Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
104 632 13440 27,210,079,456 11,144 22,824,217,106 19,400,594,844

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Ruajtja dhe sigurimi fizik i Universitetit tė Mjekėsisė, Tiranė, Marrėveshje Kuadėr 18,202,997 Lidhur Kontrata PELIKANI SECURITY GROUP SHPK 17,499,392.00
Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor Blerje artikuj tonera pėr printera dhe fotokopje pėr vitin 2018 14,116,839 Njoftuar Fituesi IT Gjergji Kompjuter 9,949,471.70
Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Lot 2: Blerje material konsumi rutinė 2,716,430 Lidhur Kontrata KRIJON SHPK 2,674,320.00
Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Lot 1: Blerje reagente 929,835 Lidhur Kontrata KRIJON SHPK 870,370.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kuēovė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kuēovė Mirmbajtje objekteve ndertimore dhe rehabilitimi i ambjenteve te jashtme 9,166,595 Lidhur Kontrata FLED 8,947,300.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Rehabilitim i godines se urgjences spitalore, Spitali Korce. 1,919,933 Lidhur Kontrata ALB KORCA 2002 & " VILDEV - CO " 1,484,568.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 4 - Pacemaker with antibiotik antibakterial envelope pacemaker me antibiotik 9,400,000 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 9,332,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 1 - Pacemaker VVIR; DDDR type with lead Pacemaker VVR DDDR 23,689,540 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 23,678,280.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Lot 2 Losartan 100mg Tablete 13 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Lot 5 Oseltamivir 75 mg Tablete 519 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Shėrbim i mirėmbajtje pėr Ministrinė e Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale 1,816,722 Njoftuar Fituesi DAJTI PARK 2007 1,279,090.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" LOTI 2 REAGENTE JO SPECIFIKE 1,134,055 Lidhur Kontrata KRIJON SHPK 970,400.00
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Shėrbim i mirėmbajtje pėr Spitalin Rajonal Lezhė 1,250,000 Njoftuar Fituesi Delia Impex SHPK 925,762.00
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Spitali Psikiatrik Elbasan Shėrbim mirėmbajtje pėr Spitalin Psikiatrik Sadik Dinēi Elbasan 5,498,177 Njoftuar Fituesi FLONJA SHPK 3,211,650.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Blerje Kite dhe Reagente per nevojat e Spitalit Kukes e ndare ne lote.
Loti 1 Kite
2,623,850 Lidhur Kontrata Genius SHPK 2,616,155.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Furnizim vendosje aparaturė rezonancė magnetike pėr shėrbimin e Neurokirurgjisė nė QSUT 165,840,000 Lidhur Kontrata SAER MEDICAL & HEALTH & LIGHT SHPK 133,480,000.00
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Mirembajtje impiantistike 2,599,920 Lidhur Kontrata SULOLLARI SHPK 1,836,000.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Furnizim me Lende Ngrohese Pelet 2,076,696 Lidhur Kontrata Nafire MOLLOHOLLI 2,009,706.00
Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve nr.1 Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve nr.1 Blerje kite, reagente dhe materiale konsumi per laboratorin. 827,900 Lidhur Kontrata Genius SHPK 827,900.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Lot 2 - Blerje kite reagente. 308,080 Lidhur Kontrata KRIJON SHPK 298,000.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Lot 1 - Blerje kite reagente per ekzaminime specifike. 1,191,260 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 1,191,260.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Riparim,Mirmbajtje Automjetesh 1,000,000 Anuluar Procedura
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Spitali Universitar i Traumės Loti I: "Shėrbim gjelbėrimi pėr Spitalin Universitar te Traumės". 7,159,944 Njoftuar Fituesi KAJMAKU 6,103,944.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 10 Tuba dhe konsumabile laboratorike per fazen preanalitike te perpunimit te gjakut 306,000 Anuluar Procedura
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 3 Fisha neutrale elektrobisturie 40,000 Anuluar Procedura
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 18 Sistemi nervor Paracetamol 100mg Supozitor 10,260 Anuluar Procedura
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 17 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Acetylsalycilic acid 100mg Tablete/ Kapsule 6,696 Anuluar Procedura
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 16 Anestezi Reanimacion Ushqim parenteral total 1000 ml Flakon/ Ampule 20,250 Anuluar Procedura
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 15 Metabolizmi dhe trakti tretes Phloroglucinol 40 mg/4 ml Flakon/ Ampule 16,967 Anuluar Procedura
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 14 Barna hormonale sistemike, hormonet seksuale Methylergometrine Maleate 0.2 mg/ml Flakon/ Ampule 34,266 Anuluar Procedura


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.