Open Procurement Albania

Loti 5 - Stente tė medikuara

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė
Objekti i Tenderit Loti 5 - Stente tė medikuara
Nr. Reference REF-65951-01-26-2017
Vlera / Fondi Limit 4 184 400,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-01-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-02-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 20-02-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues O.E.S DISTRIMED SHPK - FEDOS SHPK - BYLIS PHARMA SHPK - MONTAL SHPK - GEN ALB SHPK - SAER MEDICAL
Operator Ekonomik Kontraktues
 • K31520054N
 • OES Distrimed SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 184 400,00
  Data e shpalljes sė fituesit 23-03-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 5 021 280,00
  Data e lidhjes sė kontratės 22-05-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 15-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa. Jane s'kualifikuar:
  -Saer Medical NIPT K31610086D me vlerė 26.998.104 lekė pa TVSH,
  -Montal sh.p.k me NIPT J62009007F me vlerė 30.152.000 lekė pa TVSH,
  -Gen Alb - pa ofertė ekonomike dhe dokumente kualifikuese
  -Fedos - pa ofertė ekonomike dhe dokumente kualifikuese
  -Bylis - pa ofertė ekonomike dhe dokumente kualifikuese
  -Biometric Albania - pa ofertė ekonomike dhe dokumente kualifikuese
  Arsyeja e Anulimit
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.24 - Dt.19-06-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.