Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
5 Pegasus SHPK 35 580,345,389 35 580,345,389 565,583,500

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Qendra Kombėtare e Teknikės Bio-Mjekėsore Qendra Kombėtare e Teknikės Bio-Mjekėsore Loti:3 Riparim dhe furnizim vendosje tė pjesėve tė kėmbimit pėr pajisjen mjekėsore Eko prodhuesi Medison ose ekuivalent nė Spitalin Bashkiak tė Pėrmetit 550,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 550,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 7 Kite, reagente per Architect 2000 (ABBOTT) /OSE EKUIVALENT 3,755,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 3,728,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 5 Reagente hematologjik per ABBOTT Cell Dyn 1800 /OSE EKUIVALENT 535,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 527,000.00
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Blerje kite reagente per testimin me metoden NAT(pėrfshirė venien ne pėrdorim te aparatit sipas specifikimeve te DST 65,552,000 Njoftuar Fituesi Pegasus SHPK 52,224,000.00
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Blerje kite reagente per testimin me metoden NAT (pėrfshirė venien ne pėrdorim te aparatit sipas specifikimeve te DST). 13,496,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 13,496,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 2 Materiale te pėrshtatshme per aparatin Alcon Infinity ose ekuivalent 9,600,000 Njoftuar Fituesi Pegasus SHPK
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 33: Mirėmbajtje e pajisjes FAKO prodhuesi ALCON/ ose ekuivalent 1,014,263 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 1,014,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 26: Mirėmbajtje e pajisjeve EKO prodhuesi SAMSUNG MEDISON/ ose ekuivalent 2,747,428 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 2,744,000.00
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Blerje kite reagente per testimin me metoden NAT(pėrfshirė venien ne pėrdorim te aparatit sipas specifikimeve te DST) 13,496,000 Njoftuar Fituesi Pegasus SHPK 13,496,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale mjekėsore tė mjekimit, kite, reagente dhe materiale konsumi pėr Laboratorin e Biokimik-Klinik nė QSUT. Loti 4 Kite, reagente per Architect 2000 (ABBOTT) 5,253,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 5,213,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale mjekėsore tė mjekimit, kite, reagente dhe materiale konsumi pėr Laboratorin e Biokimik-Klinik nė QSUT. Loti 2 Reagente hematologjik per ABBOTT Cell Dyn 1800 2,402,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 2,385,000.00
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Blerje kite reagente per testimin me metoden NAT(pėrfshirė venien ne pėrdorim te aparatit sipas specifikimeve te DST). 11,500,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 11,500,000.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 5 - Kite pėr identifikim Flore patogene, kite pėr Bactec MGIT 960 1,643,000 Njoftuar Fituesi Pegasus SHPK 1,643,000.00
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Loti 2 - Reagentė dhe aksesorė tė tjerė tė nevojshėm pėr testimet nė laboratorin e Imunohematologjisė 93,968,000 Njoftuar Fituesi Pegasus SHPK 93,457,500.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje Materiale Mjekėsore kite, reagent dhe materiale konsumabile pėr Laboratorin Biokimik-Klinik. Loti 7 Kite reagent pėr Architect 2000 (ABBOTT) 632,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 632,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje Materiale Mjekėsore kite, reagent dhe materiale konsumabile pėr Laboratorin Biokimik-Klinik. Loti 5 Reagent hematologjik pėr ABBOTT Cell Dyn 1800 83,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 83,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 5 - Reagent hematologjik pėr ABBOTT Cell Dyn 1800 262,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 262,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 7 - Kite reagent pėr Architect 2000 (ABBOTT) 458,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 458,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 2 - Mirėmbajtje e aparaturės Faco e prodhuesit ALCON 1,087,636 Njoftuar Fituesi Pegasus SHPK 807,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 17 - Mirėmbajtja dhe E7322:F7331 e pajisjeve EKO prodhuesi SAMSUNG MEDISON 2,943,148 Njoftuar Fituesi Pegasus SHPK 2,186,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 7 - Kite reagent pėr Architect 2000 (ABBOTT) 3,060,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 3,035,000.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 5 - Kite pėr identifikim Flore patogjenė, kite pėr Bactec MGIT 960 1,592,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 1,592,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Blerje reagentė dhe materiale mjekėsore pėr Qendrėn Kombėtare tė Transfuzionit tė Gjakut, ndarė nė lote. Blerje reagentė dhe materiale mjekėsore pėr Qendrėn Kombėtare tė Transfuzionit tė Gjakut, ndarė nė lote. Loti 1 - Blerje reagentė dhe aksesorė tė tjerė tė nevojshėm pėr testimet nė laboratorin e agjentėve infektivė 82,575,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 80,063,500.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: Blerje materiale mjekėsore kite, reagent konsumabile pėr Laboratorin Biokimik-Klinik, e ndarė nė lote. Loti 5 - Reagent hematologjik per ABBOTT Cell Dyn 1800 583,000 Lidhur Kontrata +Shtesė Pegasus SHPK 583,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: Blerje materiale mjekėsore kite, reagent konsumabile pėr Laboratorin Biokimik-Klinik 1,112,000 Lidhur Kontrata +Shtesė Pegasus SHPK 1,112,000.00
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Shtesė kontrate: Loti 1 - Reagentė, dhe aksesorė tė tjerė tė nevojshėm pėr testimet nė laboratorin e agjentėve infektive 11,570,000 Lidhur Kontrata +Shtesė Pegasus SHPK 11,570,000.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 4 - Kite pėr Identifikim dhe Bactec 364,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 364,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale mjekėsore kite, reagent dhe materiale konsumabile- Loti 5 - Reagent hematologjik pėr ABBOTT Cell Dyn 1800 2,950,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 2,950,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale mjekėsore kite, reagent dhe materiale konsumabile- Loti 8 - Kite, reagente pėr Architect 2000 (ABBOTT) 5,746,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 5,740,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Furnizimi i njė sistemi pėr kryerjen e testimeve me metodologjinė NAT pėr detektimin e HCV/HIV/HBV nė gjakun e dhuruar pranė QKTGj -sė 139,800,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 138,000,000.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.