Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
108 680 15969 42,621,136,937 12,514 33,567,373,377 26,073,578,989

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 2 Epirubicine Hydrochloride 50 mg/25 ml Flakon 4,959,576 Njoftuar Fituesi VINIFARMA SHPK 4,956,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Sigurmi i Prones per SUT 1,199,000 Njoftuar Fituesi ALB - SIGURACION 1,188,550.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Sherbim gatimi dhe shperndarje ushqimi per Spitalin Rajonal Durres 113,617,233 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr 'Blerje medikamente ' per Lot 6 Blerje Gadoteric Acid (as Meglumine Salt ) Cyclolux 321,368 Njoftuar Fituesi EDNA - FARMA SHPK 2,625.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd Blerje lende djegese per ngrohje (briket pellet) Marreveshje Kuader - me afat 24 muaj me nje operatore ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara 8,957,200 Shpallur Procedura
Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Blerje te pajisjeve mjekesore laboratori per Fakultetin e Mjekesise, Tirane 32,285,492 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Evadim i mbetjeve te rrezikshme per nevoja te Spitalit Rajonal Vlore 10,653,389 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale mjekimi stapler per QSU Nene Tereza 59,885,159 Shpallur Procedura
Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Blerje paisje mjeksore dentare per projektin Aplikimi i teknologjise digjitale ne stomatologji 4,479,400 Shpallur Procedura
Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Instituti i Shėndetit Publik Tiranė LOT IV : Blerje vaksine meningokoku AC WY 434,798 Njoftuar Fituesi IMI PHARMA SHPK 434,790.00
Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Instituti i Shėndetit Publik Tiranė LOT III : Blerje vaksine e etheve te verdha 66,892 Njoftuar Fituesi IMI PHARMA SHPK 66,890.00
Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Universiteti i Mjekėsisė Tiranė : Blerje aparatura mjekesore, per projektin Aplikimi i imunocitometrise me fluks ne studimin e funksionit fagocitar dhe limfocitar si dhe ne imunofenotipizimin qelizor te nyjeve limfatike 6,080,000 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Servis i plote dhe fv pjeset e nderrimit te aparatures Grafi – Skopi, ne Plolikliniken e Spitalit Korce". 2,000,000 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 1 Doxorubicine 2 mg/ml- 25 ml Flakon 8,443,264 Njoftuar Fituesi FUFARMA SHA 8,428,800.00
Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje loti 22 Sodium chloride 0.9% - 500 ml 875,969 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 874,900.00
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Blerje medikamente(Albumine Humane 5 % 250 ml) 6,490,138 Njoftuar Fituesi LEKLI SHPK 6,490,138.40
Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Blerje paisje mjeksore dentare per projektin Aplikimi i teknologjise digjitale ne stomatologji 4,235,800 Shpallur Procedura
Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Instalim dhe furnizim rafte hekuri, dollap hekuri, dyer te blinduara dhe vetrate metalike 1,124,571 Njoftuar Fituesi ARKONSTUDIO SHPK 998,546.20
Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor Blerje bilete Vajtje-Ardhje (Tirane-Sofje (Bullgari)-Tirane) - 1 (nje) cope Njoftuar Fituesi AMADEUS TRAWELL AND TOURS 123,830.00
Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Loti 5: Materiale te imta per Laboratorin Infermieri: 529,727 529,727 Shpallur Procedura
Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Loti 4: Fizioterapi dhe logopedia 769,917 Shpallur Procedura
Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Loti 3: Mobilje spitalore 2,819,535 Shpallur Procedura
Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Loti 2: Blerje pajisje mjekesore, laboratorike dhe Manekine 23,100,637 Shpallur Procedura
Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Loti I Blerje pajisje kompjuterike 4,825,583 Shpallur Procedura
Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Krijim kabinetesh mesimore per Fakultetin e Shkencave Mjekesore Teknike 32,045,399 Shpallur Procedura
Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor Blerje bilete transporti ajror Vajtje-Ardhje, Tirane-Sofje (Bullgari) –Tirane, cope 1 (nje) Njoftuar Fituesi AMADEUS TRAWELL AND TOURS 71,370.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Evadim i mbetjeve spitalore , ne Drejtorine e Sherbimit Spitalor Kukes - Marreveshje Kuader me nje operator ekonomik - ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj) 4,730,000 Njoftuar Fituesi MEDI-TEL SHPK 2,640,000.00
Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor Blerje bilete Vajtje-Ardhje (Tirane-Sofje (Bullgari)-Tirane) - 1 (nje) cope Njoftuar Fituesi AMADEUS TRAWELL AND TOURS 64,660.00
Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Blerje pajisjesh kompjuterike per sallat e auditoret e Universitetit te Mjekesise, Tirane 12,450,390 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Rikonstruksion i godines se administrates per nevoja te Spitalit Rajonal Vlore 7,800,000 Shpallur Procedura


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.