Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
104 632 13437 27,181,865,624 11,139 22,801,006,890 19,377,917,176

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Materiale stomatologjike pėr Departamentin e Terapisė 1,153,980 Lidhur Kontrata MOTO-MANIA 991,350.00
Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Materiale stomatologjike pėr Departamentin e Terapisė 1,082,333 Lidhur Kontrata MOTO-MANIA 877,000.00
Drejtoria e Shėndetit Publik Shkodėr Drejtoria e Shėndetit Publik Shkodėr Mirembajtje e impjanistikes (hidraulike,elektrike) 916,666 Lidhur Kontrata NIKA SHPK 735,979.00
Agjencia Kombėtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekėsore (AKBPM) Agjencia Kombėtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekėsore (AKBPM) Riparim mirembajtje automjetesh 1,431,738 Lidhur Kontrata KADIU SHPK 1,391,000.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Sherbim Kateringu 1,051,475 Lidhur Kontrata Sori-al SHPK 1,049,981.99
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale mjekesore Stapler ne QSUT 29,675,250 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 28,621,100.00
Poliklinika e Specialiteteve Nr.3 Tiranė Poliklinika e Specialiteteve Nr.3 Tiranė Loti 2: Blerje Pajisje Mjeksore per Okulistiken 975,000 Shpallur Procedura
Poliklinika e Specialiteteve Nr.3 Tiranė Poliklinika e Specialiteteve Nr.3 Tiranė Loti 1: Blerje Pajisje Mjeksore per Okulistiken 5,109,000 Shpallur Procedura
Drejtoria Rajonale e Kujdesit Shėndetėsor Durrės Drejtoria Rajonale e Kujdesit Shėndetėsor Durrės Shėrbim i Ruajtjes sė Godinave me Roje Private 3,035,695 Lidhur Kontrata Vrana Security Group SHPK 2,994,723.20
Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Blerje pajisjesh elektronike pėr UMT 13,160,450 Njoftuar Fituesi BNT Electronics SHPK 12,760,110.00
Autoriteti Shėndetėsor Rajonal Tiranė Autoriteti Shėndetėsor Rajonal Tiranė Loti II.- F.v pajisje mobilimi per dispanēerinė e Tiranės. 4,676,265 Njoftuar Fituesi SHAGA SHPK 2,653,070.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 7 Anti-Infektive te Pergjithshem Human Antitetanus Immunoglobulin 8,343,866 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 8,336,600.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 8 Gjaku dhe Organet Formuese te Gjakut Phytomenadion 138,362 Njoftuar Fituesi IMI PHARMA SHPK 138,360.00
Drejtoria Rajonale e Kujdesit Shėndetėsor Durrės Drejtoria Rajonale e Kujdesit Shėndetėsor Durrės Shėrbim i Ruajtjes sė Godinave me Roje Private 3,035,695 Njoftuar Fituesi Vrana Security Group SHPK 2,994,723.20
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot 2: “Furnizim vendosje pajisje salle operatore” 58,520,377 Lidhur Kontrata MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 45,584,500.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot. 3: “Furnizim vendosje pajisje biomjekėsore dhe pediatrike” 53,471,119 Njoftuar Fituesi MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 35,678,090.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 5 - Pacemaker MRI compatibel pacemaker kompatibėl me MRI 8,473,295 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 4,095,401.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 1 Elektroforeza 367,950 Lidhur Kontrata Biochem Nrp SHPK 367,450.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot. 3: “Furnizim vendosje pajisje biomjekėsore dhe pediatrike” 53,471,119 Lidhur Kontrata MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 35,678,090.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot. 3: “Furnizim vendosje pajisje biomjekėsore dhe pediatrike” 53,471,119 Lidhur Kontrata MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Loti I. “Blerje autoambulancė modeli A” 184,095,170 Rishpallje me Lidhje Kontrate ALBANIA MOTOR COMPANY 163,642,500.00
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Spitali Universitar i Traumės Shėrbimi i gatimit dhe shpėrndarjes se ushqimit (Katering) pėr Spitalin Universitar tė Traumės 134,814,264 Njoftuar Fituesi Sori-al SHPK 133,680,083.68
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 2 - ICD VR-single chamber implantable defribilator 9,977,700 Njoftuar Fituesi Biometric Albania SHPK 9,612,000.00
Qendra Shėndetėsore Kamėz, Tiranė Qendra Shėndetėsore Kamėz, Tiranė Blerje paisje mjekesore Orl dhe Okulistike 1,666,666 Lidhur Kontrata Gen-Alb Farma SHPK 1,649,000.00
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi, pėr Spitalin Universitar Obstetrikė-Gjinekologjik “Mbretėresha Geraldinė" 4,069,505 Shpallur Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Kryerja e shėrbimit tė Pastrimit tė ambjenteve tė brėndėshme dhe pastrim i ambjenteve tė jashtme pėr Spitalin Universitar tė Traumės. 4,888,557 Lidhur Kontrata Sori-al SHPK 4,885,092.05
Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Ruajtja dhe sigurimi fizik i Universitetit tė Mjekėsisė, Tiranė, Marrėveshje Kuadėr 18,202,997 Lidhur Kontrata PELIKANI SECURITY GROUP SHPK 17,499,392.00
Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor Blerje artikuj tonera pėr printera dhe fotokopje pėr vitin 2018 14,116,839 Njoftuar Fituesi IT Gjergji Kompjuter 9,949,471.70
Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Lot 2: Blerje material konsumi rutinė 2,716,430 Lidhur Kontrata KRIJON SHPK 2,674,320.00
Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Lot 1: Blerje reagente 929,835 Lidhur Kontrata KRIJON SHPK 870,370.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.