Open Procurement Albania

Dhenie me koncesion/PPP te Portit turistik dhe te sherbimeve "Marina Limion"

Autoritet Prokurues Ministria e Infrastruktures dhe Energjise
Objekti i Kontratės Dhėnie me koncesion/partneritet publik privat tė portit turistik dhe tė shėrbimeve “Marina Limion”, propozim i kėrkuar, dhe lloji i kontratės ėshtė “Punė”.
Forma e kontratės: B.O.T (Ndėrtim – Operim – Transferim) .
Burimi i financimit: Investim privat.
Vendndodhja e parashikuar e objektit ėshtė nė veri tė qytetit tė Sarandės dhe aktualisht ėshtė pronė nėn administrim tė “Porti Detar” sh.a Sarandė. Sipas kordinatave nė vijim:
• 39°51’18’’N = 19°59’25’’E;
• 39°52’19’’N = 19°59’22’’E;
• 39°52’22’’N = 19°59’20’’E;
• 39°52’21’’N = 19°59’17’’E;
• 39°22’17’’N = 19°59’18’’E;
• 39°52’13’’N = 19°59’19’’E.

Saranda ėshtė qyteti mė Jugor i Shqipėrisė dhe ka largėsi nė vijė rrugore 275 km dhe ne vijė ajrore 160 km nga Tirana, kryeqyteti i Shqipėrisė. Karakteristikat e vijės bregdetare janė kthesat e gurta me ngjitje vertikale dhe pemėt e ndryshme.
Ref no: 32133-07-30-2019.
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i konēesionit Njoftuar Fituesi
Kompania Konēesionare
 • L94602803N
 • MARINA LIMION
 • Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 02-09-2019
  Data e mbajtjes sė konēesionit 02-09-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues 1
  Operatorė Konkurues Kastrati” sh.a-Edil – AL – IT” sh.p.k
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • K21711502V-J61911003I
 • Kastrati sh.a & Edil – AL – IT sh.p.k
 • Kosto konēesionare
  Kohėzgjatja e konēesionit(vjet) 35 vite
  Data e shpalljes sė konēesionit 01-08-2019
  Oferta fituese Lekė pa TVSH 1,374,984,000
  Data e shpalljes sė fituesit 25-09-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Ankesa Nuk ėshtė skualifikuar asnjė ofertues.
  Arsyeja e Anulimit
  Buletini i Prokurimeve Publike Nr.42 Dt.21-10-2019
  Akte/Marrėveshje Konēesionare

  Njoftimi i kontrates
  Shkrese APP Njoftim OE
  DPK Porti i Jahteve Marina Limion
  Njoftim Fituesi

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data