Open Procurement Albania

Blerje barna (B1)- Loti 25 - Sistemi muskolo-skeletik, Ibuprofen, 100mg/5ml-100ml, Flakon

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Objekti i Tenderit Blerje barna B1-Anestezi reanimacioni, Antiinfektiv të përgjithshëm, Antituberkularë, Antiparazitarë, Dermatologjikë, Barna hormonale sistemike, Barna hormonale seksuale, Lëndë kontrasti gastrointestinale dhe Sistemi muskulo-skeletik, e ndarë në Lote- Loti 25 - Sistemi muskolo-skeletik, Ibuprofen, 100mg/5ml-100ml, Flakon
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 106 323,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit te Tenderit 29-03-2016
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 04-04-2016
Data e mbajtjes se tenderit 04-04-2016
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues FUFARMA SHA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FUFARMA SHA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 106 200,00
  Data e shpalljes se fituesit 11-04-2016
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 127 440,00
  Data e lidhjes se kontrates 28-04-2016
  Kohezgjatja e kontrates 15-12-2016
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.12 - Dt.29-03-2016
  Shpallja e Fituesit Nr.16 - Dt.25-04-2016
  Lidhja e Kontrates Nr.17 - Dt.03-05-2016

  Blerje barna (B1)- Loti 31 - Ibuprofen, 100mg/5ml, Flakon

  Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
  Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
  Objekti i Tenderit Blerje barna B1 - Anestezi reanimacioni, antiinfektiv të përgjithshëm, antituberkularë, antiparazitarë, dermatologjikë, barna hormonale sistemike, hormonale seksuale, lëndë kontrasti gastrointestinale, sistemi muskulo-skeletik- Loti 31 - Ibuprofen, 100mg/5ml, Flakon
  Nr. Reference
  Vlera / Fondi Limit 106 323,00
  Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit te Tenderit 29-02-2016
  Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 02-03-2016
  Data e mbajtjes se tenderit 02-03-2016
  Nr. i Operatoreve Konkurues
  Operatore Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Leke pa TVSH
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 15-12-2016
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Asnjë nga ofertat e paraqitura nuk përputhet me kriteret e përcaktuara në dokumentat e tenderit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.8 - Dt.29-02-2016
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Anulimi i Tenderit Nr.11 - Dt.21-03-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.