Open Procurement Albania

Loti 1 - Katetere koronare diagnostike

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė
Objekti i Tenderit Loti 1 - Katetere koronare diagnostike
Nr. Reference REF-65947-01-26-2017
Vlera / Fondi Limit 6 172 060,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-01-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-02-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 20-02-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues O.E.S DISTRIMED SHPK
GEN ALB SHPK
FEDOS SHPK
BYLIS PHARMA SHPK
MONTAL SHPK
GENIUS SHPK
BIOMETRIC ALBANIA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • K31520054N
 • OES Distrimed SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6 172 060,00
  Data e shpalljes sė fituesit 23-03-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 7 406 472,00
  Data e lidhjes sė kontratės 14-04-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 15-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane s’kualifikuar:
  1. Montal SHPK
  br/> Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  a. Certifikata CE e kompanisė prodhuese OSCOR me nr. HD 60090329 0001 nuk eshte e vlefshme pas verifikimeve te bera ne faqen web te certipedias https://www.certipedia.com/, dhe rrjedhimisht artikujt e ofruar nga kjo kompani, perkatesisht Art.2 , 7, 16, 19, 20 dhe 44 jane te pa certifikuara nė kundėrshtim me pikėn e tė KVK tė DST ( e modifikuar) e cila citon se:e. Ofertuesi duhet tė paraqesė Ēertifikatė konformiteti CE 93/42 pėr tė gjithė artikujt e ofruar, sipas kategorizimit tė tyre. Pėr ata artikuj pėr tė cilėt nuk lėshohet certificatė CE 93/42, pasi nuk trajtohen si pajisje mjeksore, duhet tė paraqitet certificate konformiteti CE sipas direktivave pėrkatėse.
  b. Katalogėt nuk janė tė pėrkthyer nė gjuhen shqipe nė kundėrshtim me pikėn g tė KVK tė DST ( tė modifikuar) ku: g. Katalogė pėr tė gjithė artikujt e ofruar, ku tė pėrfshihen edhe specifikimet teknike tė hollėsishme pėr secilin artikull.
  c. Operatori ekonomik duhet tė markojė me ngjyrė tė ndezur nė katalogun pėrkatės, produktet qė ofron sipas numrit rendor tė pėrcaktuar nė formularin e ofertės. Katalogėt do pranohen vetėm nė formė elektronike nėpėrmjet sistemit elektronik tė prokurimit.
  d. Faqet qė pėrmbajnė tė dhėnat pėr artikujt e ofertuar nė Kataloget e paraqitur, duhet tė jenė tė pėrkthyera nė gjuhėn shqipe.
  2. Genius SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  3. Gen Alb SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  4. Fedos SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  5. Bylis SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  6. Biometric Albania SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Shpallja e Fituesit Nr. 12 - Dt.27-03-2017
  Lidhja e Kontratės Nr.24 - Dt.19-06-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.