Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
10 MEDFAU SHPK 52 143,937,127 51 143,412,127 137,276,699

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 6. Kite reagente per IMMULITE 1000, (DPC) /OSE EKUIVALENT 9,777,300 Lidhur Kontrata MEDFAU SHPK 9,767,300.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 2 Mirėmbajtje parandaluese dhe korrigjuese e pajisjeve Drager 449,705 Lidhur Kontrata MEDFAU SHPK 440,000.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 2 - Aksesore pėr Kasete Dixhitale per pajisjet e Imazherise 260,000 Lidhur Kontrata MEDFAU SHPK 250,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 52: Mirėmbajtje e pajisjeve Respirator te prodhuesit DRAGER/ ose ekuivalent 3,234,393 Lidhur Kontrata MEDFAU SHPK 3,230,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 35: Mirėmbajtje e pajisjeve endoskopike prodhuesi OLYMPUS/ ose ekuivalent 1,402,195 Lidhur Kontrata MEDFAU SHPK 1,400,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 25: Mirėmbajtje e pajisjeve EKO prodhuesi SIEMENS/ ose ekuivalent 2,523,960 Lidhur Kontrata MEDFAU SHPK 2,500,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 4: Mirėmbajtje e pajisjes laboratorike te prodhuesi DPC (Siemens)/ ose ekuivalent 909,889 Lidhur Kontrata MEDFAU SHPK 908,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 5: Mirėmbajtje e pajisjeve te Anestezise prodhuesi DRAGER/ ose ekuivalent 2,103,299 Lidhur Kontrata MEDFAU SHPK 2,100,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 46: Mirėmbajtje e pajisjeve Monitor Pacienti, prodhuesi DRAGER/ ose ekuivalent 560,873 Lidhur Kontrata MEDFAU SHPK 560,400.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 51: Mirėmbajtje e pajisjes C-Arm te prodhuesit SIEMENS/ ose ekuivalent 1,149,802 Lidhur Kontrata MEDFAU SHPK 1,148,000.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Shėrbimi dhe mirėmbajtja e pajisjes mjekėsore tė Shintigrafisė nė SU Shefqet Ndroqi Tiranė 3,750,000 Njoftuar Fituesi MEDFAU SHPK
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale mjekėsore tė mjekimit, kite, reagente dhe materiale konsumi pėr Laboratorin e Biokimik-Klinik nė QSUT. Loti 3 Kite reagente per IMMULITE 1000, (DPC) 7,653,000 Lidhur Kontrata MEDFAU SHPK 7,651,040.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje Materiale Radiologjie pėr nevojat spitalore pėr vitin 2018 nė SU “Shefqet Ndroqi” Tiranė - Marreveshje Kuader 1,302,222 Njoftuar Fituesi MEDFAU SHPK 1,299,200.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje Materiale Mjekėsore kite, reagent dhe materiale konsumabile pėr Laboratorin Biokimik-Klinik. Loti 6 Kite reagent pėr IMMULITE 1000, (DPC) 1,687,520 Njoftuar Fituesi MEDFAU SHPK 1,680,020.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Mirėmbajtje e pajisjeve mjekėsore tė laboratorit Klinik Biokimik pėr nevojat e vitit 2017, e ndarė nė lote. Loti 4: Mirėmbajtje e Analizator prodhuesit DPC 362,076 Rishpallje me Lidhje Kontrate MEDFAU SHPK 360,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 6 - Kite reagent pėr IMMULITE 1000, (DPC) 1,227,160 Lidhur Kontrata MEDFAU SHPK 1,227,160.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje Materiale Radiologjie pėr nevojat spitalore nė SU "Shefqet Ndroqi" 1,853,160 Lidhur Kontrata MEDFAU SHPK 1,849,800.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 55 - Mirėmbajtje e Analizator prodhuesit DPC 608,766 Njoftuar Fituesi MEDFAU SHPK 360,000.00
Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Blerje Echo multifunksionale 4,908,333 Lidhur Kontrata MEDFAU SHPK 4,500,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 14 - Mirėmbajtja e pajisjeve tė Grafi prodhuesi SIEMENS 1,238,764 Njoftuar Fituesi MEDFAU SHPK 1,230,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 22 - Mirėmbajtja e pajisjeve tė Anestezie prodhuesi Drager 2,861,546 Njoftuar Fituesi MEDFAU SHPK 2,850,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 25 - Mirėmbajtja e pajisjeve Respirator prodhuesi Drager 3,482,317 Njoftuar Fituesi MEDFAU SHPK 3,460,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 44 - Mirėmbajtja e pajisjeve EKO Prodhuesi SIEMENS 1,928,574 Njoftuar Fituesi MEDFAU SHPK 1,900,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 49 - Mirėmbajtja e Sistemeve tė Laparoskopise dhe Fibroskopise prodhues Olympus. 1,507,162 Njoftuar Fituesi MEDFAU SHPK 1,500,000.00
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Mirėmbajtje e pajisjeve mjekėsore nė Spitalin Rajonal Elbasan - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 4 - Mirėmbajtje parandaluese pėr aparate anestezie dhe respirator 310,000 Rishpallje me Njoftim Fituesi MEDFAU SHPK 300,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 6 - Kite reagent pėr IMMULITE 1000, (DPC) 6,790,170 Lidhur Kontrata MEDFAU SHPK 6,780,170.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Shėrbimi i riparimit tė aparaturave - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 2 - Riparimi I Aparaturave te anestezise model drager,mamografise mamaomat300 dhe aparatit te gastros endoskopise 1,666,667 Lidhur Kontrata MEDFAU SHPK 1,665,800.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar i Traumės Mirėmbajtja e pėrqendruar e disa pajisjeve mjekėsore tė prodhuesit Siemens (marrėveshje kuadėr) - parashikuar pėr 24 muaj (vitet 2017-2018) 8,466,667 Rishpallje me Lidhje Kontrate MEDFAU SHPK 8,466,666.67
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: Mirėmbajtje e pajisjeve mjekėsore pėr vitin 2016, e ndarė nė lote. Loti 40: Mirėmbajtje e pajisjeve Eko Prodhuesi Siemens 164,000 Lidhur Kontrata +Shtesė MEDFAU SHPK 164,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: Mirėmbajtje e pajisjeve mjekėsore pėr vitin 2016, e ndarė nė lote. Pėr Lotin 7: Mirėmbajtje e pajisjeve tė C-Arm prodhuesi Siemens, Pėr Lotin 16: Mirėmbajtje e pajisjes Anestezie prodhuesi Drager, Pėr Lotin 19: Mirėmbajtje e pajisjes Respirator-Ventilator prodhuesi; Pėr Lotin 48: Mirėmbajtje e Sistemeve tė Laparoskopisė dhe Fibroskopisė prodhuesi Olympus 1,470,800 Lidhur Kontrata +Shtesė MEDFAU SHPK 1,470,800.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.