Open Procurement Albania

"Blerje mish viēi per vitin 2018"

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr
Objekti i Tenderit "Blerje mish viēi per vitin 2018"
Nr. Reference REF-60874-04-05-2018
Vlera / Fondi Limit 1 249 841,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 06-04-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 19-04-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 19-04-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Zihni Gjura
Argent Daci
Agim Hysa
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ZIHNI GJURA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 195 950,00
  Data e shpalljes sė fituesit 31-07-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1 195 950,00
  Data e lidhjes sė kontratės 07-08-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ankesat u paraqiten nga operatori “Agim Hysa“ ne lidhje me vleresimin e ofertave.
  Me date 18/05/2018 Autoriteti Kontraktues ka kthyer pergjigje duke mos e pranuar ankesen.
  Me date 25/05/2018 O.E. ankimues i eshte drejtuar KPP.
  Me date 24/07/2018 ka dale Vendimi nr 495/2018 i KPP duke mos e pranuar ankesen e O.E. ankimues.

  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:

  1-“Agim Hysa ”
  Nuk ka paraqitur dokumentet e meposhte te kerkuara sipas DST-se:
  a. Nuk ka paraqitur Njė vėrtetim qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri.
  b. “Certifikata e HCCAP e paraqitur nga O.E. sipas pikes 3 te kapacitetit teknik te kerkuara ne DST, nuk eshte me e vlefeshme pasi afati i saj eshte 13/10/2017.
  c. ka paraqitur automjet ATP (sipas librezes se mjetit dhe certifikates se pronesise) dmth Automjet Transoprti i Perzier , qe sherben edhe per transport udhetaresh , dhe jo automjet me dhome frigoriferike sic eshte kerkuar ne piken 7 te kapacitetit teknik te DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.32 - Dt.13-08-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.