Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
104 663 15483 39,291,861,082 12,156 29,199,143,434 23,825,367,705

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Supervizim per objektin:Rikonstruksionin dhe shtese Materniteti per Spitalin Rajonal Berat 2,468,678 Njoftuar Fituesi ARENA MK 2,112,589.00
Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Blerje bilete transporti ajror Tirane -New Castle Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Riparim, mirmbajtje te automjeteve per nevojat spitalore, te Spitalit Korce – Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 12 muaj 2,320,300 Shpallur Procedura
Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Blerje Bilete transporti ajror Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Sherbimi i Mbetjeve te rrezikshme spitalore qe perfshin kodin 180102 mbetje humane etj 521,300 Rishpallur Prokurimi
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Loti I: Mirembajtje e objekteve ndertimore te Spitalit Pogradec 4,365,359 Njoftuar Fituesi REJ 3,520,581.00
Autoriteti Shėndetėsor Rajonal Tiranė Autoriteti Shėndetėsor Rajonal Tiranė "Blerje qelqurina" 2,298,208 Shpallur Procedura
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Blerje Reagente, dhe aksesore te tjere te nevojshem per testimet ne laboratorin e agjenteve infektive 17,005,000 Njoftuar Fituesi Pegasus SHPK 17,005,000.00
Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Blerje bilete avioni Tirane -New Castle Shpallur Procedura
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Blerje Kite Reagent-Laboratori Biokimik 2,457,630 Njoftuar Fituesi EUROMED SHPK 2,100,000.00
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Blerje Reagente dhe aksesore te tjere te nevojshem per testimet ne laboratorin e Imunohematologjise 26,415,140 Njoftuar Fituesi Laser Med SHPK
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Riparim dhe mirembajtja e autoambulancave te S. U. Shefqet Ndroqi, Tirane 1,072,946 Njoftuar Fituesi KADIU SHPK
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Furnizim Vendosje Riparim te Autoambulancave ,Automjetin e Administrates dhe Gjeneratorin e Drejtorise se Sherbimit Spitalor Kurbin : Marreveshje Kuader me nje operatore ekonomik - ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj) 1,000,000 Njoftuar Fituesi Auto Manoku Servis 751,400.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti i shtate Blerje Ushqime Kolonjale, Spitali Korce- Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj) 1,205,766 Njoftuar Fituesi ELIPS 94 SHPK
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti i peste Blerje Veze te fresketa pule- Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj) 471,600 Njoftuar Fituesi ELIPS 94 SHPK
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti i gjashte Blerje Perime, Spitali Korce- Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj) 544,996 Njoftuar Fituesi ELIPS 94 SHPK
Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Sherbim Mobile 1,496,337 Njoftuar Fituesi ALBTELECOM SHA 1,092,325.81
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Loti III Blerje veshmbathje 1,391,030 Rishpallur Prokurimi
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Loti II Blerje materiale te buta kirurgjie 1,187,875 Rishpallur Prokurimi
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Loti I Blerje materiale te buta 9,885,393 Rishpallur Prokurimi
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje e aparatures sistemi kirugjikal dhe aparature koagulimi Argon Plasma ne SU Shefqet Ndroqi Tirane. 10,000,000 Shpallur Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės LOTI 1: Blerje materiale mjekimi specifike per sherbimin e Kirurgjise maksilofaciale ne SUT 2,606,744 Shpallur Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės LOTI 2: Blerje materiale mjekimi specifike per sherbimin e Kirurgjise vaskulare ne SUT 14,642,012 Shpallur Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Sherbim i Mirembajtjes se Autoambulancave dhe Motorre -Gjeneratore ne SUT 3,800,000 Shpallur Procedura
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 4 Eptacog Alfa (Activated) (1mg/ml after reconstitution) 47,456,067 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK
Klinika Stomatologjike Universitare Tiranė Klinika Stomatologjike Universitare Tiranė BLERJE OKSIGJEN LĖNG PĖR SPITALIN RAJONAL DURRĖS 6,085,206 Njoftuar Fituesi "HERA & ANDA" & GTS-Gazra Teknike Shqiptare sh.p.k. 6,085,206.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Blerje aparatura mjekesore (per orl okulistike, pediatri, etj). 14,296,000 Shpallur Procedura
Spitali Psikiatrik Elbasan Spitali Psikiatrik Elbasan Mirembajtje e rrjetit Elektrik dhe sistemit te ngrohjes 6,878,784 Shpallur Procedura
Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Sherbim i ruajtjes dhe sigurise fizike ne ambjentet e QKUM. 6,494,812 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier LOT V Blerje fruta perime 904,000 Njoftuar Fituesi Sinani Trading  SHPK ( ish M B KURTI shpk) 888,000.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.