Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
108 675 15795 41,469,973,175 12,442 32,982,803,904 25,748,064,873

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 21 Phytomenadion (Vitamin K) 1,290,861 Njoftuar Fituesi IMI PHARMA SHPK 42.73
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 10 Ranitidine hydrochloride 10,260,918 Njoftuar Fituesi MEGAPHARMA SHPK 16.75
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 11 Diazepam 10 mg/2 ml 6,444,569 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK 14.50
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 17 Morphine 10 mg/1 ml - 1 ml 8,829,553 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 162.27
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 22 Paracetamol 250 mg 228,571 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK 8.50
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 23 Paracetamol 125 mg 131,787 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK 5.90
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 27 Pethidine hydrochloride 100 mg/2 ml 1,874,784 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 135.22
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 33 Propofol 10 mg/ml - 20 ml 6,214,548 Njoftuar Fituesi MEDFAU SHPK 170.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 34 Propofol 10 mg/ml - 50ml 3,455,680 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK 563.50
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė B3- Blerje barna anestezi reanimacion, antineoplastike dhe immunomodulatore - Loti 20 Gemcitabine 4,026,804 Njoftuar Fituesi EVITA SHPK 620.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 14: Mirėmbajtje e pajisjeve Grafi/Skopi te prodhuesi Philips/ose ekuivalent 6,058,993 Rishpallur Prokurimi
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 38: Mirėmbajtje e pajisjeve EKO prodhuesi PHILIPS/os e ekuivalent 5,675,764 Rishpallur Prokurimi
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Sherbim i Mirembajtjes se Autoambulancave dhe Motorre -Gjeneratore ne SUT 3,800,000 Njoftuar Fituesi ALSTEZO SHPK 1,688,200.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės SIGURIMI I NDERTESAVE, INV EKONOMIK, PAJISJE INFORMATIKE TE SPITALIT RAJONAL DURRES 2,486,961 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti i dyte: Kite dhe reagente per Autonalizatorin Hormonal- Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj) 3,719,170 Njoftuar Fituesi Genius SHPK 699,980.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 2 Mirembajtje e pajisjeve te teknologjise se larte Akselerator linear te prodhuesit SIEMENS ose EKUIVALENT 46,800,000 Njoftuar Fituesi MEDFAU SHPK 46,790,000.00
Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve Paskuqan, Tiranė Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve Paskuqan, Tiranė Loti 2 Blerje Kite Reagent Hormonal 700,000 Shpallur Procedura
Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve Paskuqan, Tiranė Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve Paskuqan, Tiranė Blerje Kite Biokimik 1,300,000 Shpallur Procedura
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.1 “Supervizim i rikonstruksionit tė disa QSH- ve nė qarqet Tiranė dhe Durrės” 997,299 Shpallur Procedura
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.2 “Supervizimi i QSH-ve pėr qarqet Elbasan, Korcė dhe Berat” 814,319 Shpallur Procedura
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.3 “Supervizimi i QSH-ve pėr qarqet Shkodėr, Kukės, Lezhė dhe Dibėr” 711,965 Shpallur Procedura
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.4 “Supervizimi i QSH-ve pėr qarqet Gjirokastėr, Fier, Vlorė” 917,501 Shpallur Procedura
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė B3- Blerje barna anestezi reanimacion, antineoplastike dhe immunomodulatore - Loti 3 Fentanyl 7,596,068 Njoftuar Fituesi FLORFARMA SHPK 216.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė B3- Blerje barna anestezi reanimacion, antineoplastike dhe immunomodulatore - Loti 4 Isoflurane 5,993,252 Njoftuar Fituesi Farma Net Albania 2,444.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė B3- Blerje barna anestezi reanimacion, antineoplastike dhe immunomodulatore - Loti 7 Oxygen 25,925,184 Njoftuar Fituesi GTS SHPK 34.56
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė B3- Blerje barna anestezi reanimacion, antineoplastike dhe immunomodulatore - Loti 12 Cisplatine 5,984,960 Njoftuar Fituesi FLORFARMA SHPK 1,120.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė B3- Blerje barna anestezi reanimacion, antineoplastike dhe immunomodulatore - Loti 13 Cyclophosphamide anhydrous 8,033,334 Njoftuar Fituesi INCOMED SHPK 940.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė B3- Blerje barna anestezi reanimacion, antineoplastike dhe immunomodulatore - Loti 17 Etoposide 1,316,940 Njoftuar Fituesi INCOMED SHPK 400.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė B3- Blerje barna anestezi reanimacion, antineoplastike dhe immunomodulatore - Loti 18 Fluorouracil 1,480,122 Njoftuar Fituesi FUFARMA SHA 420.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė B3- Blerje barna anestezi reanimacion, antineoplastike dhe immunomodulatore - Loti 21 Goserelin acetate 17,204,831 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK 10,104.41


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.