Open Procurement Albania

Rikonstruksion i njė godine 4 kat dhe shtesė anėsore pėr zhvendosjen e Maternitetit brenda korpusit tė Spitalit Korēė

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i njė godine 4 kat dhe shtesė anėsore pėr zhvendosjen e Maternitetit brenda korpusit tė Spitalit Korēė (*ku fondi nga buxheti i shtetit pėr vitin 2017/investime ėshtė 21,666,666 lekė pa TVSH nė favor tė Spitalit Korēė)
Nr. Reference REF-68096-02-17-2017
Vlera / Fondi Limit 113 787 943,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 20-02-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-03-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 15-03-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 16
Operatorė Konkurues Agri Construction SHPK
BE-IS SHPK
Boshnjaku.B SHPK
Hastoēi SHPK
KOLA INVEST SHPK
BOE Aurora Konstruksion SHPK & Advanced Business Solutions - ABS SHPK
BOE Kacdedja SHPK & Company Riviera SHPK
Ndertim Montim SHPK
Ed Konstruksion SHPK
Alba Konstruksion SHPK
2T SHPK
BOE JUNIK SHPK & A.I.A SHPK
B360 SHPK
Caushi SHPK
Climacasa SHPK
Adem Pojani SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • K71910001M-J68007522L
 • A.I.A & JUNIK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 102 354 237,00
  Data e shpalljes sė fituesit 02-08-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. OE “Agri Construction” SHPK:
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve.
  2. OE “BE-IS” SHPK:
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve.
  3. OE “Boshnjaku.B” SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve.
  4. OE “Hastoēi” SHPK ,
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve
  5. BOE Shoqėria “B-93” SHPK & “KOLA INVEST” SHPK :
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve.
  6. BOE “Aurora Konstruksion” SHPK, &“Advanced Business Solutions - ABS” SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve.
  7. BOE Shoqeria “Kacdedja” SHPK& “Company Riviera 2008” SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve.
  8. OE “Ndertim Montim Patos” SHA,
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve.
  9. OE “Ed Konstruksion” SHPK,
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve.
  10. OE “Alba Konstruksion” SHPK:
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve .
  11. OE “2T” SHPK,
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve .
  12. OE “Adem Pojani”:
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin e kėrkuar nė DST.
  13. OE “Caushi” SHPK:
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.
  14. OE “Climacasa” SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike .
  15. OE“B360” SHPK:
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike .
  Arsyeja e Anulimit
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.