Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
104 626 13406 26,834,722,309 11,086 22,255,153,594 18,955,229,117

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 1 Reagentė tė Pėrgjithshėm 9004225 Lidhur Kontrata KRIJON SHPK 8963200
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Mirembajtja e Objekteve Ndertimore dhe Imjanistikes per Spitalin Pogradec 2083333 Lidhur Kontrata REJ 18593847
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Evadim dhe trajtim i mbetjeve Spitalore per Spitalin Pogradec 2220000 Lidhur Kontrata MEDI-TEL SHPK 2220000
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Spitali Rajonal Durrės Blerje tonerash 1599756 Njoftuar Fituesi Infosoft Office SHPK&Interlogistic SHPK
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.4 Supervizim i rikonstruksionit tė disa QSH-ve nė qarqet Gjirokastėr, Vlorė dhe Fier 1128733 Rishpallje me Njoftim Fituesi Taulant SHPK- HMK-Consulting SHPK- Novatech Studio SHPK- MAK SHPK & Dricons SHPK & Infraconsult SHPK 876358.82
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.3 Supervizim i rikonstruksionit tė disa QSH-ve nė qarqet Berat, Korēė dhe Elbasan 1315785 Rishpallje me Njoftim Fituesi "TAULANT" SHPK & HMK - Consulting & M.A.K Studio & "DRICONS" & InfraKonsult 1038704.85
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.2 Supervizim i rikonstruksionit tė disa QSH- ve nė qarqet Shkodėr, Kukės, Lezhė 803283 Rishpallje me Njoftim Fituesi Taulant SHPK- MAK SHPK & Dricons SHPK& Infraconsult SHPK 625285.39
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.1 Supervizim i rikonstruksionit tė disa QSH- ve nė qarqet Tiranė dhe Durrės 1301435 Rishpallje me Njoftim Fituesi Infratech SHPK- MAK SHPK & Dricons SHPK & Infraconsult SHPK 1029901.65
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Loti 14 Phytomenadion (Vitamin K) 10mg/1ml Flakon/ Ampule 46121 Lidhur Kontrata IMI PHARMA SHPK 46120
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje Materiale Konsumi pėr nevojat spitalore 3922900 Lidhur Kontrata GREEMED SHPK
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 6. Materiale Konsumi per kryerjen e procedures laboratorike nga marrja e mostres deri ne rezultatin e analizes dhe kimikate 1210100 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 1075466.8
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 7. Kite Reagente per Laboratorin Anatomopatologjise 1095100 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 887360
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Loti II. “Blerje autoambulancė modeli C” 14544841 Rishpallje me Njoftim Fituesi HYUNDAI AUTO ALBANIA
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 1 Gjaku dhe Organet Formuese te Gjakut, Human Albumin Serum 75168 Anuluar Procedura
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 2 Barna Antineoplastike dhe Immunomodulatore, Folinic Acid 21511 Anuluar Procedura
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 3 Anestezi Reanimacion Ushqim Parental Total 162000 Anuluar Procedura
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 4 Barna Antineoplastike dhe Immunomodulatore Epirubicin 28647 Anuluar Procedura
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 5 Barna Hormonale Sistemike, Hormonet Seksuale Methylergometrine Maleate 24671 Anuluar Procedura
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 6 Anti-Infektive te Pergjithshem Human Rabies Vaccine 186202 Anuluar Procedura
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 9 Metabolizmi dhe Traktati Tretes Adenosine 21890 Anuluar Procedura
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 10 Sistemi Kardiovaskular Isoprenaline 5237 Anuluar Procedura
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 11 Sistemi Muskolo-Skelektik Dantrolene 87831 Anuluar Procedura
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje materiale mjekimi pėr shėrbimin e Hemodinamikės” nė SU “Shefqet Ndroqi” Marrėveshje Kuadėr me njė operator ekonomik - ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj). 7505850 Rishpallje e Anuluar
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Loti 5 Human Antitetanus Immunoglobulin 1714493 Lidhur Kontrata MEDICAMENTA SHPK 1713000
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mirditė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mirditė Shėrbimi privat i sigurisė fizike tė DSHS-Mirditė 3000000 Njoftuar Fituesi ARBĖRI -COMPANI 2915970.4
Qendra Shėndetėsore Nr.8, Tiranė Qendra Shėndetėsore Nr.8, Tiranė Rikonstruksioni i Qendres Shendetesore Nr.8 3796359 Lidhur Kontrata NG STRUCTURES 3261600
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Furnizim Vendosje Riparim te Autoambulancave ,Automjetin e Administrates dhe Gjeneratorin e Drejtorise se sherbimit Spitalor Kurbin 1000000 Lidhur Kontrata Serdado SHPK 948500
Qendra Shėndetėsore Nr.8, Tiranė Qendra Shėndetėsore Nr.8, Tiranė Rikonstruksioni i “pikes nr. 3 & konsultorit te femijes” 3880767 Lidhur Kontrata SHENDELLI SHPK 3878504
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 2 Mirėmbajtje parandaluese dhe korrigjuese e pajisjeve Drager 449705 Lidhur Kontrata MEDFAU SHPK 440000
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 2 - Aksesore pėr Kasete Dixhitale per pajisjet e Imazherise 260000 Lidhur Kontrata MEDFAU SHPK 250000


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.