Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
108 675 15795 41,469,973,175 12,442 32,982,803,904 25,748,064,873

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Blerje, vendosje pajisje per linjen kryesore te oksigjenit per lidhjen me godinen e ish kirurgjise 5,000,000 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Evadimi dhe trajtimi i mbetjeve Spitalore per Drejtorine e Sherbimit Spitalor Pogradec 3,833,333 Rishpallje me Njoftim Fituesi V.A.L.E. RECYCLING 2,936,000.00
Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Sherbim i ruajtjes dhe sigurise fizike ne ambjentet e QKUM. 6,494,812 Njoftuar Fituesi TONI-SECURITY SHPK 5,413,817.56
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Lot 2: Furnizim vendosje paisje mjekesore 7,266,926 Njoftuar Fituesi GTS SHPK 6,903,574.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės LOTI 1: Blerje materiale mjekimi specifike per sherbimin e Kirurgjise maksilofaciale ne SUT 2,606,744 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 412,500.00
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Loti V: " Mirembajtja e objekteve ndertimore ne Spitalin Universitar Obstetrik-Gjinekologjik Mbreteresha Geraldine Tirane 9,999,999 Njoftuar Fituesi ANADA 5,354,260.00
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Spitali Universitar i Traumės Loti II: Mirembajtja e objekteve ndertimore ne Spitalin Universitar te Traumes Tirane 11,666,700 Njoftuar Fituesi Meni SHPK 8,998,730.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 63: Mirembajtje e pajisjes CO2 Laser prodhuesi LUMENIS/ose ekuivalent 473,840 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Mirembajtje e pajisjeve mjekesore ne QSUT per vitin 2019, e ndare ne lote 2,661,036 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 39: Mirembajtje e pajisjeve EKO prodhuesi SAMSUNG MEDISON/ose ekuivalent 2,187,195 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 9 - Tuba dhe konsumabile laboratorike per fazen preanalitike te pėrpunimit te gjakut. 7,823,675 Njoftuar Fituesi Laser Med SHPK 5,883,610.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės PUNIME HIDROIZOLIMI I TARRACAVE TE KIRURGJISE DHE FARMACISE-REZONANCES-MORGUT ME PVC PER SPITALIN RAJONAL DURRES 2,916,593 Njoftuar Fituesi Meni SHPK 1,664,568.00
Drejtoria Rajonale e Kujdesit Shėndetėsor Fier Drejtoria Rajonale e Kujdesit Shėndetėsor Fier Sherbim me Roje Private per vitin 2019 4,086,037 Shpallur Procedura
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 6 Amoxicillin + Clavulanic Acid 1gr +200 mg 4,924,699 Njoftuar Fituesi FLORFARMA SHPK 162.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 37 Tramadol hydrochloride 100 mg/2 ml 5,054,717 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK 33.40
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Loti II. Blerje materialesh te ndryshme per pastrim 66,464,429 Njoftuar Fituesi MURATI D SHPK 30,225.00
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti VII. "Blerje tonera per Ministrine e Shendetesise dhe Mbrojtjes Sociale dhe institucionet e varesise" 21,231,216 Njoftuar Fituesi Infosoft Office SHPK 955,109.00
Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Shėrbim me roje private 6,864,035 Njoftuar Fituesi Nazeri 2000 SHPK 6,863,992.76
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė “B15- Blerje bari antineoplastik dhe immunomodulator” 327,051,315 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK
Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Remontim ashensori te DSR Diber 1,600,000 Njoftuar Fituesi DOPPLER -AL SHPK 1,600,000.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Sherbimi i Mbetjeve te rrezikshme spitalore qe perfshin kodin 180102 mbetje humane etj 521,300 Rishpallje me Njoftim Fituesi MEDI-TEL SHPK 521,300.00
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Lot I Qese gjaku per mbledhjen dhe perpunimin e gjakut 22,582,200 Njoftuar Fituesi FEDOS SHPK 1,912.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 7 Liposomal Amphotericin B 50 mg 10,247,671 Njoftuar Fituesi LEKLI SHPK 12,497.10
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 8 Ampicillin 1 gr 7,246,292 Njoftuar Fituesi MEGAPHARMA SHPK 39.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 15 Cefazoline 1 gr 61,528,273 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK 92.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 20 Ceftriaxone 1 gr 29,167,890 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK 47.90
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Shėrbimi i Lavanterisė-Marrėveshje kuadėr me njė operator ekonomik ku kushtet janė te pėrcaktuara 4,614,480 Njoftuar Fituesi SANITARY CLEANING SHPK 4,315,200.00
Drejtoria e Shėndetit Publik Kavajė Drejtoria e Shėndetit Publik Kavajė Kite dhe reagente. 1,200,000 Njoftuar Fituesi BIOMEDICA ALBANIA DISTRIBUTION 1,096,500.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 7 Levofloxacin 10,647,007 Njoftuar Fituesi EVITA SHPK 228.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 11 Meropenem 6,653,384 Njoftuar Fituesi Albanian New Farm SHPK 525.40


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.