Open Procurement Albania

Shėrbimi Privat i Sigurisė Fizike tė Objekteve dhe Godinave, Sipėrfaqeve tė Gjelbėrta dhe Bimėsisė, tė QSUT

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Shėrbimi Privat i Sigurisė Fizike tė Objekteve dhe Godinave, Sipėrfaqeve tė Gjelbėrta dhe Bimėsisė, tė QSUT – Marrėveshje Kuadėr - me nje operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 12 muaj
Nr. Reference REF-40008-01-10-2018
Vlera / Fondi Limit 69 005 544,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 11-01-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 02-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 02-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 13
Operatorė Konkurues A 2000 SHPK& MANDI 2K SHPK
ARBANA SHPK
AULONA POL 1 SHPK
Flenarb SHPK & Myrto Security SHPK
GLOBAL SECURITY SHPK
Internacional Security Albania SHPK
S.S.X & CULLHAJ SHPK
LEKSI SECURITY SHPK
NAZERI SHPK
OKTAPUS SHPK
OKTAPUS 1 SECURITY SHPK
PELICAN SECURITY SHPK
TONI SECURITY & EUROGJICI SECURITY & NDREU SECURITY SERVICE SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TONI-SECURITY SHPK - EUROGJICI SECURITY SHPK - N.S.S SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 61 235 378,40
  Data e shpalljes sė fituesit 16-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka patur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė date 25.09.2018 sipas vendimit te K.P.P. Nr.622/2018.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Bashkimi i Operatoreve Ekonomik “A 2000” SHPK & “MANDI 2K SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  2. Operatori Ekonomik “ARBANA” SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  3. Operatori Ekonomik “AULONA POL 1” SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  4. Operatori Ekonomik “GLOBAL SECURITY” SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  5. Operatori Ekonomik “Internacional Security Albania” SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  6. Bashkimi i Operatoreve Ekonomik “S.S.X & CULLHAJ” SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  7. Operatori Ekonomik “LEKSI SECURITY” SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  8. Operatori Ekonomik “NAZERI” SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  9. Operatori Ekonomik “OKTAPUS” SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  10. Operatori Ekonomik “OKTAPUS 1 SECURITY” SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  11. Operatori Ekonomik “PELICAN SECURITY” SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.