Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
103 590 13182 25,608,191,647 10,893 19,856,135,890 17,129,602,282

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Mirėmbajtje e disa pajisjeve mjekėsore tė prodhuesit MEDISON/ose ekuivalent nė QSUT Nėnė Tereza 15,253,061 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje kite shtese per nevojat spitalore, Spitali Korēė 2,803,600 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Mbikėqyrje e punimeve pėr objektin « Rikonstruksion i godinės sė ish-Kirurgjisė» 1,521,706 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Evadim i mbetjeve spitalore te spitalit Kukes per vitin 2018 2,000,000 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Mirmbajtje Autoambulancash 1,245,000 Rishpallje me Njoftim Fituesi LUAN KOKA 1243585
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 2: Mirembajtje riparim dy ashensoret (MK me nje OE, ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 12 muaj) 500,000 Njoftuar Fituesi GEJMS
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 42 Metabolizmi dhe trakti tretes Domperidone 10 mg Tablete/ Kapsule 1,970 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 1950
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 49 Metabolizmi dhe trakti tretes Ursodeoxycholic acid 250mg Tablete/ Kapsule 18,122 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 18000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 1 Anti-infektive te pergjithshem Amoxicilline 500 mg Tablete/ Kapsule 18,620 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK 16000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 13 Barna Antineoplastike dhe immunomodulatore Etoposide 100 mg 1,718,790 Njoftuar Fituesi INCOMED SHPK 1718790
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 15 Barna Antineoplastike dhe immunomodulatore Mitoxantrone 20mg 3,464,937 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK 3450000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 32 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Human anti D-Rh imunoglobulin 1250 UI 710,075 Njoftuar Fituesi MEGAPHARMA SHPK 710025
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 33 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Human hepatitis B imunoglobulin 50 UI/ml-2ml 2,125,928 Njoftuar Fituesi LEKLI SHPK 2125927.5
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 36 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Pentoxiphylline 100 mg/5ml 176,776 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 175000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 38 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Phytomenadion (Vitamin K) 10mg/1ml 507,330 Njoftuar Fituesi IMI PHARMA SHPK 507210
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 56 Psikiatria Bromazepam 2.5 mg/ml - 20 ml 218,903 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 218500
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 78 Sistemi nervor Aciclovir 400 mg Tablete/ Kapsule 32,106 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK 27000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 82 Sistemi nervor Citalopram 40mg/ml 385,268 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 385200
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 17 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Phytomenadion (Vitamin K) 10mg/1ml Flakon/ Ampule 18,448 Njoftuar Fituesi IMI PHARMA SHPK 18444
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 2 Reagentė pėr Imunohistokimi tė pėrshtatshėm pėr aparatin Ventana Benchmark XT ose ekuvalent 15,480,810 Njoftuar Fituesi SWISSMED SHPK 15479400
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Lot 2- Materiale konsumi per diagnozen mikrobiologjike 668,320 Njoftuar Fituesi ATOMMED.AL 632450
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Lot 1- Kite reagent dhe materiale konsumi per Laboratorin Mikrobiologjik 485,120 Njoftuar Fituesi ATOMMED.AL 424982
Qendra Shėndetėsore Kamėz, Tiranė Qendra Shėndetėsore Kamėz, Tiranė Loti 1 - Kite Reagent Biokimik 312,500 Njoftuar Fituesi Genius SHPK 312500
Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Blerje bileta avioni vajtje - ardhje Titane-Bolonja(BLQ)- Tirane 0 Njoftuar Fituesi Vilma Kadesha 83,000
Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Riparim dhe mirembajtje automjeteve 2,499,750 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 2 Paracetamol 100mg 10,260 Rishpallur Prokurimi
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 1 Anti-infektive tė pėrgjithshėm Flucloxacillin 500 mg Flakon/ Ampule Flakon/ Ampule 47,103 Rishpallur Prokurimi
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 2 Anestezi Reanimacion Ushqim parenteral total 1000 ml Flakon/ Ampule 44,550 Rishpallur Prokurimi
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 3 Barna Antineoplastike dhe immunomodulatore Epirubicin 2mg/ml-5ml Flakon/ Ampule 5,729 Rishpallur Prokurimi
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 5 Barna hormonale sistemike, hormonet seksuale Methylergometrine Maleate 0.2 mg/ml Flakon/ Ampule 274 Rishpallur Prokurimi


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.