Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
16 FUFARMA SHA 145 59,698,089 144 59,643,714 37,626,519

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Blerje Medikamente ndarė nė 57 Lote, deleguar nga MSH - financuar nga fondet e FSDKSH-sė. Loti 22 - Insulin Glulisine, 100UI/ML, Shiringe e para pergatitur 13,770 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 13,770.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Blerje Medikamente ndarė nė 57 Lote, deleguar nga MSH - financuar nga fondet e FSDKSH-sė. Loti 24 - Insulin Human (25/75), 100UI/ML, Shiringe e para pergatitur 38,602 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 38,598.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Psikiatrik Elbasan B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 Lote. Loti 15 - Insulin human (neutral) 100UI/ML 6,437 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 6,437.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar i Traumės B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 Lote. Loti 14 - Insulin Glargine 100UI/ML; Loti 15 - Insulin human (neutral) 38,961 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 38,961.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna B2 - Dermatologjike, hormonale sistemike, hormonet seksuale, gjaku dhe organet formuese tė gjakut, lėndė kontrasti gastrointestinal, metabolizmi dhe trakti tretės, e ndarė nė Lote. Loti 33 - Insulin isophane 110,291 Njoftuar Fituesi FUFARMA SHA 110,280.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna B2 - Dermatologjike, hormonale sistemike, hormonet seksuale, gjaku dhe organet formuese tė gjakut, lėndė kontrasti gastrointestinal, metabolizmi dhe trakti tretės, e ndarė nė Lote. Loti 34 - Insulin Human (25/75) 248,155 Njoftuar Fituesi FUFARMA SHA 248,130.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Rajonal Vlorė B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 Lote. Loti 14 - Insulin Glargine 100UI/ML; Loti 15 - Insulin human (neutral) 100UI/ML 94,464 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 94,464.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Rajonal Vlorė B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 Lote. Loti 15 - Insulin human (neutral) 100UI/ML 468,480 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 468,480.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 Lote. Loti 14 - Insulin Glargine 100UI/ML; Loti 15 - Metabolizmi dhe trakti tretes, Insulin human (neutral), 100UI/ML, Shiringe e para pergatitur/cartrige 1,261,850 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 1,261,850.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 Lote. Loti 14 - Insulin Glargine 100UI/ML 58,350 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 58,350.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 Lote. Loti 15 - Insulin human (neutral) 100UI/ML 69,732 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 69,732.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje medikamente e ndarė me Lote pėr nevojat spitalore, Spitali Korēė - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 42 - Levofloxacin 18,080 Njoftuar Fituesi FUFARMA SHA 37,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje medikamente e ndarė me Lote pėr nevojat spitalore, Spitali Korēė - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 234 - Insulin Glulisine 20,655 Njoftuar Fituesi FUFARMA SHA 20,655.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje medikamente e ndarė me Lote pėr nevojat spitalore, Spitali Korēė - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 238 - Insulin Human (25/75) 11,029 Njoftuar Fituesi FUFARMA SHA 11,028.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje medikamente e ndarė me Lote pėr nevojat spitalore, Spitali Korēė - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 290 - Amiodarone 150 mg/3ml Flakon/ Ampule 41,755 Njoftuar Fituesi FUFARMA SHA 41,750.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 Lote. Loti 14 - Insulin Glargine 100UI/ML 81,743 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 81,690.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 Lote. Loti 15 - Insulin human (neutral) 100UI/ML 134,106 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 134,100.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Blerje medikamentesh e ndarė nė 59 Lote, pėr pLotėsimin e nevojave deri mė 15 Prill. Loti 20 - Gjaku dhe organet formuese tė Gjakut, Heparine me peshe molekulare te ulet 665,345 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 623,280.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Blerje medikamentesh e ndarė nė 59 Lote, pėr pLotėsimin e nevojave deri mė 15 Prill. Loti 31 - Metabolizmi dhe trakti tretes, Insulin Glargine 23,355 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 23,340.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Blerje medikamentesh e ndarė nė 59 Lote, pėr pLotėsimin e nevojave deri mė 15 Prill. Loti 32 - Metabolizmi dhe trakti tretes, Insulin isophane 11,029 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 11,020.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Shtesė kontrate: Blerje medikamente pėr Drejtorinė e Shėrbimit Spitalor Pogradec 119,400 Lidhur Kontrata +Shtesė FUFARMA SHA 99,500.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Furnzimi me medikamente mjekėsore tė SUT, pėr pLotėsimin e nevojave deri nė 15.04.2017. Loti 25 - Heparinė me peshė molekulare tė ulėt 6,653,400 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 6,653,400.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Furnzimi me medikamente mjekėsore tė SUT, pėr pLotėsimin e nevojave deri nė 15.04.2017. Loti 46 - Insulinė Glarginė 11,677 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 11,677.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Furnzimi me medikamente mjekėsore tė SUT, pėr pLotėsimin e nevojave deri nė 15.04.2017. Loti 47 - Insulin human (neutral) 21,456 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 21,456.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Furnzimi me medikamente mjekėsore tė SUT, pėr pLotėsimin e nevojave deri nė 15.04.2017. Loti 45 - Drotaverine hydrochloride 4,230 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 4,230.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Shtesė kontrate: Blerje barna dhe Gjaku dhe organet Formuese tė Gjakut, sistemi kardiovaskular, metabolizmi dhe trakti tretės pėr nevoja spitalore. Loti 2 - Amiodaron dhe Loti 3 - Insuline humane neutrale 41,895 Lidhur Kontrata +Shtesė FUFARMA SHA 34,912.75
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Shtesė kontrate: Furnizimi me Barna 22,686 Lidhur Kontrata +Shtesė FUFARMA SHA 18,905.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Shtesė kontrate: Furnizimi me Barna 2,550 Lidhur Kontrata +Shtesė FUFARMA SHA 2,125.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shtesė kontrate: Blerje medikamente B16-1bar/1Lot, Loti 2 - Amiodaron 150 mg/3ml – amp; Loti 3 – Insuline humane neutrale – 100 ui / ml 4,271 Lidhur Kontrata +Shtesė FUFARMA SHA 3,559.17
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shtesė kontrate: Blerje medikamente B2-1bar/1Lot – Loti 20 Heparine me peshė molekulare tė ulėt – 4000UI/5000UI/5700U 32,238 Lidhur Kontrata +Shtesė FUFARMA SHA 26,865.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.