Open Procurement Albania

Ndėrhyrje emergjente pėr stabilizimin e rėshqitjes nė km 21+495 ÷21+620, nė segmentin Lin – Pogradec.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė Gare, Negocim i Drejtpėrdrejtė (mbi 5 milion lekė)
 • Janė kontrata pa garė qė lidhen si pasojė e bisedimeve mes autoritetit dhe kompanive. Kėto do duhej tė lejohen vetėm nė raste tė caktuara, ku njė situatė emergjente shoqėrohet me nevojėn pėr ndėrhyrje tė shpejtė pėrmes njė kontrate.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Ndėrhyrje emergjente pėr stabilizimin e rėshqitjes nė km 21+495 ÷21+620, nė segmentin Lin – Pogradec.
Nr. Reference REF-14415-03-19-2019
Vlera / Fondi Limit 222 572 170,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė me Negocim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve
Data e mbajtjes sė tenderit
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues VARAKU E & SULOVA NDERTIM PRODHIM
PE – VLA – KU
VELLEZRIT HYSA
ERGI
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Ergi SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 188 156 488,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 225787785
  Data e lidhjes sė kontratės 29-03-2019
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:

  1. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė “VARAKU E & Sulova Ndert im Prodhim” , ėshtė tėrhequr nga gara sipas shkresen nr.15 prot i shoqerise, date 25.03.2019 bere ne sistemin elektronik,.

  2. Operatori ekonomik “ PE VLA KU “shpk , nuk ka paraqitur dokumentacion te plote dhe te sakte per te deshmuar plotesimin e kritereve te vecanta per kualifkim pasi, 1.1Aksionet e Operatorit “PE VLA KU shpk” , me Urdhrin Nr. 1303 Prot, datė 18.12.2017, "Pėr Vendosjen e sekuestros konservative",te permbaruesit Gjyqesor Altin Vako , jane nen sekuestro conservative .
  KVO sot me daten 25.03.2019 , ben verifikimin ne www.qkb.gov,al , ne ekstraktin historik te PE VLA KU shpk dhe konstaton se urdheri i sipercituar eshte ende ne fuqi dhe aktualsiht ne momentin e vleresimit te ofertes nuk eshte hequr sekuestro konservative.
  1.2Operatori PE VLA KU shpk ka mosperputhje te drejtuesit ligjor sipas QKR me drejtusin ligjor te licenes ne kundershtim me percaktimet e pika 2 Kieu I “ VKM Nr.42, datė 16.1.2008 “Pėr miratimin e Rregullores pėr kriteret dhe procedurat e dhėnies sė licensav profesionale tė zbatimit, klasifikimit dhe disiplinimit tė subjekteve juridike qė ushtrojnė veprimtari ndėrtimi”.
  Sipas QKR se paraqitur drejtues ligjor ( administrator ) I PEVLAKU shpk eshte z Vladimir Pjeter Gjokaj, kurse sipas Licenses NZ 5147/13 drejtues ligjor eshet vetem z Kujtim Arifaj . 1.3. Operatori PE VLA KU shpk nuk ka arritur te paraqese dokumentacion te sakte per te deshmuar plotesimin e pikes 2.3.7 te kritereve te vecanta per kualifkim (Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion apo mund ti vihen nė dispozicion operatorit ekonomik, qė nevojiten pėr ekzekutimin e kontratės ).
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.13 - Dt.01-04-2019
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data