Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
102 584 13008 25,002,044,862 10,784 19,296,010,597 16,738,976,070

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 3 Anti-infektive tė pėrgjithshėm Benzathine Benzylpenicillin 1.2 milion UI Flakon/ Ampule 13,413 Rishpallur Prokurimi
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 4 Anti-infektive tė pėrgjithshėm Gentamicin sulphate 20 mg/2 ml Flakon/ Ampule 93,505 Rishpallur Prokurimi
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 5 Barna hormonale sistemike, hormonet seksuale Betamethasone 4mg/ml Flakon/ Ampule 68,103 Rishpallur Prokurimi
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 6 Organet e shqisave Ciprofloxacin 3 mg/ml-5 ml Flakon/ Ampule 4,378 Rishpallur Prokurimi
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 10 Sistemi kardiovaskular Losartan 100 mg Tablete/ Kapsule 627 Rishpallur Prokurimi
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 13 Sistemi kardiovaskular Propafenon 35 mg-10 ml Flakon/ Ampule 57,644 Rishpallur Prokurimi
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 12 Sistemi kardiovaskular Verapamil 5mg/2ml Flakon/ Ampule 8,914 Rishpallur Prokurimi
Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Mbetjet te rrezikshme spitalore 1,315,200 Lidhur Kontrata MEDI-TEL SHPK 1315200
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės BLERJE PROTOKSID AZOTI PER SPITALIN RAJONAL DURRES 2,678,295 Njoftuar Fituesi VITAL Z & D SHPK 2678295
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 3 Set solucioni dhe aksesorė pėr dializė tė vazhdueshme 1,134,000 Lidhur Kontrata Biometric Albania SHPK 1132000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 2 Set solucioni dhe aksesorė dialize pėr makinat Hospal 13,858,400 Lidhur Kontrata Biometric Albania SHPK 13784000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 1 Set solucioni dhe aksesorė dialize pėr makinat Fresenius 6,526,000 Lidhur Kontrata Montal SHPK 6337000
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Sherbimi i Mbetjeve Spitalore 3,547,334 Rishpallje me Lidhje Kontrate MEDI-TEL SHPK 3547320
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Solucion pėr arrest kardiak 3,127,600 Njoftuar Fituesi Farma Net Albania 2380000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Supervizion pėr ndėrtimin e depos qėndrore tė re tė barnave nė QSUT 1,137,668 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Sherbimii Lavantrise 0 Lidhur Kontrata SHPRESA SHPK 757152
Spitali Psikiatrik Vlorė Spitali Psikiatrik Vlorė Shėrbimi i ruajtjes me roje private (Emergjencė) 0 Lidhur Kontrata STAR SECURITY Service 914333
Poliklinika e Specialiteteve Nr.3 Tiranė Poliklinika e Specialiteteve Nr.3 Tiranė Ruajtje me Roje private e Ambienteve te QSHSP.3 0 Lidhur Kontrata TREZHNJEVA SHPK 119269.84
Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Blerje materiale pastrimi per nevoja te Drejtorise se Spitalit Rajonal Diber per vitin 2018 1,083,333 Njoftuar Fituesi ERVIN LUZI 1007000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale mjekėsore pėr Shėrbimin e Imazherisė (filma dhe solucione) 1,443,700 Lidhur Kontrata ALBAPHOTO SHPK 1427000
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Ndertim Muri dhe Rikonstruksion nga te Ardhurat Dytesore prane infektivit. 1,167,436 Shpallur Procedura
Qendra Shėndetėsore Kamėz, Tiranė Qendra Shėndetėsore Kamėz, Tiranė Loti 3 - Materiale mjekesore 498,333 Shpallur Procedura
Qendra Shėndetėsore Kamėz, Tiranė Qendra Shėndetėsore Kamėz, Tiranė Loti 1 - Kite Reagent 470,834 Shpallur Procedura
Qendra Shėndetėsore Kamėz, Tiranė Qendra Shėndetėsore Kamėz, Tiranė Loti 2 - Filma radiologjie 280,833 Shpallur Procedura
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Loti 2 Kite reagent pėr Laboratorin Klinik Biokimik 3,378,867 Njoftuar Fituesi KRIJON SHPK 3111900
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Loti 1 Blerje kite reagent dhe materiale konsumi pėr Laboratorin Cito patologjik 106,797 Njoftuar Fituesi KRIJON SHPK 97400
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Blerje ushqime pėr Spitalin Rajonal Shkodėr pėr vitin 2018 7,009,992 Lidhur Kontrata SEAD-SGS 6921240
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale mjekėsore specifike pėr Shėrbimin e Neurokirurgjisė nė QSUT 50,311,227 Lidhur Kontrata OES Distrimed SHPK 50250000
Drejtoria e Shėndetit Publik Fier Drejtoria e Shėndetit Publik Fier Materiale Konsumi per Kliniken Dentare 1,200,000 Lidhur Kontrata MOTO-MANIA 880630
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Furnizim – vendosje panele te shkembimit automatik te oksigjenit dhe protoksidit te azotit 935,160 Shpallur Procedura


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.