Open Procurement Albania

Pėr kontrollin ligjor tė instrumenteve matėse, nėpėrmjet verifikimit tė instrumenteve shpėrndarėse tė karburantit dhe gazit tė Iėngshėm tė naftės (GLN).

Autoritet Prokurues Ministria e Financave dhe Ekonomisė
Objekti i Kontratės Objekti kryesor i kėsaj procedure ėshtė dhėnia me konēesion /PPP "Pėr kontrollin ligjor tė instrumenteve matėse, nėpėrmjet verifikimit tė instrumenteve shpėrndarėse tė karburantit dhe gazit tė Iėngshėm tė naftės (GLN)"
Ministria e Financave dhe Ekonomisė “Autoriteti Kontraktues”, fton Operatorėt Ekonomikė nė njė procedurė tė hapur Koncensioni pėr ofrimin e shėrbimit tė kontrollit ligjor tė instrumenteve matėse, nėpėrmjet verifikimit tė instrumenteve shpėrndarėse tė karburantit dhe gazit tė lėngshėm tė naftės (GLN) (“Shėrbimi”).
Shėrbimi objekt i kontratės pėrcaktohet nė Shtojcėn 12.
Forma e kontratės: Koncesion i Shėrbimeve Publike
Burimi i financimit: Privat
Kohėzgjatja e kontratės ose afati kohor pėr ekzekutimin: Kohėzgjatja e kontratės tė Koncensionit do tė jetė 20 (njėzet) vjet.
Vendndodhja e objektit tė kontratės: Shėrbimi i kontrollit ligjor tė instrumenteve matėse, nėpėrmjet verifikimit tė instrumenteve shpėrndarėse tė karburantit dhe gazit tė lėngshėm tė naftės (GLN)” ka shtrirje nė tė gjithė territorin e Republikės sė Shqipėrisė.
Vlera e kontratės: Vlera e kontratės koncesionare ėshtė vlera e pėrllogaritur referuar pikės 2 tė nenit 20 tė Ligjit 125/2013 “Pėr koncesionet dhe Partneritetin Publik Privat”, tė ndryshuar, e cila sipas vlerės sė parashikuar tė investimit nė studimin e fizibilitetin ėshtė: 64,890,600 Lekė.

REF-85913-09-17-2018
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i konēesionit Lidhur Kontrata
Kompania Konēesionare
 • L91918012B
 • SHOQERIA KONCESIONARE NOA INSPECT
 • Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 18-10-2018
  Data e mbajtjes sė konēesionit 18-10-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 1
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • L51622005C
 • Noa Control
 • Kosto konēesionare
  Kohėzgjatja e konēesionit(vjet) 20
  Data e shpalljes sė konēesionit 24-09-2018
  Oferta fituese Lekė pa TVSH 70,000,000
  Data e shpalljes sė fituesit 15-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 84,000,000
  Data e lidhjes sė kontratės 21-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa dhe skualifikime.
  Arsyeja e Anulimit
  Buletini i Prokurimeve Publike Nr.28 – Dt.15-07-2019
  Akte/Marrėveshje Konēesionare

  NJOFTIMI I KONTRATES
  DOKUMENTET E TENDERIT
  Vendim K.P.P. 77 -2019
  VENDIM 365, date 20-06-2018
  Dokument Fitues.pdf
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data