Open Procurement Albania

Shėrbimi i ruajtjes me roje private

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėndetit Publik Kavajė
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėndetit Publik Kavajė
Objekti i Tenderit Shėrbimi i ruajtjes me roje private - financuar nga Buxheti i Shtetit. Marrėveshje Kuadėr, me nje operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara, me afat 300 dite
Nr. Reference REF-45230-02-08-2018
Vlera / Fondi Limit 1 964 874,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 19-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 19-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 22
Operatorė Konkurues PELIKANI SECYRITY GROUP SHPK
SAFE SHPK
ALES SHPK
ANAKONDA SECURITY SHPK
ARBANA. Sh.A SHPK
AULONA- POL- 1 SHPK
BAHITI-G SHPK
DEA SECYRITY SHPK
ESTI SECURITY SHPK
EUROGJICI- SECURITY SHPK
FIRDEUS SECURITY SHPK
FIRDEUS SECURITY GROUP SHPK
LEKSI SECURITY SHPK
MYRTO SECURITY SHPK
NAZERI 2000 SHPK
OKTAPUS SHPK
OKTAPUS 1 SECURITY SHPK
RES-03 SHPK
S.S.X. SHPK
SNAJPER SECURITY SHPK
TONI SECURITY SHPK
TREZHNJEVA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • "SAFE"
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 945 062,00
  Data e shpalljes sė fituesit 27-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2 334 074,00
  Data e lidhjes sė kontratės 04-09-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31.12.2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka patur ankesa.
  1. SH.P.S.F “Trezhnjeva ” shpk ka marre pergjigje ne date 07.03.2018 dhe nga KPP Vendimi 321/1 date 16.05.2018.
  2. SH.P.S.F “Bahiti - G” shpk, ka marre pergjigje ne date 07.03.2018 dhe nga KPP Vendimi 321/1 date 16.05.2018.
  3. SH.P.S.F “Dea Security” shpk ka marre pergjigje ne date 07.03.2018.
  4. SH.P.S.F “Firdeus Security” shpk ka marre pergjigje ne date 07.03. dhe nga KPP Vendimi 321/1 date 16.05.2018.
  5. SH.P.S.F “Aulona POL 1 ” shpk ka marre pergjigje ne date 07.03.2018.
  6. SH.P.S.F “Eurogjici- Security ” shpk ka marre pergjigje ne date 07.03.2018.
  7. SH.P.S.F “Toni Security” shpk ka marre pergjigje ne date 07.03.2018 dhe nga KPP Vendimi 321/1 date 16.05.2018.
  8. SH.P.S.F “Leksi Security” shpk ka marre pergjigje ne date 07.03.2018.
  9. SH.P.S.F “Myrto Security” shpk ka marre pergjigje ne date 08.03.2018 dhe nga KPP Vendimi 321/1 date 16.05.2018.
  10. SH.P.S.F “Nazeri 2000” shpk ka marre pergjigje ne date 05.06.2018 dhe nga KPP Vendimi 545/1 date 16.08.2018.


  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. “Leksi” SHPK:
  a. Oferta e perllogaritur per 1 vendroje / ditore ne vleren 6451.33 leke pa tvsh eshte nen koston e lejuar ligjore .Si rrjedhim dhe oferta ne teresi eshte nen koston e lejuar ligjore.

  2. “Myrto” SHPK
  a. Oferta e perllogaritur per 1 vendroje / ditore ne vleren 6482.91 leke pa tvsh eshte nen koston e lejuar ligjore .Si rrjedhim dhe oferta ne teresi eshte nen koston e lejuar ligjore.

  3. “Arbana “ SHPK
  a. Oferta e perllogaritur per 1 vendroje / ditore ne vleren 6429.45 leke pa tvsh eshte nen koston e lejuar ligjore .Si rrjedhim dhe oferta eshte nen koston e lejuar ligjore. Perllogaritjet per 1 vendroje /ditore jane bere duke ju referuar kryerjes se sherbimit me 3.85 roje dhe jo 3.89 roje sic eshte kerkuar ne DST.

  4. “ Bahiti - G “ SHPK
  a. Oferta e perllogaritur per 1 vendroje / ditore ne vleren 6481.33 leke pa tvsh eshte nen koston e lejuar ligjore .Si rrjedhim dhe oferta ne teresi eshte nen koston e lejuar ligjore.

  5. “ Eurogjici – Security” SHPK
  a. Oferta e perllogaritur per 1 vendroje / ditore ne vleren 6481.88 leke pa tvsh eshte nen koston e lejuar ligjore .Si rrjedhim dhe oferta ne teresi eshte nen koston e lejuar ligjore.

  6. SH.P.S.F.” Firdeus Security” SHPK
  a. Oferta e perllogaritur per 1 vendroje / ditore ne vleren 6481.90 leke pa tvsh eshte nen koston e lejuar ligjore .Si rrjedhim dhe oferta ne teresi eshte nen koston e lejuar ligjore.

  7. “ Toni Security” SHPK
  a. Oferta e perllogaritur per 1 vendroje / ditore ne vleren 6481.32 leke pa tvsh eshte nen koston e lejuar ligjore .Si rrjedhim dhe oferta eshte nen koston e lejuar ligjore.

  8. ” Res 03” SHPK
  a. Oferta e perllogaritur per nje vendroje/ditore ne vleren 6483.51 (gjashtemije e katerqind e tetedhjete e kater pike pesedhjete e nje) leke pa tvsh , nuk kane respektuar dispozitat ligjore per pagen baze minimale ligjore, si rrjedhim edhe detyrimiet ligjore shoqerore dhe shendetesore ne masen 16.7%.( Vendimit nr 321/2018 , date 16.05.2018 te KPP).

  9. ” Esti Security” SHPK
  a. Oferta e perllogaritur per nje vendroje/ditore ne vleren 6483.51 (gjashtemije e katerqind e tetedhjete e kater pike pesedhjete e nje) leke pa tvsh, nuk kane respektuar dispozitat ligjore per pagen baze minimale ligjore, si rrjedhim edhe detyrimet ligjore shoqerore dhe shendetesore ne masen 16.7%.(Vendimi nr321/2018, date 16.05.2018 i KPP).

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.39 - Dt.01-10-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.