Open Procurement Albania

Shėrbimi i ruajtjes me roje private tė godinave tė Drejtorisė sė Shėndetit Publik Lushnjė

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėndetit Publik Lushnje
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėndetit Publik Lushnje
Objekti i Tenderit Shėrbimi i ruajtjes me roje private tė godinave tė Drejtorisė sė Shėndetit Publik Lushnjė – Marrėveshje Kuadėr - me njė operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 12 muaj.
Fondi limit per nje vendroje/DITORE - 59704.07 lekė pa TVSH
Nr. Reference REF-41651-01-23-2018
Vlera / Fondi Limit 2 083 340,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 24-01-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 05-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues Elezaj SHPK
Aulona pol 1 SHPK
Goga SHPK
Nazeri 2000 SHPK
Buzi SHPK
Eurogjici Securit SHPK
Polsaiz SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ELEZAJ SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 917 662,55
  Data e shpalljes sė fituesit 29-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2 301 195,00
  Data e lidhjes sė kontratės 29-08-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ankesa ka marre pergjigje me vendim te KPP nr. 208/2018 date 12.04.2018, dhe me vendim te KPP nr.454 / 1 prot date 17.07.2018.
  Fituesi eshte konfirmuar permes vendimit te KPP-se.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1.Buzi 2010:
  Skualifikuar ne baze te Vendimit te KPP nr.454 / 1 prot date 17.07.2018 , ku rezulton se oferta e paraqitur eshte nėn minimumin e lejuar ligjor tė kėtij shėrbimi.

  2. Eurogjici Security:
  Skualifikuar ne baze te Vendimit te KPP nr.454 / 1 prot date 17.07.2018 , ku rezulton se oferta e paraqitur eshte nėn minimumin e lejuar ligjor tė kėtij shėrbimi.

  3. Polsaiz :
  Skualifikuar ne baze te Vendimit te KPP nr.454 / 1 prot date 17.07.2018 , ku rezulton se oferta e paraqitur eshte nėn minimumin e lejuar ligjor tė kėtij shėrbimi.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.4 - Dt.29-01-2018
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit Nr.35 - Dt.03-09-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.35 - Dt.03-09-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.