Open Procurement Albania

Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat e institucioneve spitalore (MM2) (Tender i Pėrqėndruar nga Ministria e Shėndetėsisė)

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mirditė
Objekti i Tenderit Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat e institucioneve spitalore (MM2) (Tender i Pėrqėndruar nga Ministria e Shėndetėsisė). Burimi i Financimit: Buxheti i Shtetit 2017/shpenzime
Nr. Reference REF-67497-02-13-2017
Vlera / Fondi Limit 451,590
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 14-02-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 09-03-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 09-03-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues OES DISTRIMED SHPK & EUROMED SHPK - Fedos Shpk - Montal Shpk - Bylis Pharma
Operator Ekonomik Kontraktues
 • K31520054N-K71718012P
 • OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 451590
  Data e shpalljes sė fituesit 23-03-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 541908
  Data e lidhjes sė kontratės 23-03-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 15-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa. Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  Shoqerite, Fedos Shpk, Bylis Pharma Shpk dhe Montal Shpk nuk kane paraqitur dokumentacionin e kerkuar ne kriteret e pergjithshme dhe te vecanta per kualifikim. Asnje prej ketyre shoqerive nuk ka dorezuar oferte ekonomike
  Arsyeja e Anulimit
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.24 - Dt.19-06-2017

  Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat e institucioneve spitalore (MM2) (Tender i Pėrqėndruar nga Ministria e Shėndetėsisė)

  Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
  Institucion Kontraktues
  Objekti i Tenderit Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat e institucioneve spitalore (MM2) (Tender i Pėrqėndruar nga Ministria e Shėndetėsisė). Burimi i Financimit: Buxheti i Shtetit 2017/shpenzime
  Nr. Reference REF-67497-02-13-2017
  Vlera / Fondi Limit 199,712,992
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
  Data e Njoftimit tė Tenderit 14-02-2017
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 09-03-2017
  Data e mbajtjes sė tenderit 09-03-2017
  Nr. i Operatorėve Konkurues 4
  Operatorė Konkurues OES DISTRIMED SHPK & EUROMED SHPK - Fedos Shpk - Montal Shpk - Bylis Pharma
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • K31520054N-K71718012P
 • OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 197900000
  Data e shpalljes sė fituesit 23-03-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 15-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa. Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  Shoqerite, Fedos Shpk, Bylis Pharma Shpk dhe Montal Shpk nuk kane paraqitur dokumentacionin e kerkuar ne kriteret e pergjithshme dhe te vecanta per kualifikim. Asnje prej ketyre shoqerive nuk ka dorezuar oferte ekonomike
  Arsyeja e Anulimit
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės