Open Procurement Albania

Dhėnie me koncesion/PPP tė portit tė jahteve “Marina Rodon”

Autoritet Prokurues Ministria e Infrastruktures dhe Energjise
Objekti i Kontratės Dhėnie me koncesion/PPP tė portit tė jahteve “Marina Rodon”

Objekti i kontratės: “Dhėnia me koncesion/partneritet publik privat tė portit tė jahteve “Marina Rodon”, propozim i kėrkuar”.
Forma e kontratės: B.O.T (Ndėrtim – Operim – Transferim) .
Burimi i financimit: Investim privat.
Porti ėshtė projektuar tė ndėrtohet nė vijėn bregdetare jugore tė Gjirit tė Drinit, rreth 7 km larg Kepit te Rodonit Porti ėshtė projektuar tė ndėrtohet nė vijėn bregdetare jugore tė Gjirit tė Drinit, rreth 7 km larg Kepit te Rodonit, nė koordinatat gjeografike:
- Gjerėsi Gjeografike 41ŗ34' 16” Veri
- Gjatėsi Gjeografike 19ŗ 31’ 58” Lindje.

Porti i jahteve "Marina Rodon" ėshtė parashikuar tė ndėrtohet nė bregun lindor tė Adriatikut tė Jugut, nė Gjirin e Rodonit i cili bėn pjesė ne Gjirin e Drinit si njėsia fiziografike me e madhe e bregdetit shqiptar. Pėrgjatė vijės bregdetare tė kėsaj Njėsie, rreth 83 km e gjatė, qė kufizohet nė veri me Kepin Mendre (Ulqin) dhe ne jug me Kepin e Rodonit, ndodhen edhe grykėderdhjet e lumenjve Drin i Lezhės, Mat e Ishem si dhe lagunat e Vilunit, Kune-Vainit e Patogut.
Ref Nr: 32773-08-05-2019
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i konēesionit Njoftuar Fituesi
Kompania Konēesionare
 • Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 06-09-2019
  Data e mbajtjes sė konēesionit 06-09-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues 1
  Operatorė Konkurues Praslin Investment” sh.p.k-“R&T” sh.p.k
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • K52113007F-J61901094G
 • Praslin Investment” sh.p.k & “R&T” sh.p.k.
 • Kosto konēesionare
  Kohėzgjatja e konēesionit(vjet) 35 vite
  Data e shpalljes sė konēesionit 06-08-2019
  Oferta fituese Lekė pa TVSH 883,461,666
  Data e shpalljes sė fituesit 07-10-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 35 vite
  Ankesa Nuk ėshtė skualifikuar asnjė ofertues.
  Arsyeja e Anulimit
  Buletini i Prokurimeve Publike Nr.42 – Dt.21-10-2019
  Akte/Marrėveshje Konēesionare

  Njoftimi i kontrates
  DPK Porti i Jahteve Marina Rodon
  NJoftim Fituesi

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data