Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
108 677 15852 42,049,422,036 12,471 33,149,667,523 25,871,277,721

Lista e tenderave


Notice: A non well formed numeric value encountered in /home/openprocurement/application/views/scripts/htender/list.phtml on line 846

Notice: A non well formed numeric value encountered in /home/openprocurement/application/views/scripts/htender/list.phtml on line 846

Notice: A non well formed numeric value encountered in /home/openprocurement/application/views/scripts/htender/list.phtml on line 846

Notice: A non well formed numeric value encountered in /home/openprocurement/application/views/scripts/htender/list.phtml on line 846
Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Bulqizė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Bulqizė Sherbimi i ruajtjes dhe sigurise fizike me roje private te D.Sh.Spitalor Bulqize per 12 muaj nje vendroje . 3,174,451 Njoftuar Fituesi RES-03 SHPK 3.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.2 “Rikonstruksion i disa QSH- ve nė qarqet Berat, Korēė dhe Elbasan” 82,183,836 Njoftuar Fituesi SIRETA 2F SHPK 69.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.4 “Rikonstruksion i disa QSH- ve nė qarqet Gjirokastėr, Vlorė dhe Fier” 95,246,385 Njoftuar Fituesi B-93 76.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 1: Reagente te pergjithshem 11,462,183 Njoftuar Fituesi EUROMED SHPK 70.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Riparim dhe mirmbajtje te mjeteve te transportit per Drejtorine e Sherbimit Spitalor Pogradec. 1,666,667 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 2 Lende kontrasti per MRI 1,020,421 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan BLERJE MEDIKAMENTE 1,615,419 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 1 Lende kontrasti per CT 594,998 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Furnizim vendosje e pajisjeve mjekesore defibrilator me aksesoret perkates per sherbimet mjekesore 3,796,875 Njoftuar Fituesi T B S 96 SHPK 2,442,920.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės BLERJE MATERIALE PĖR KIRURGJINĖ E KATARAKTĖS PĖR SPITALIN RAJONAL DURRĖS 1,250,000 Njoftuar Fituesi Gen-Alb Farma SHPK 1,247,050.00
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Blerje medikamente te ndryshme per plotesimin e nevojave spitalore – ndare ne 60 lote 2,218,885 Shpallur Procedura
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Lot 1 Anti-infektive te pergjithshem Amoxicilline 500 mg Kapsule 1,294 Shpallur Procedura
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Lot 59 Sistemi respirator Ambroxol 15 mg/5 ml - 100 ml Flakon 6,761 Shpallur Procedura
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Lot 58 Sistemi nervor Mebicarum 300 mg Kapsule 152 Shpallur Procedura
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Lot 57 Sistemi nervor Zolpidem 10 mg Tablete 213 Shpallur Procedura
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Lot 56 Sistemi nervor Venlafaxine 75 mg Kapsule 861 Shpallur Procedura
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Lot 55 Sistemi nervor Phenobarbital 200mg/2ml - 2 ml Ampule 63,504 Shpallur Procedura
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Lot 54 Sistemi nervor Phenytoin sodium 50 mg/ml - 5 ml Flakon/ Ampule 26,369 Shpallur Procedura
Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor Blerje e 1 (nje) bilete Vajtje-Ardhje Tirane-New York(JFK)-Tirane 0 Njoftuar Fituesi ALBTOURS"D"-VAS tour operatore 189,300.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 16 Sistemi kardiovaskular Olmesartan 40 mg Tablete 5,544 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 15 Sistemi kardiovaskular Nitroglycerine 0.3 mg Tablete 6,213 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 13 Organet e shqisave Tobramycin Dexamethasone (3mg 1mg)/ml - 5ml Flakon 6,247 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 12 Organet e shqisave Tobramycin 3 mg/ml - 5ml Flakon 3,935 Shpallur Procedura
Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor Shtypshkrime mjeku (Regjistra te Mjekut) 1,420,108 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Ruajtja e godines me roje private-Marrveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara-me afat 12 muaj 6,320,529 Njoftuar Fituesi A.E.K Security SH.R.S.F. 6,320,436.00
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Furnizimin me materiale mjekesore per sherbimin e ortopedise 6,795,558 Njoftuar Fituesi OrthoNet 360 368,000.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 13 Aciclovir 2,974 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Lot 11 Gadopentenic acid (as Dimeglumine salt) 1,391,250 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 10 Amidotrizoic acid, Meglumine salt Sodium amidotizoate 87,900 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 9 Iodine x 300mg/ml 1,487,500 Shpallur Procedura


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.