Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
102 584 13008 25,002,044,862 10,784 19,296,010,597 16,738,976,070

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 13 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Dipyridamole 75 mg Tablete/ Kapsule 331 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 15 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Sodium chloride + Potassium acetate + Magnesium acetate trihydrate + Glucose monohydrate 500 ml Flakon/ Ampule 286,465 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 16 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Sodium chloride + Potassium chloride + Calcium chloride dihydrate + Magnesium chloride hexahydrate + Sodium acetate trihydrate + Sodium citrate dihydrate 250ml Flakon/ Ampule 286,465 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 17 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Phytomenadion (Vitamin K) 10mg/1ml Flakon/ Ampule 18,448 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 18 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Heparine me peshe molekulare te ulet 2500UI Shiringe e para pergatitur 71,616 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 19 Metabolizmi dhe trakti tretes Insulin Lispro (25% Insulin Lispro solution + 75% Insulin Lispro Protamine suspension) 100UI/ML Shiringe e para pergatitur 17,708 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 23 Sistemi kardiovaskular Losartan 100 mg Tablete/ Kapsule 12,543 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 24 Sistemi kardiovaskular Isoprenaline 0.2 mg - 1 ml Flakon/ Ampule 2,095 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 25 Sistemi kardiovaskular Nitroglycerine 0.3 mg Tablete/ Kapsule 4,042 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 29 Sistemi nervor Aciclovir 400 mg Tablete/ Kapsul 1,605 Shpallur Procedura
Autoriteti Shėndetėsor Rajonal Tiranė Autoriteti Shėndetėsor Rajonal Tiranė Blerje Kite Reagent 9,555,333 Rishpallje me Njoftim Fituesi EUROMED SHPK 9077100
Drejtoria e Shėndetit Publik Kurbin Drejtoria e Shėndetit Publik Kurbin Furnizim me artikuj ushqimore per Drejtorine e sherbimit Spitalor Kurbin -Mareveshje kuader- me nje operator ekonomik, ku te gjitha kushtet jane percaktuar 1,000,000 Lidhur Kontrata Eglenti SHPK 956300
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Shėrbimi i riparimit dhe mirėmbajtjes sė automjeteve tė Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale Marreveshje Kuadėr - me njė operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 12 muaj 7,345,813 Njoftuar Fituesi ALSTEZO SHPK 6977650
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 1 Alergene diagnostikues 1,357,530 Shpallur Procedura
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.4 “Rikonstruksion i disa QSH- ve nė qarqet Gjirokastėr, Vlorė dhe Fier” 59,788,548 Njoftuar Fituesi SIRETA 2F SHPK & KUPA SHPK 51851852
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.3 “Rikonstruksion i disa QSH- ve nė qarqet Berat, Korēė dhe Elbasan 71,570,665 Njoftuar Fituesi AURORA KONSTRUKSION & XHENGO SHPK 58935575.7
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.1 “Rikonstruksion i disa QSH- ve nė qarqet Tiranė dhe Durrės” 70,637,224 Njoftuar Fituesi COMPANY RIVIERA 2008 & AGRI CONSTRUCTION SHPK 60754145
Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor Blerje artikuj kancelarie pėr vitin 2018 3,332,874 Njoftuar Fituesi IT Gjergji Kompjuter 2851147
Poliklinika e Specialiteteve Nr.3 Tiranė Poliklinika e Specialiteteve Nr.3 Tiranė Blerje Filma Fujifilm DI-HL per printer Fujifilm Drypix 2,000,000 Lidhur Kontrata ALBAPHOTO SHPK 2000000
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės RIKONSTRUKSION I GODINES SE PEDIATRISE PER SPITALIN RAJONAL DURRES 218,082,113 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėndetit Publik Mat Drejtoria e Shėndetit Publik Mat Shėrbimi i Ruajtjes dhe Sigurisė Fizike me roje private 2,186,320 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mat Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mat Evadim i mbetjeve tė Spitalit Mat 1,200,000 Rishpallur Prokurimi
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti VII - PĖR KITET DHE MATERIALET E APARATIT TĖ ASTRUPIT 2,119,783 Njoftuar Fituesi Biometric Albania SHPK 2100000
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės PUNIME PER PERSHTATJEN E AMBIENTEVE PER VENDOSJEN E APARATURAVE IMAZHERIKE ,GRAFI, MAMOGRAFI, PER SPITALIN RAJONAL DURRES 1,286,667 Njoftuar Fituesi HYSI-2 F 800238
Qendra Shėndetėsore Kamėz, Tiranė Qendra Shėndetėsore Kamėz, Tiranė Blerje Medikamente per nevojat e punes ne Q.SH. Kamez 2,650,000 Rishpallur Prokurimi
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 8 Sistemi muskolo-skeletik Dantrolene 20mg Flakon/ Ampule 8,783 Shpallur Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 4 Lende kontrasti per traumen Amidotrizoic acid, Meglumine salt +Sodium amidotrizoate (0.1g + 0.66g)/1ml - 20 ml Flakon/ Ampule 195 Shpallur Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 3 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Phytomenadion (Vitamin K) 10mg/1ml Flakon/ Ampule 46 Shpallur Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 5 Sistemi kardiovaskular Isoprenaline 0.2 mg - 1 ml Flakon/ Ampule 105 Shpallur Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 6 Sistemi kardiovaskular Nitroglycerine 0.3 mg Tablete/ Kapsule 6 Shpallur Procedura


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.