Open Procurement Albania

Loti 31 Barna dermatologjike Povidone Iodine 10%- 1000 ml Flakon/Ampule

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Loti 31 Barna dermatologjike Povidone Iodine 10%- 1000 ml Flakon/Ampule
Nr. Reference REF-50862-02-23-2018
Vlera / Fondi Limit 604 800,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė me Negocim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve
Data e mbajtjes sė tenderit
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Aldosch-Farma SHPK
Megapharm SHPK
CFO PHARMA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Aldosch-Farma SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 496 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 28-03-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 496 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 03-04-2018
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Eshte skualifikuar operatori ekonomik CFO PHARMA SHPK sepse:
  a. nuk ploteson piken b) te kapacitetit teknik ku kerkohet qe "Pėr barnat e autorizuara pėr tregtimnė Republikėn e Shqipėrisė, duhet tė paraqitet dokument lėshuar nga Agjencia Kombėtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekėsore qė bari i ofertuar ėshtė i pajisur me autorizimpėr tregtimnė Republikėn e Shqipėrisė ose ēertifikatė regjistrimi e barit pėr tregtimnė RSH, brenda afatit tė vlefshmėrisė."
  Ne DST kerkohet paketimme flakon 1000ml, ndersa ne Autorizimin per Tregetim te paraqitur nga OE paketimi eshte ne shishe plastike dhe jo ne dozen/sasine e kerkuar.
  b. Komisioni i Vlerėsimit tė Ofertave konstaton se oferta nuk pėrmban tė gjithė dokumentacionin e kėrkuar nė dokumentet e tenderit, nė mbėshtetje tė Vendimit tė Kėshillit tė Ministrave Nr.914, datė 29.12.2014 “ Pėr Miratimin e Rregullave tė Prokurimit Publik” kreu VII, neni 66, pika 3.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės NR.16 - DT.23-04-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.