Open Procurement Albania

Shėrbimi privat i sigurisė fizike tė DSHS-Mirditė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mirditė
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mirditė
Objekti i Tenderit Shėrbimi privat i sigurisė fizike tė DSHS-Mirditė
Nr. Reference REF-51124-02-23-2018
Vlera / Fondi Limit 3 000 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 26-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-03-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 08-03-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues ARBERI –KOMPANI-1
NAZERI-2000
AULONA-POL-1
EUROGJICI -SECURITY
MINATORI
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ARBĖRI -COMPANI
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 915 970,40
  Data e shpalljes sė fituesit 08-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. MINATORI
  a. Formulari i ofertes nuk ėshtė dorzuar nė emer tė Bashkimit tė operatoreve 2LX dhe Minatori por emri i ofertuesit ėshtė Minatori SHRSF nė kundershtim kjo me nenin 74 tė VKM nr 914 date 29.12.2014 “ Pėr miratimin e rregullave te prokurimit Publik “ tė ndryshuar.
  b. Subjekti Minatori nuk ka provuar se disponon Aktin e Miratimit tė Qendrės sė Kontrollit, miratuar nga Policia e Shtetit nė Qarkun ku ushtron aktivitetin SHPSF kriter ky i kerkuar ne DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.32 - Dt.13-08-2018
  Lidhja e Kontratės

  Shėrbimi privat i sigurisė fizike tė DSHS-Mirditė

  Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

  • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
  • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

  Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mirditė
  Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mirditė
  Objekti i Tenderit Shėrbimi privat i sigurisė fizike tė DSHS-Mirditė
  Nr. Reference REF-51124-02-23-2018
  Vlera / Fondi Limit
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
  Data e Njoftimit tė Tenderit 26-02-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-03-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 08-03-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 5
  Operatorė Konkurues ARBERI –KOMPANI-1
  NAZERI-2000
  AULONA-POL-1
  EUROGJICI -SECURITY
  MINATORI
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • ARBĖRI -COMPANI
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 08-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1 370 883,00
  Data e lidhjes sė kontratės 10-08-2018
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. MINATORI
  a. Formulari i ofertes nuk ėshtė dorzuar nė emer tė Bashkimit tė operatoreve 2LX dhe Minatori por emri i ofertuesit ėshtė Minatori SHRSF nė kundershtim kjo me nenin 74 tė VKM nr 914 date 29.12.2014 “ Pėr miratimin e rregullave te prokurimit Publik “ tė ndryshuar.
  b. Subjekti Minatori nuk ka provuar se disponon Aktin e Miratimit tė Qendrės sė Kontrollit, miratuar nga Policia e Shtetit nė Qarkun ku ushtron aktivitetin SHPSF kriter ky i kerkuar ne DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.32 - Dt.13-08-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.35 - Dt.03-09-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.