Open Procurement Albania

Furnizim Vendosje Makineri e Paisje per Sistemin e Kondicionimi nė Ambjentet e S. U. Shefqet Ndroqi, Tiranė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė
Institucion Kontraktues Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė
Objekti i Tenderit Furnizim Vendosje Makineri e Paisje per Sistemin e Kondicionimi nė Ambjentet e S. U. Shefqet Ndroqi, Tiranė
Nr. Reference REF-51200-02-26-2018
Vlera / Fondi Limit 177 009 573,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-03-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 23-03-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues ED KONSTRUKSION SHPK & ALBA KONSTRUKSION
Agri Konstruksion
Klimateknika TB2 shpk & ITE Grup Shpk
ERMOIMPIANT

Laureta Plepi
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ED KONSTRUKSION SHPK - ALBA KONSTRUKSION
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 155 511 566,20
  Data e shpalljes sė fituesit 25-07-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 175 416 638,40
  Data e lidhjes sė kontratės 03-08-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka patur ankesa.

  Ka marrė pėrgjigje nė datė 05.04.2018, 06.04.2018.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Agri Konstruksion
  Nuk plotėson kriteret e pėrcaktuara sipas DST-sė pėr kėtė proēedurė prokurimi.

  2. “Klimateknika TB2” shpk & ITE Grup”Shpk
  Nuk plotėson kriteret e pėrcaktuara sipas DST-sė pėr kėtė proēedurė prokurimi.

  3. TERMOIMPIANT
  Nuk plotėson kriteret e pėrcaktuara sipas DST-sė pėr kėtė proēedurė prokurimi.

  4. Laureta Plepi -
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor-
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.35 - Dt.03-09-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.