Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
25 Alfarmakos SHPK 453 454,846,511 453 454,846,511 277,023,110

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 16 Prednisolone 84,487,649 Njoftuar Fituesi Alfarmakos SHPK 222,737.50
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 18 Progesterone 603,720 Njoftuar Fituesi Alfarmakos SHPK
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 40 Promethazine 3,999,376 Njoftuar Fituesi Alfarmakos SHPK 5,290.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 3 Neostigmine bromide 4,771,743 Njoftuar Fituesi Alfarmakos SHPK
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 12 Phenobarbital 10%-2 ml 530,735 Njoftuar Fituesi Alfarmakos SHPK
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 39 Glucose 2,038,460 Njoftuar Fituesi Alfarmakos SHPK
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 40 Pyridoxine hydrochloride (Vitamin B6) 100 mg -2 ml 11,243,826 Njoftuar Fituesi Alfarmakos SHPK 11,243,826.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 42 Thiamine hydrochloride (Vitamin B1) 50 mg -1 ml 10,458,774 Njoftuar Fituesi Alfarmakos SHPK 10,458,774.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 44 Ascorbic acid (Vitamine C) 100 mg - 2 ml 21,548,700 Njoftuar Fituesi Alfarmakos SHPK 21,548,700.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 17 Chlorpromazine 355,806 Njoftuar Fituesi Alfarmakos SHPK 355,806.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Prednisolone 25 mg/2ml Flakon/Ampule 4,455,000 Lidhur Kontrata Alfarmakos SHPK 4,455,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Cyanocobalamin (Vitamin B12) 500 mcg -1 ml Flakon/Ampule Lidhur Kontrata Alfarmakos SHPK 33,920.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Neostigmine bromide 0.5 mg/1 ml Flakon/Ampule Lidhur Kontrata Alfarmakos SHPK 148,120.00
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Loti 29 Prednisolone 25mg/2ml Tablete/Kapsule 398,455 Lidhur Kontrata Alfarmakos SHPK 398,008.00
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Loti 30 Progesterone 25 mg -1ml Tablete/Kapsule 1,512 Lidhur Kontrata Alfarmakos SHPK 1,512.00
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Loti 54 Pyridoxine hydrochloride (Vitamin B6) 100 mg 2ml Tablete/Kapsule 31,320 Lidhur Kontrata Alfarmakos SHPK 31,320.00
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Loti 55 Thiamine hydrochloride (Vitamin B1) 50 mg -1ml Tablete/Kapsule 18,360 Lidhur Kontrata Alfarmakos SHPK 18,360.00
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Loti 56 Ascorbic acid (Vitamine C) 100 mg -2 ml Tablete/Kapsul 18,900 Lidhur Kontrata Alfarmakos SHPK 18,900.00
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Loti 83 Lidocaine 20mg/ml-50ml Flakon/Ampule 5,405 Lidhur Kontrata Alfarmakos SHPK 5,390.00
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Loti 97 Promethazine 50 mg/ 2ml Flakon/Ampule 2,646 Lidhur Kontrata Alfarmakos SHPK 2,645.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 25 Barna hormonale sistemike, hormonet seksuale Prednisolone25 mg/2ml Flakon/Ampule 1,639,440 Lidhur Kontrata Alfarmakos SHPK 1,639,440.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 27 Barna hormonale sistemike, hormonet seksuale Progesterone 25 mg - 1ml Flakon/Ampule 2,160 Lidhur Kontrata Alfarmakos SHPK 2,160.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 34 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Glucose 4 gr -10 ml Flakon/Ampule 29,150 Lidhur Kontrata Alfarmakos SHPK 29,150.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 45 Metabolizmi dhe trakti tretes Atropine sulphate 1 mg -1 ml Flakon/Ampule 19,440 Lidhur Kontrata Alfarmakos SHPK 19,440.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 56 Metabolizmi dhe trakti tretes Papaverine hydrochloride 40 mg-1 ml Flakon/Ampule 270,000 Lidhur Kontrata Alfarmakos SHPK 270,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 61 Metabolizmi dhe trakti tretes Ascorbic acid (Vitamine C) 100 mg - 2 ml Flakon/Ampule 464,400 Lidhur Kontrata Alfarmakos SHPK 464,400.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 86 Sistemi nervor Bupivacaine 5mg/ml -20ml Flakon/Ampule 5,254 Lidhur Kontrata Alfarmakos SHPK 5,252.40
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 88 Sistemi nervor Chlorpromazine 50mg/2ml Flakon/Ampule 648 Lidhur Kontrata Alfarmakos SHPK 648.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 98 Sistemi respirator Promethazine 50 mg/ 2 ml Flakon/Ampule 7,938 Lidhur Kontrata Alfarmakos SHPK 7,935.00
Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Loti 12 Prednisolone 1,247,400 Lidhur Kontrata Alfarmakos SHPK 1,247,400.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.