menaxhimi dhe mirėmbajtja e pajisjeve dhe operimi i Tunelit tė Krrabės.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Menaxhimi dhe mirėmbajtja e pajisjeve dhe operimi i Tunelit tė Krrabės.
Nr. Reference REF-12661-03-06-2019
Vlera / Fondi Limit 194 920 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 01-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 01-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues SALILLARI SHPK & ALBAELETTRICA SHPK
4 A-M SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • 4 A -M SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 194 820 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 116892000
  Data e lidhjes sė kontratės 05-06-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 24 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  1) Pėr dokumentet e tenderit:
  -Ankesa nr.2526 datė 13.03.2019, ka marrė pėrgjigje datė 15.03.2019 dhe Vendim i KPP nr.268/2019.
  -Ankesa nr.4842 datė 17.05.2019, ka marrė pėrgjigje datė 24.05.2019;
  -Ankesa nr.4884 datė 20.05.2019, ka marrė pėrgjigje datė 24.05.2019.
  2) Pėr klasifikimin pėrfundimtar: ėshtė paraqitur ankesa nr.5785 datė 14.06.2019, pėr tė cilėn ankimuesi ka hequr dorė me anė tė shkresės nr.5982 datė 18.06.2019 dhe bazuar nė nenin 94 tė Ligjit nr.44/2015 “Kodi i Procedurave Administrative i Republikės sė Shqipėrisė”, autoriteti kontraktor nuk e ka marrė nė shqyrtim.

  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė “SALILLARI SHPK & ALBAELETTRICA SHPK”:
  Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė “Salillari shpk & Albaelettrica shpk”, rezulton se nuk plotėson kriteret pėr kualifikim pasi nuk ka paraqitur dokumentet nė pėrputhje me DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.10 - Dt.11-03-2019
  Shpallja e Fituesit Nr.26 - Dt.01-07-2019
  Lidhja e Kontratės Nr.27 - Dt.08-07-2019
  Anulimi i Tenderit
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data