Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
105 669 15599 40,150,725,853 12,364 32,456,163,973 25,409,046,735

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 2: Reagente per Imunohistokimi te pershtatshem per Aparatin Ventana Benchmark XT ose ekuivalent 21,286,026 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 1: Reagente te pergjithshem 11,462,183 Shpallur Procedura
Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Blerje bilete transporti Ajror Tirane -New Castle Njoftuar Fituesi Aida Tiko 67,000.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 1 Transport dhe asgjesim i mbetjeve te rrezikshme spitalore KODI : 180101; 180103 6,460,000 Njoftuar Fituesi MEDI-TEL SHPK 6,426,000.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 1 Transport dhe asgjesim i mbetjeve te rrezikshme spitalore KODI : 180101; 180103. 6,460,000 Njoftuar Fituesi MEDI-TEL SHPK 6,426,000.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Blerje Djathe dhe Gjalpe 963,750 Njoftuar Fituesi Shemsi Ngota 797,650.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Blerje shtypshkrime 1,249,999 Njoftuar Fituesi Rama Graf SHPK 2,975.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Mirembajtje gjithevjetore e objekteve, Impjanistikes dhe paisjeve, Spitali Korēe – Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 12 muaj. 3,960,151 Shpallur Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Kryerja e shėrbimit tė Ruajtjes me Roje Private nė SUT 27,018,748 Njoftuar Fituesi Internacional Security Albania SHPK 25,651,519.54
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Sherbimi privat i sigurise fizike te Drejtorise Sherbimit Spitalor Pogradec- Marreveshje Kuader – me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 12 muaj. 9,514,900 Njoftuar Fituesi GORA SHPK 9,480,538.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Mirembajtja e sistemit te ngrohjes, gjeneratoreve dhe mirmbajtja e ashensorit 933,800 Njoftuar Fituesi Delia Impex SHPK 259,500.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Supervizim per objektin:Rikonstruksionin dhe shtese Materniteti per Spitalin Rajonal Berat 2,468,678 Njoftuar Fituesi ARENA MK 2,112,589.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Riparim, mirmbajtje te automjeteve per nevojat spitalore, te Spitalit Korce – Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 12 muaj 2,320,300 Shpallur Procedura
Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Blerje Bilete transporti ajror Shpallur Procedura
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Loti I: Mirembajtje e objekteve ndertimore te Spitalit Pogradec 4,365,359 Njoftuar Fituesi REJ 3,520,581.00
Autoriteti Shėndetėsor Rajonal Tiranė Autoriteti Shėndetėsor Rajonal Tiranė "Blerje qelqurina" 2,298,208 Shpallur Procedura
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Blerje Reagente, dhe aksesore te tjere te nevojshem per testimet ne laboratorin e agjenteve infektive 17,005,000 Njoftuar Fituesi Pegasus SHPK 17,005,000.00
Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Blerje bilete avioni Tirane -New Castle Shpallur Procedura
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Blerje Kite Reagent-Laboratori Biokimik 2,457,630 Njoftuar Fituesi EUROMED SHPK 2,100,000.00
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Blerje Reagente dhe aksesore te tjere te nevojshem per testimet ne laboratorin e Imunohematologjise 26,415,140 Njoftuar Fituesi Laser Med SHPK
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Riparim dhe mirembajtja e autoambulancave te S. U. Shefqet Ndroqi, Tirane 1,072,946 Njoftuar Fituesi KADIU SHPK
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Furnizim Vendosje Riparim te Autoambulancave ,Automjetin e Administrates dhe Gjeneratorin e Drejtorise se Sherbimit Spitalor Kurbin : Marreveshje Kuader me nje operatore ekonomik - ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj) 1,000,000 Njoftuar Fituesi Auto Manoku Servis 751,400.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti i shtate Blerje Ushqime Kolonjale, Spitali Korce- Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj) 1,205,766 Njoftuar Fituesi ELIPS 94 SHPK
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti i peste Blerje Veze te fresketa pule- Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj) 471,600 Njoftuar Fituesi ELIPS 94 SHPK
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti i gjashte Blerje Perime, Spitali Korce- Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj) 544,996 Njoftuar Fituesi ELIPS 94 SHPK
Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Sherbim Mobile 1,496,337 Njoftuar Fituesi ALBTELECOM SHA 1,092,325.81
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Loti I Blerje materiale te buta 9,885,393 Rishpallur Prokurimi
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje e aparatures sistemi kirugjikal dhe aparature koagulimi Argon Plasma ne SU Shefqet Ndroqi Tirane. 10,000,000 Shpallur Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės LOTI 2: Blerje materiale mjekimi specifike per sherbimin e Kirurgjise vaskulare ne SUT 14,642,012 Shpallur Procedura
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 3 Alteplase 28,535,359 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK 59,983.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.