Open Procurement Albania

Sherbimi me roje private per Autoritetin Shendetesor Rajonal, Tirane

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Autoriteti Shėndetėsor Rajonal Tiranė
Institucion Kontraktues Autoriteti Shėndetėsor Rajonal Tiranė
Objekti i Tenderit Sherbimi me roje private per Autoritetin Shendetesor Rajonal, Tirane
Nr. Reference REF-80800-07-26-2018
Vlera / Fondi Limit 14 227 576,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-07-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-08-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 20-08-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues Arbana Sh. A SHPK
Cullhaj SHPK
Eurogjici Security SHPK
Toni Security SHPK
Leksi SHPK
Pelikani SHPK
International Security Albania SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TONI-SECURITY SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 14 227 206,00
  Data e shpalljes sė fituesit 27-12-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 17 072 647,20
  Data e lidhjes sė kontratės 28-12-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa . Ka marre pergjigje me vendim te KPP nr. 763/2018 date 13.11.2018.

  Fituesi ėshtė konfirmuar sipas vendimit tė KPP. Jane skulifikuar:

  1. EUROGJICI SECURITY:
  Nuk ploteson kriterin per Akt-imiratimin e Salles Operative pasi sipas ligjit 75/2014 “Per Sherbimin Privat te Sigurise Fizke” udhezimi nr. 130, datė 5.3.2018 I Ministrit te Brendshem Pėr funksionimin e Shėrbimit Privat tė Sigurisė Fizike Kreu VII Germa D paka 5 thote shprehimisht se Miratimi I Qendres se kontrollit te SHPSE-ve behet nga Drejtori I Drejtorise Vendore te Policise bazuar ne KSHKC-se ne ēdo dy vjet sipas modelit bashkelidhur ketij udhezimi.

  2. ARBANA SH.A.:

  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.

  3. CULLHAJ :
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.

  4. LEKSI :
  • Nuk ka paraqitur Shtojcat;
  • Nuk ploteson kriterin per Vėrtetim qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri;
  • Nuk ploteson kriterin per Operatori ekonomik fitues duhet qe ne stafin teknik te ketee dhe 1 Inxhinier Elektronik / Telekominikacioni ose specialist ekuivalent me ta si p.sh. Inxhinier IT me kontrate pune.
  • Nuk ploteson kriterin me qellim ruajtjen e jetes se punonjesve te sherbimit, grupeve te gatshem nga veprimet kriminale te personave qe hyjne apo dalin nga Institucioni, Operatori Ekonomik duhet te vertetoje se disponon minimalisht 6Jelek Antiplum.

  5. PELIKANI:
  • Nuk ploteson kriterin, pasi nuk duhet te kete ngjarje dhe masa administrative nga periudha 01.01.2017 deri me 31.03.2018.
  • Nuk ploteson kriterin per Akt-imiratimin e Salles Operative pasisipasligjit 75/2014 “Per Sherbimin Privat te Sigurise Fizke” udhezimi nr. 130, date 5.3.2018 I Ministrit te Brendshem Pėr funksionimin e Shėrbimit Privat tė Sigurisė FizikeKreu VII Germa D paka 5 thote shprehimisht se Miratimi I Qendres se kontrollit te SHPSE-ve behet nga Drejtori I Drejtorise Vendore te Policise bazuar ne KSHKC-se ne ēdo dy vjet sipas modelit bashkelidhur ketij udhezimi. Akt Miratimi I Qendres se Kontrollit I paraqitur nga O.Ekonomik Eurogjici security eshte I dates 27.08.2015 ,eshte jashte afatit 2-vjecar sic parashikon udhezimi nr. 130, datė 5.3.2018 I Ministrit te Brendshem Kreu VII Germa D pika 5.

  6. International Security Albania:
  • S’ kualifikuar me Vendim tė Komisionit Prokurimit Publik Nr. 763/2018 datė 13.11.2018.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit Nr.52 - Dt.31-12-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.01 - Dt.07-01-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.