Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
15 Pharma One SHPK 53 6,936,745 52 6,756,536 6,754,943

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna B4 -Sistemi muskulo-skeletik, sistemi nervor dhe sistemi respirator, e ndarė nė lote. Loti 36 - Paracetamol dhe Hyoscine Butylbromide 600mg dhe 20mg Flakon/, Ampule 35958 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 35200
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje medikamente e ndarė me lote pėr nevojat spitalore, Spitali Korēė - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 150 - Acetylsalicylic acid 13022 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 12950
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje medikamente e ndarė me lote pėr nevojat spitalore, Spitali Korēė - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 428 - Paracetamol dhe Hyoscine Butylbromide 16181 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 16020
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 84 - Sistemi nervor Paracetamol+Hyoscine Butylbromide 600mg+20mg Flakon/ Ampule 17979 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 14666.6666666667
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje Medikamente pėr nevojat spitalore, Spitali Korēė, e ndarė nė lote. Loti 193 - Paracetamol Hyoscine Butylbromide 13484 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 13350
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Shtesė kontrate: Blerje Medikamente dhe Materiale Mjekimi ndarė nė 68 lote. Loti 61 : Sistemi nervor Paracetamol pėr plotėsimin e nevojave tė fillimit tė vitit 2017 25418 Lidhur Kontrata +Shtesė Pharma One SHPK 21181.6666666667
Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Shtesė kontrate: B7 - Blerje barna Sistemi nervor dhe Sistemi respirator dhe Gjaku dhe organet formuese tė gjakut pėr nevoja spitalore 90932 Lidhur Kontrata +Shtesė Pharma One SHPK 75776.6666666667
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pukė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pukė Shtesė kontrate: Blerje medikamente 35800 Lidhur Kontrata +Shtesė Pharma One SHPK 29833.3333333333
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Gramsh Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Gramsh Shtesė kontrate: Blerje barna Sistemi nervor dhe Sistemi Respirator - B7 (loti 12), pėr spitalin Gramsh 1790 Lidhur Kontrata +Shtesė Pharma One SHPK 1491.66666666667
Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Shtesė kontrate: B7 - Blerje barna, sistemi nervor dhe Sistemi respirator dhe Gjaku dhe organet formuese te gjakut per nevoja spitalore/ Loti 12 - Paracetamol 71600 Lidhur Kontrata +Shtesė Pharma One SHPK 59666.6666666667
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Shtesė kontrate: Pėr furnzimin me medikamente mjekėsore nė SUT, pėr plotėsimin e nevojave tė fillimit tė vitit 2017 71600 Lidhur Kontrata +Shtesė Pharma One SHPK 71600
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė Kontrate: B7 - Blerje barna Sistemi Nervor dhe Sistemi Respirator dhe Gjaku dhe organet formuese tė gjakut pėr nevoja spitalore 179000 Lidhur Kontrata +Shtesė Pharma One SHPK 179000
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shtesė kontrate: Blerje medikamente B7-1bar/1lot - Lot 12: Paracetamol 1 gr ampulė 19690 Lidhur Kontrata +Shtesė Pharma One SHPK 19690
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Shtesė kontrate: Blerje Medikamente(Paracetamol 1g) 82340 Lidhur Kontrata +Shtesė Pharma One SHPK 68616.6666666667
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Shtesė kontrate: Furnizimi me Barna pėr Spitalin Rajonal Berat 88430 Lidhur Kontrata +Shtesė Pharma One SHPK 88430
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Shtesė kontrate: Furnizimi me Barna pėr Spitalin Rajonal Berat 22912 Lidhur Kontrata +Shtesė Pharma One SHPK 22912
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Shtesė kontrate: Blerje Medikamente 64440 Lidhur Kontrata +Shtesė Pharma One SHPK 64440
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje medikamente- Loti 53 - Paracetamol 1 gr ampul 358000 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 358000
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 61 - Sistemi nervor, Paracetamol 1gr, 710 Ampule 127948 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 127090
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Blerje medikamente - financuar nga Buxheti i shtetit- Loti 46 - Sistemi nervor, Paracetamol, 1 gr , Ampule 72084 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 71600
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Loti 31 - Sistemi nervor, Paracetamol 1gr, 1000 Ampule 180209 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 179000
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Blerje barna (B7)- Loti 12 - Paracetamol, 1gr, ampule 53700 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 53700
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Blerje barna - B7- Loti 12 - Paracetamol, 1gr, ampule 17900 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 17900
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje medikamente- Loti 17 Paracetamol 1000 ampule 324378 Njoftuar Fituesi Pharma One SHPK 322200
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pėrmet Blerje barna - B7- Loti 12 - Paracetamol, 1gr, ampule 12530 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 12530
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna - B7- Loti 12 - Paracetamol, 1gr, ampule 1074000 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 1074000
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Gramsh Blerje barna (B7)- Loti 12 - Paracetamol, 1gr, ampule 179000 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 179000
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Blerje barna B7- Loti 12 - Paracetamol, 1gr, ampule 6265 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 6265
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Blerje barna - B7- Loti 12 - Paracetamol, 1gr, ampule 411700 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 411700
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Blerje barna B7- Loti 12 - Paracetamol, 1gr, ampule 115278 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 179000


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.