Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
23 OES Distrimed SHPK 138 912,677,069 138 912,677,069 746,390,400

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Autoriteti Shėndetėsor Rajonal Tiranė Autoriteti Shėndetėsor Rajonal Tiranė Loti I. - F.v pajisje mjekesore per dispanēerinė e Tiranės. 7,690,737 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 3,845,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 3 Hemokultura . 3,094,000 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 2,772,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale mjekėsore specifike tė ORL /Materiale specifike pėr procedurėn e Implantit 4,411,800 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 4,258,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 12 Kite pėr matjen e glicemisė sė shpejtė 196,000 Lidhur Kontrata OES Distrimed SHPK 189,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 6 Biologjia molekulare. 3,560,400 Lidhur Kontrata OES Distrimed SHPK 3,555,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 3 - Biventricular Pacemaker (CRT-P) 8,313,500 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 7,943,205.50
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot. 5 Blerje stenta te pamedikuara 11,871,500 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 218,140.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale mjekesore Stapler ne QSUT 29,675,250 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 28,621,100.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 5 - Pacemaker MRI compatibel pacemaker kompatibėl me MRI 8,473,295 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 4,095,401.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 4 - Pacemaker with antibiotik antibakterial envelope pacemaker me antibiotik 9,400,000 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 9,332,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 1 - Pacemaker VVIR; DDDR type with lead Pacemaker VVR DDDR 23,689,540 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 23,678,280.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Lot III Blerje zhvillues automatik per filma radiologjie 665,000 Lidhur Kontrata OES Distrimed SHPK 469,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot 1: “Furnizim vendosje pajisje mjekėsore dhe pajisje mobilimi spitalor” 18,052,899 Rishpallje me Lidhje Kontrate OES Distrimed SHPK 9,600,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot. 3 Blerje ballona, kateter guide dhe gida angioplastike 47,490,890 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot. 2 Blerje set per pergatitjen per koronarografine angioplastike 23,368,350 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 2 Furnizim Vendosje Freze Kirurgjikale me pompė peristatike me aksesorė 2,139,426 Lidhur Kontrata OES Distrimed SHPK 860,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot. 8 Blerje drug-eluting stent for restenosis- stenta te medikuara pėr restenoze 6,338,970 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 5,529,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot. 7 Blerje Stenta te medikuara 35,779,050 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 460,810.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot. 6 Blerje coronary stent graft system - graft stente koronare 5,606,000 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 2,640,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 1 Furnizim vendosje Elektrobisturi bipolare me aksesorė 1,380,000 Lidhur Kontrata OES Distrimed SHPK 541,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 55: Mirėmbajtje e pajisjes Sharre prodhuesi AESCULAP/ ose ekuivalent 989,467 Lidhur Kontrata OES Distrimed SHPK 989,466.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 31: Mirėmbajtje e pajisjes neuroendoskopike prodhuesi Aesculap/ ose ekuivalent 1,484,197 Lidhur Kontrata OES Distrimed SHPK 1,484,196.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 15: Mirėmbajtje e pajisjes Aspirator Ultrasonic prodhuesi INTEGRA LifeSciences Corporation/ ose ekuivalent 1,497,914 Lidhur Kontrata OES Distrimed SHPK 1,497,914.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 47: Mirėmbajtje e pajisjes Neuronavigator prodhuesi MEDTRONIC/ ose ekuivalent 3,847,118 Lidhur Kontrata OES Distrimed SHPK 3,847,115.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 53: Mirėmbajtje e pajisjeve Respirator te prodhuesi NEWPORT/ ose ekuivalent 1,298,120 Lidhur Kontrata OES Distrimed SHPK 1,298,120.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale mjekėsore specifike pėr Shėrbimin e Neurokirurgjisė nė QSUT 50,311,227 Lidhur Kontrata OES Distrimed SHPK 50,250,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 1. Rapid exchange PTCA (materiale konsumi pėr angioplastikė koronare) dhe materiale tė pėrgjithshme Lidhur Kontrata OES Distrimed SHPK 5,696,150.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 2. Rapid exchange Stent (Stent me shkembim te shpejte i pamedikuar) Lidhur Kontrata OES Distrimed SHPK 1,718,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 3. Drug eluting (Stente te veshura me medikament per angioplastike koronare) Lidhur Kontrata OES Distrimed SHPK 3,563,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje letėr rulo pėr shėrbimet, kabinentet dhe konsultat e Qendrės Spitalore Universitare Nėnė Tereza pėr vitin 2018 4,158,000 Lidhur Kontrata OES Distrimed SHPK 3,753,000.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.