Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
108 680 15969 42,621,136,937 12,514 33,567,373,377 26,073,578,989

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 38 Sistemi respirator Ambroxol 15 mg/5 ml - 100 ml Flakon 67,613 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 37 Sistemi nervor Phenytoin sodium 50 mg/ml - 5 ml Flakon/ Ampule 3,955 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 36 Sistemi nervor Naloxone 0.04 mg/2 ml Flakon/ Ampule 27,721 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 35 Sistemi nervor Methadone hydrochloride 10 mg/ml - 10 ml Flakon 16,227 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Sherbim gatimi dhe shperndarje ushqimi per Qendren Spitalore Xhaferr Kongoli Elbasan 40,701,733 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Blerje Gjeneratori 2,489,167 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Blerje aparat grafie 6,600,000 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Blerje Karburanti 1,316,667 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale mjekesore per Sherbimin e Laboratorit te Mikrobiologjise ,ne QSUT per vitin 2019-2020 (per 12 muaj) e ndare ne 2 Lote 6,355,208 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 8: Warfarin sodium 3mg / Tablete 7,156 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 7: Warfarin sodium 5mg / Tablete 89,620 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 6: Human Albumin Serum 20%/100ml / Flakon 4,823,842 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 5: Human Coagulation -Factor VIII Human Von Willenbrand Factor 250IU 190IU / Flakon(Pluhur)set shoqerues per pergatitje dhe aplikim 785,818 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 2 Lende kontrasti per MRI 1,020,421 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Blerje medikamente 1,615,419 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 1 Lende kontrasti per CT 594,998 Shpallur Procedura
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 3 - Pacemaker me antibiotik 9,332,000 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 940,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės "Furnizim me paisje mjekimi (materiale konsumi) per sherbimin e Ortopedise - nevojat emergjente 14,945,714 Njoftuar Fituesi OrthoNet 360 14,819,023.60
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 1 – ICD VR 11,393,000 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 797,200.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Furnizim me Protoksid azoti 2,111,700 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Loti 5 Glucose 4 gr -10 ml 1,458 Njoftuar Fituesi Ilma SHPK 1,457.50
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 7 - Transcatheter aortic valve implantation / Kompleksi i materialeve per stente valvulare aortal (TAVI) 15,533,400 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 2,954,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Gramsh Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Gramsh Riparimi i aparatit te rografise Spitali Gramsh 1,080,000 Njoftuar Fituesi HEALTH & LIGHT ShPK 1,079,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin SHĖRBIMIN PRIVAT TĖ SIGURISĖ FIZIKE TE DSHS-KURBIN 3,352,000 Shpallur Procedura
Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Sigurimi i shendetit te studentit specializant 5,338,734 Njoftuar Fituesi Sicred SHPK 4,064,296.00
Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Sigurimi i pergjegjesise profesionale dhe personale te studentit specializant 5,967,871 Njoftuar Fituesi INSIG SH.A 5,962,181.90
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Loti11 Thiamine hydrochloride (Vitamin B1) 50 mg /1 ml 27,000 Njoftuar Fituesi Ilma SHPK 27,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Loti19 Phenobarbital 200mg/2ml - 2 ml 794 Njoftuar Fituesi Ilma SHPK 793.80
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Loti17 Lidocaine 20 mg/ml - 50 ml 9,072 Njoftuar Fituesi Ilma SHPK 9,072.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje Bari Dacarbasine per nevojat e QSUT per vitin 2019-2020 3,282,103 Shpallur Procedura


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.