Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
102 584 13008 25,002,044,862 10,784 19,296,010,597 16,738,976,070

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 42: Mirėmbajtje e pajisjes Lithotripter prodhuesi STORZ MEDICAL/ ose ekuivalent 3,277,061 Njoftuar Fituesi Montal SHPK 3277000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 43: Mirėmbajtje e pajisjes MAMOGRAF prodhuesi IMS GIOTTO/ ose ekuivalent 3,090,448 Njoftuar Fituesi HEALTH & LIGHT ShPK - SAER MEDICAL SHPK 3090000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 44: Mirėmbajtje e pajisjes Mikroskop, prodhuesi ZEISS/ ose ekuivalent 1,686,666 Njoftuar Fituesi HEALTH & LIGHT ShPK - SAER MEDICAL SHPK 1686000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 45: Mirėmbajtje e pajisjeve Monitor Pacienti prodhuesi Nihon Kohden/ ose ekuivalent 1,154,520 Njoftuar Fituesi FEDOS SHPK 1154500
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 46: Mirėmbajtje e pajisjeve Monitor Pacienti, prodhuesi DRAGER/ ose ekuivalent 560,873 Njoftuar Fituesi MEDFAU SHPK 560400
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 47: Mirėmbajtje e pajisjes Neuronavigator prodhuesi MEDTRONIC/ ose ekuivalent 3,847,118 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 3847115
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 48: Mirėmbajtje e pajisjes EMG prodhuesi MICROMED/ ose ekuivalent 511,492 Njoftuar Fituesi Montal SHPK 511400
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 50: Mirėmbajtje e pajisjeve Pompa Infuzioni, prodhuesi NAKAMURA MEDICAL/ ose ekuivalent 439,415 Njoftuar Fituesi BNT Electronics SHPK 439000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 51: Mirėmbajtje e pajisjes C-Arm te prodhuesit SIEMENS/ ose ekuivalent 1,149,802 Njoftuar Fituesi MEDFAU SHPK 1148000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 53: Mirėmbajtje e pajisjeve Respirator te prodhuesi NEWPORT/ ose ekuivalent 1,298,120 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 1298120
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 60: Mirėmbajtje e pajisjes TREADMILL prodhuesit CARDIOLINE/ ose ekuivalent 806,907 Njoftuar Fituesi Biometric Albania SHPK 806880
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 64: Furnizim Vendosje Sonde Lineare pėr Eko prodhuesi Philips/ ose ekuivalent, Modeli EnVisor CHD nr. inventari 30988. 850,000 Njoftuar Fituesi HEALTH & LIGHT ShPK 850000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 66: Furnizim Vendosje Sonde Abdominale pėr Eko Prodhuesi ESAOTE/ ose ekuivalent, modeli MYLAB 50 XVISION me nr. inventari 19445 425,000 Njoftuar Fituesi BNT Electronics SHPK 425000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 68: Furnizim Vendosje TouchScreen dhe Bateri pėr Defibrilatorin prodhuesi Philips/ ose ekuivalent, modeli MRX me nr. inventari 21975 297,000 Njoftuar Fituesi HEALTH & LIGHT ShPK - SAER MEDICAL SHPK 297000
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 1: Mirėmbajtje parandaluese dhe korrigjuese e Respiratorėve Carefusion Viasys 709,246 Njoftuar Fituesi Biometric Albania SHPK 709000
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Mirembajtja e Objekteve Ndertimore dhe Imjanistikes per Spitalin Pogradec 2,083,333 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė F.V pajisje hotelerike spitalore per Polikliniken e Specialiteteve 3,431,507 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Loti 1- F.V pajisje mjekesore per Polikliniken e Specialiteteve 13,235,160 Njoftuar Fituesi Gen-Alb Farma SHPK & MEDFAU SHPK 12983000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Reagentė pėr Imunologjia e pėrgjithshme dhe Pajtueshmėria Indore (Transplante) 4,922,020 Njoftuar Fituesi FEDOS SHPK 4399444
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje Materiale mjekimi specifike Neurokirurgjie pėr SUT pėr njė periudhė 12 mujore 3,220,899 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin SHĖRBIMIN PRIVAT TĖ SIGURISĖ FIZIKE TE DSHS-KURBIN 2,915,919 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Mirmbajtje Autoambulancash 1,245,000 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Loti 2- Rikonstruksion i sistemit te rjetit dhe kamerave ,sistemit te rradhes dhe sistemit ne recepsion te godines se Poliklinikes 2,505,131 Rishpallje me Njoftim Fituesi ONI SHPK 2491400
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Sherbimi me roje private 7,853,572 Njoftuar Fituesi Global security SHPK 7558474.56
Poliklinika e Specialiteteve Nr.2 Tiranė Poliklinika e Specialiteteve Nr.2 Tiranė Blerje Aparatura Mjeksore per sherbimin e Fizioterapise 4,388,000 Njoftuar Fituesi FEDOS SHPK 4174000
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Loti I. “Blerje autoambulancė modeli A 184,095,170 Shpallur Procedura
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Loti II. “Blerje autoambulancė modeli C” 14,544,841 Shpallur Procedura
Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė fizike me roje private tė Drejtorisė Rajonale tė Fondit tė Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor Tiranė pėr vitin 2018 2,916,060 Njoftuar Fituesi Nazeri 2000 SHPK 7988.31
Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Pershtatja e ambjenteve te Spitalit Rajonal Fier per instalimin e angiografit dhe krijimin e repartit te kardio-hemodinamikes 13,566,899 Njoftuar Fituesi K A C D E D J A 10845296.4
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot13 Insulin human (neutral) 2,757,177 Njoftuar Fituesi EVITA SHPK 540


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.