Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
108 677 15852 42,049,422,036 12,471 33,149,667,523 25,871,277,721

Lista e tenderave


Notice: A non well formed numeric value encountered in /home/openprocurement/application/views/scripts/htender/list.phtml on line 846

Notice: A non well formed numeric value encountered in /home/openprocurement/application/views/scripts/htender/list.phtml on line 846
Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 15: Phenobarbital 21,168 Njoftuar Fituesi Ilma SHPK 21,168.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 2: Human Tetanus Immunoglobulin 19,092,600 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 19,000,000.00
Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Prodhim printim diplomash per njesite shpenzuese te UMT 1,215,900 Njoftuar Fituesi ONUFRI SHPK 854,025.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje paisje shtese (Coil extremiteti) per Rezonancen Mgnetike te SUT 2,105,000 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 5: Serologji 9,801,567 Njoftuar Fituesi Biochem Nrp SHPK 104,690.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 1: Bakteriologji bazike 1,256,750 Njoftuar Fituesi Biochem Nrp SHPK 33,350.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 6: Anti-infektive te pergjithshem/Human Tetanus Immunoglobulin/250 IU/1ml/Shiringe e para pergatitur 6,491,484 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 6,460,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Objekti i Prokurimit :Riparim dhe mirmbajtje te mjeteve te transportit per Drejtorine e Sherbimit Spitalor Pogradec.- 1,666,667 Njoftuar Fituesi GENCI IDRIZI 6,681,500.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Lot 9 Lidocaine 151,200 Njoftuar Fituesi Ilma SHPK 151.20
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Lot 3 Thiamine HCl (vitamine B1) 270,000 Njoftuar Fituesi Ilma SHPK 54.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Lot 2 Pyridoxine HCl (vitamine B6) 270,000 Njoftuar Fituesi Ilma SHPK 54.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Lot 1 Human Tetanus Immonuglobulin 572,778 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 1,900.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Furnizim vendosje Injektor Kontrasti me aksesoret perkates per sherbimet mjekesore 3,926,047 Shpallur Procedura
Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Universiteti i Mjekėsisė Tiranė SHĖRBIME PĖR MIRĖMBAJTJEN E OBJEKTEVE NDĖRTIMORE TĖ UNIVERSITETIT TĖ MJEKĖSISĖ TIRANĖ (LYERJE) 2,176,082 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje lende djegese pelet druri, per kaldajat e Spitalit Korce 17,160,000 Shpallur Procedura
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje materiale mjekimi per nevojat spitalore ne S.U Shefqet Ndroqi Tirane 12,224,250 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Lot 16 Sistemi nervor Paracetamol 1 gr/6.7 ml Ampule 547,680 Njoftuar Fituesi Pharma One SHPK 180.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Lot 14 Anti-infektive te pergjithshem Human Tetanus Immunoglobulin 250 IU/1ml Shiringe e parapergatur 4,964,076 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 1,900.00
Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Mirembajtje e paisjeve te mamografive levizese 8,463,623 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Mobilimi i Depos Qendrore te Barnave ne QSUT- Rafte dhe Mobilje 21,313,067 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje Bari Gadoteric Acid (as megulimine salt), Solucion per Injeksion (0,5 mmol/ml x20ml), lende kontrasti per MRI 7,792,189 Shpallur Procedura
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Riparim – mirembajtje e Video- Gastroskopit, ne S. U. Shefqet Ndroqi, 2,453,333 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Lot 5 Lende kontrasti per CT Iodine x 300mg/ml 100 ml Flakon 446,250 Njoftuar Fituesi FLORFARMA SHPK 2,900.00
Qendra Kombėtare e Teknikės Bio-Mjekėsore Qendra Kombėtare e Teknikės Bio-Mjekėsore “Ruajtja me roje private e ambienteve tė QKTB-sė” pėr vitin 2019-Marrėveshje Kuader - me njė operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 12 muaj. 3,158,918 Njoftuar Fituesi TONI-SECURITY SHPK 263.00
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Blerje krevate pacienti per repartin e Pediatrise per nevoja te Spitalit Rajonal Vlore 3,600,000 Shpallur Procedura
Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Blerje dhe instalim pajisjesh per sistemin multimedial te sallave te Fakultetit te Mjekesise, Tirane 2,624,910 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Riparim i gastroscopit model GIF Q 165 903,600 Shpallur Procedura
Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Blerje karburanti per ngrohjen e sallave te leksioneve te Universitetit te Mjekesise, Tirane 5,441,666 Shpallur Procedura
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Loti IV. Blerje shtypshkrimesh per Spitalin Universitare Obstetrik - Gjinekologjik Mbreteresha Geraldina 1,637,000 Njoftuar Fituesi Inpress 5.00
Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Depistimi i HPV-se, blerje kiteve dhe materialeve te konsumi 26,434,400 Shpallur Procedura


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.