Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
104 663 15483 39,291,861,082 12,156 29,199,143,434 23,825,367,705

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti i trete: Blerje Qumesht i fresket Lope, Spitali Korce – Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj) 3,429,840 Njoftuar Fituesi Ferat Balili
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti i dyte: Blerje Mish vici cilesi e pare dhe mish pule, Spitali Korce- Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj) 1,517,976 Njoftuar Fituesi GEA SHPK
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti i pare: Blerje buke gruri Spitali Korce - Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj 1,795,860 Njoftuar Fituesi GEA SHPK
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Blerje Shtreter Pacienti Spitalor 4,060,000 Njoftuar Fituesi EUROMED SHPK 4,057,500.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Kite & Reagent dhe materiale per laboratotrin Drejtoria e Sherbimit Spitalor Pogradec . 1,540,000 Njoftuar Fituesi KRIJON SHPK 1,460,000.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Kite dhe Reagente 5,906,366 Njoftuar Fituesi Genius SHPK 5,900,050.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Blerje Ushqime Koloniale 1,100,000 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Blerje Perime 681,000 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Blerje Veze te fresketa pule 119,000 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Blerje Qumesht i fresket Lope 750,000 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Blerje Mish vici cilesi e pare 1,601,250 Shpallur Procedura
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje lėndė djegėse pėr ngrohje Pellet nė S. U. Shefqet Ndroqi Marrėveshje kuadėr pėr 12 muaj, me njė Operator Ekonomik. 10,053,000 Njoftuar Fituesi ALCANI SHPK 9,449,820.00
Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Blerje protoksidi 2,189,025 Shpallur Procedura
Klinika Stomatologjike Universitare Tiranė Klinika Stomatologjike Universitare Tiranė Blerje Materiale Somatologjike per nevojat e KSU 5,000,000 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Mirembatje autoambulanca per vitin 2019 per nevoja te DSR Diber 1,099,663 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Tropojė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Tropojė Ruajtja, Sigurimi Fizik i objekteve/aseteve te Drejtorise se Sherbimit Spitalore Tropoje – Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 12 muaj. 3,160,218 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje bari Taliglucerase alfa 200 UI (Elelyso® Ose Ekuivalent), per Sherbimin e Pediatrise se Specialiteteve ne Qsut Per Vitin 2019-2020 (per 12 muaj). 199,835,517 Njoftuar Fituesi MEGAPHARMA SHPK 199,835,446.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje Materiale mjekimi Neurokirurgjie ne SUT 96,936,061 Shpallur Procedura
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi pėr Spitalin Universitar Shefqet Ndroqi 167,542,596 Njoftuar Fituesi Sori-al SHPK 165,868,402.63
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 23 : Mirėmbajtje e pajisjes endoskopike prodhuesi FUJINON/ose ekuivalent 3,000,001 Njoftuar Fituesi ALBAPHOTO SHPK 3,000,000.00
Drejtoria Rajonale e Kujdesit Shėndetėsor Fier Drejtoria Rajonale e Kujdesit Shėndetėsor Fier Blerje Kite Reagent per Laboratoret e DRSH Fier per vitin 2019 2,000,000 Njoftuar Fituesi Genius SHPK 1,985,860.00
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė LOTI 3 Koagulimi 1,487,800 Njoftuar Fituesi Biometric Albania SHPK 1,487,400.00
Poliklinika e Specialiteteve Nr.2 Tiranė Poliklinika e Specialiteteve Nr.2 Tiranė Blerje Matariale dhe Medikamente Mjekesore 2,500,000 Njoftuar Fituesi Gen-Alb Farma SHPK 2,486,970.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 2: Reagente per LAZER IMUNONEFELOMETRI IMMAGE te pershtatshem per aparatin Beckman Coulter ose ekuivalent dhe reagente per FLOW CYTOMETRY te pershtatshem per aparatin (EPICS-XL) te Beckman Coulter ose ekuivalent 12,721,405 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 1: Reagente per Imunologjine e Pergjithshme dhe Pajtueshmerine Indore (Transplante) 4,274,600 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Loti I: MMI 1,576,780 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Loti II: MM II 1,388,345 Shpallur Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Kryerja e sherbimit mirembajtjes se Kondicioner/kaldaja ne SUT 1,831,348 Shpallur Procedura
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Loti I: Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi pėr Spitalin Rajonal Lezhė 60,708,488 Njoftuar Fituesi SHPRESA SHPK 56,767,571.00
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė LOTI 4 Laboratori bakterologjik 802,060 Njoftuar Fituesi Genius SHPK 780,360.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.